�urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Rogainingas...
Pereiti prie 1, 2  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
AstaE
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-03, 09:30    Rašyti temą: Rogainingas... Atsakyti su citata

Persiunciu rogainingo federacijos laiska:

Hello!

I have received mail (see below) from IRF (International Rogaining Federation)
They are interested in information about rogaining in Lithuania

If you have any information or somebody who's interested in development of rogaining in your country
please contact directly to IRF president Neil Philips (neil.phillips@bigpond.com)

Please forward this message to rogaining relevant persons in your country


best regards,

Guntars Mankus

leader of LOF (Latvian Orienteering Federation)
rogaining committee




From: "Neil Phillips" <neil.phillips@bigpond.com>
To: "Guntars Mankus LV" <guntars@bkc.lv>


Guntars

Are you aware of the progress of rogaining in Lithuania?

Is there someone that the IRF should be communicating with to keep them informed of our activities, and for us to promote their rogaining activities?

Neil Phillips
Atgal į viršų
makeris
Meistras


Prisijungė: 2005 12 24
Pranešimai: 971
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: siauliai-vilnius

PranešimasParašytas: 2006-04-03, 21:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

kas tas rogaining?

:?:
_________________
tinginys visais atvejais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.13
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-04-03, 21:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Daug laiko (24h pvz), daug punktu, komandoj 2 zmones (buna ir daugiau), mapas 1:50000 kazkur :) Ir varai :)
_________________
Tinginio training log'as :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
makeris
Meistras


Prisijungė: 2005 12 24
Pranešimai: 971
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: siauliai-vilnius

PranešimasParašytas: 2006-04-04, 20:50    Rašyti temą: makeris Atsakyti su citata

bet jauciu tas mepas buna kokiu kareiviu ne? nes nesu girdejes kad butu tokiu sportiniu mepu. ir ar tokios varzybos vyksta lietuvoje?
_________________
tinginys visais atvejais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Liuba
Administratorius


Prisijungė: 2004 03 31
Pranešimai: 1430
Pranešimų per dieną: 0.2
Miestas: Klaipda/iauliai

PranešimasParašytas: 2006-04-04, 20:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tokios varžybos vyko ir Šiauliuose, 2003 metais, 6h rogainingas per 7 žemėlapius nuo Bubių iki Girininkų, Vainagių, Bijotės.
_________________
Justinas Liubinskas,
O! Klaipda/Sakas,
+37061493982,
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
makeris
Meistras


Prisijungė: 2005 12 24
Pranešimai: 971
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: siauliai-vilnius

PranešimasParašytas: 2006-04-04, 22:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

aisq daba prisiminiau kad ten kazkas panasaus vyko :D
_________________
tinginys visais atvejais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 11:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai vienos iš Įspūdingiausių varžybų -jau kažkas panašaus Į turizmų. Bet tik turizmas labai stiprina sveikatų. :!: Man atrodo, kad ir vienam bėgti būtų visai neblogai. Aš pernai vienas bėgau ir visai Įdomu didžiausias klaidas daryti, kai neturi su kuo pasitarti. ypaĄ, kai reikia turistiniuose žemėlapiuose orientuotis ir net neatpažĮsti per kų bėgi. Tai nuvarai velnei žino kur, kol Įvarai Į kitų žemėlapĮ.

Drasiai sakau, kad gali dalyvauti ir jauni labai. Mano treniruojamieji Svajūnas su Edita, būdami jauniais, visai neblogai prasikuteno. Tik baisiai sugaišo Kurtuvėnuose, kai ieškojo KP ant bendro parko žemėlapio, neatsivertĄ grynai miestelio žemėlapio ir net nematĄ legendos, kur tas KP turi būti. Labai dideli rebusai, kai reikia visus zemėlapius susidėliuoti ir bėgant susirankiuoti iš kokio Į katrų perbėgi. O kai bendros situacijos nematai, tai ir apsiskaiĄiuoti galima. Pamenu, kai tik pusvalandis iki kontrolinio laiko liko, o man daugiau nei valandų teko tušĄiai plentu šutinti. Tada ir pasijutau, kaip tikras maratoninkas lengvosios a.. Tada daviau poilsĮ galvai.

Tik jau patariu apie atsistatymų gerai pagalvoti. Gali ir raumenis labai traukti miegant. Tai magnio ryškus stygius. Dėl jo teko po ilgos treniruotės net reanimacijon atsidurti. Po lašelinės, greitai atsigavau ir vėl treniruotĄ pratesiau iš ligoninės namo. Mat sutraukė anksĄiau pakenktas šlaunų vietas. Tai kad taip trasoje neatsitiktų! Gal ir reikia tam dviese bėgti. Na o mano jauniai tikrai neblogai po to jautėsi ir Edita sėkmingai Lietuvų Baltijos šalių varžybose bei kitose sėkmingai atstovavo. Tik reikia, kad rimtų varžybų kitų savaitĄ nebūtų, arba joms reik aukoti rezultatų vardan superkompensacijos dar kitoms. Taip ir lipi vis aukštyn.
Atgal į viršų
AstaE
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 13:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Siaip jau pasaulio rogainingo cempionatui buvo specialiai padaryti zemelapiai, nors ir prie 1:50000. Aisku jie labiau primena kareiviskus, nei musu naudojamus.
O kad rogainingas turizmas, tai sunkiai sutikciau... Na taip yra vaiksciojanciu tenais visas 24 valandas, bet pirmo antro desimtuko rezultatuose dalyviai beveik visa laika isbega. Nugaletojai (australas ir zelandietis) kaip maratonu begikai vieni kaulai ir gyslos...
Atgal į viršų
Svečias





Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 13:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai ar planuojamas toks dalykas Lietuvoje..?
Ar nepasiteisino tie kur anksĄiau būdavo?
Atgal į viršų
AstaE
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 15:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Del finansines puses pasiteisino ar ne reiktu klausti Svajuno.
Ne is finansines puses mano manymu, tarp orientacininku nepasiteisino, nes varzybos 6val. dar nieko, per savaite galima atsistatyti, taciau jei sudalyvauji 24val. rimtesniame rogaininge, tai atsistatymas zymiai ilgesnis, didesne traumu galimybe trasoje ir pan., tad rimti orientacininkai palaidoti sezona gali sudalyvave, o kiti matyt nesirizta tomkiam extrymui...
Apskritai nepasiteisino nei ekomaratonai, nei minieko maratonai. Lietuvoje sporto ir siaip judejimo bei buvimo gamtoje kultura pakankamai silpna ir nesusirenka dalyviu...
Kazkodel pas brolius latvius ir rogainingai., ir adventure racing yra itin populiarus ir gausiai dalyvaujama. Tarptautine rogainingo federacija suinteresuota plesti ir populiarinti rogaininga Lietuvoje, itraukti renginius i tarptautinius kalendorius, bet tam reikalingas zmogus vietoje, galintis ir norintis tuo uzsiimti.
Atgal į viršų
vosvos
Meistras


Prisijungė: 2005 12 06
Pranešimai: 721
Pranešimų per dieną: 0.11
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 16:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lietuvoje:
AstaE rašo:
Apskritai nepasiteisino nei ekomaratonai, nei minieko maratonai. Lietuvoje sporto ir siaip judejimo bei buvimo gamtoje kultura pakankamai silpna ir nesusirenka dalyviu...

Man Įdomu ar Į Lietuvoje vykdytus eko maratonus (ir pan. renginius) buvo bandyta, kviesti kaimyninių šalių atstovus (Latviai tai daro pastoviai). Gal būt lietuviai pamatĄ, kaip latviai jiems krauna malkų (gimtojoje žemėje) susiimtų ir pradėtų rimĄiau ir žiūrėti Į tokius renginius. O dalyvavimas (ir atitinkamas pasiruošimas) būtų jau garbės reikalas :wink:
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
VlVytenis
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 18:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Bet vis tik, Astos E. žodžiais nuostabiausiais "buvimo gamtoje kultūra", manau, Lietuvoje yra savų tradicijų. Tik prie jų reikia prisitaikyti ir atgaivinti. Manau, kad reikia atsigrĄžti ir Į turistinĄ liaudĮ ir jų patraukti. Kurie tik OS sprintais užsiėmĄ ir tingintys ilgiau bei daugiau pabėgti, tokių Į rogainingų nepriviliosi. Nors ir labai teisingi minėtosios žodžiai: "O kad rogainingas turizmas, tai sunkiai sutikciau..., bet ir iš turistinės pakraipos mėgėjų mes gal daugiau susilauktume tokio nuostabaus mūsų renginio gerbėjų. Tokius kaip Astos E. paminėti gysloti tik iš kaulų zelandietis ir australas, juos sukūrė jų garsaus ir garsiausio trenerio Artūro Lidjardo sukurta nacionalinė tradicija maratonams. Jei visas pasaulis nuo šio trenerio užsikrėtė maratonus bėgti, tai išsivaizduoju, kokių nacionalinĄ tradicijų Įgavo Australijų su N.Zelandija. Apie šio žaliojo žemyno tradicijas nuostabias skaitydavau dar būdamas paauglys, kai jo auklėtiniai Romos olimpiados didvyriais tapo Piteris Snelas (800 m ir 1500 m), Halbergas, Čerutis tik dėka maratonų. Kai bėgau Sako rogainingų, taip ir mintyse vis stovėjo dar jaunystės knygiūkštėje Įsiminti Australijos ir N.Zelandijos filosofijos teiginiai. Tradicijas reikia kurti ir toliau puoselėti. Sutikite, kad Ąia Asta E. vargu ar šĮ skyrelĮ būtų pradėjusi, jei jos tėvelis nebūtų buvĄs OS sporto meistru ir mūsų šalies rinktinės nariu? O juk jo laikais OS-as tai buvo kaip atskira turizmo sporto šaka. Kad ir aš būdamas turistu, rogaininge visas 6 val. bėgau, o paskutinĄ valandų ypatingai. Kažkada svajojau apie tokĮ bėgimo turizmų. Vienų kartų mano kolegos su kuprinėm išsiruošė Į žygĮ, o aš jų maršrutų ir visus lankytinus objektus prabėgau. Todėl pradėjome stengtis per turizmo rali varžybas KP planuoti žymesnėse ir ypatingose vietose akiraĄiui praplėsti.

Panašias Į rogainingų varžybas kiekvienų pavasarĮ rengia turistai (100 km. pėsĄiųjų maratonų). Jose, pamenu per 0,5 tūkstanĄio dalyvių sutraukdavo, o tais laikais tai buvo labai daug. Ten 50 km turi praeiti pėsĄiomis be rezultato fiksacijos, o 25 km naktĮ tai tikrose OS varžybose jau laikui bėgi. Ir parbėgus paryĄiais, tuoj ruošiesi jau dieninėms 25 km (aišku, oro linijos) OS varžyboms. Tai išsivaizduokite (dvi elitininkų vyrų trasas prabėgti!) Jose dažnai dabar dalyvauja pastoviai Jurbarko treneris Alvydas. Prisimindamas jaunystės romantikų ir aš pabandyĄiau vėl, jei jos nesutaptų tradiciškai su Vilniaus daugiadienėmis. Pamenu, apie 1980 metus padariau šiame turizmo maratone mityboje klaidų (dėl per didelės gliukozės tirpalo koncentracijos) jėgas atgavau tik paskutiniuose 5 km, bet šiame finišo spurte organizmo renesansas buvo per vėlus, kad pavyti nugalėtoju tapusĮ jums dabar visiems žinomų Rimantų Cicėnų. Malonu, kad Svajūnas per SAKO ROGAININGĄ"-2003 tikrai šauniai aprūpino visus paketais nuostabiais. Kiek man teko panašiuose maratonuose dalyvauti, pirmų kartų mano organizmui labai jau tiko jo nuostabiai subalansuoti papildai. Net be pasiruošimo nuostabiausiai jauĄiausi, tikrai galima būtų bėgti ir daugiau valandų.

Na o dėl žemėlapių Astos E. paminėtų M 1:50 000, tai vėl primenu istorijų šių turizmo maratonų. Kaip "nuostabu būdavo orientuotis ypaĄ naktĮ su tokiais prieškariniais ir dar be reljefo, kai visos situacijos visiškai pasikeitusios, visi vienkiemiai brežnevinės epochos buvo nukelti, o keliai užarti. Tai reikėjo ne tik orientuotis, bet ir logiškai mųstyti, kaip gamta vietovĄ turėjo pakeisti. Pamenu, trasoje mane prie vieno KP išgelbėjo vilnieĄių grupelė, kuri turėjo iš kažkur "išsipaišĄ topografinĮ kariškų (M 1:10 000) slapĄiausių žemėlapĮ. Jis ir padėjo vienų užknistų KP atrasti, nors buvo sovietinėse OS taisyklėsetoks punktas draudžiųs varžybose naudotis kitais, pašaliniais, ne varžyboms skirtais žemėlapiais. Išsivaizduokite, kaip jausdavosi kaimieĄiai, kai naktimis pasiklydĄ belsdavosi ir iš miegų keldavĄ gyventojus, kad pasiklausti, koks kaimo pavadinimas, kad susiorientuoti žemėlapiuos pasiklydus. Vienose varžybose su savo vienu auklėtiniu (1979 m. Lietuvos OS jaunimo Ąempionu) tokiu Arvydu startavom nakty paskutiniai. Ir dar nespėjus mums pavyti anksĄiau startavusių, mus ant vieškelio pasitiko du su kirviais ir viens su šautuvu. Man nuo jų su tais kirviais kliuvo apie keliolika kirĄių Į galvų. Visa laimė, kad tie kirviai buvo labai sunkūs, ir kol jie skriedami artėdavo prie mano galvos, aš vis spėdavau savo galvų palenkti ir tie kirviai "sėkmingai tik per kelis cm, bet vis tik virš mano pakaušio praskriedavĄ pro šalĮ. Kol taip tų kirvių ašmenys skraidė Į mano galvų, mano auklėtinis su žemėlapiu Įnirtingai aiškino senukui su šautuvu, kad mes ne banditai, bet orientacininkai. Sunkiai, bet šiaip taip patikėjĄs, pagaliau nuramino savo sūnus su kirviais ir tada mus pakvietė Į trobų taisyti su tais kirviais sudaužytų mano prožektorių. Ir pienu pavaišinti buvome. Nuo tada pavyko organizatorių žymųjĮ AlgĮ JuceviĄių Įtikinti, kad visos kitos varžybos naktinės būtų vykdomos ne po kaimus, bet miškais su OS žemėlapiais. Taigi nuo to laiko buvo pradėti naudoti jau ir sportiniai žemėlapiai (pradžioje juodai balti, o po to ir spalvoti). Taigi, manau, kad tikrai atsiras norinĄiųjų maratoniškai orientuotis. Tai tikra romantika save bandyti ir Įrodyti, kad organizmo galimybės tikrai yra fantastinės.
Atgal į viršų
vosvos
Meistras


Prisijungė: 2005 12 06
Pranešimai: 721
Pranešimų per dieną: 0.11
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-04-05, 19:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

XXXIII Lietuvos pėsĄiųjų keliautojų maratonas (100km) vyks, 05.13-14 (Vilniaus apskritis). OS varžybų kalendoriuje tuo metu yra: 05.13 - LKSK taurė, 05.14 - Kauno Ąempionatas (ilga).
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Svečias





Pranešimų per dieną: 0.88

PranešimasParašytas: 2006-04-06, 08:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

nepopuliarumo esme mini-ekuose ir ekuose lietuvoje ta pati kaip ir pas jus OS-e.....i naujokius ziurite is aukshto ir visiems dzin,tiek kolegoms ,tiek ir organizatoriams... sakau tai is praktikos:)
Atgal į viršų
Riardas
Meistras


Prisijungė: 2005 11 07
Pranešimai: 467
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Klaipda

PranešimasParašytas: 2006-04-06, 08:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Anonymous rašo:
nepopuliarumo esme mini-ekuose ir ekuose lietuvoje ta pati kaip ir pas jus OS-e.....i naujokius ziurite is aukshto ir visiems dzin,tiek kolegoms ,tiek ir organizatoriams... sakau tai is praktikos:)

Gal galima konkreĄiau? Tada darysim išvadas
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie 1, 2  Toliau
Puslapis 12

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005