ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ar OSS-ininkui reikia mokėti stovėti ant riedslidžių?

 
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS slidėmis
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.67
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Sun, Sep 30 2007, 01:23    Post subject: Ar OSS-ininkui reikia mokėti stovėti ant riedslidžių? Reply with quote

Užvedu šią temą todėl, nes Rusija 2014 m. rengs Sočyje žiemos olimpiadą ( http://209.85.135.104/search?q=cache:mvo_BUHksuoJ:www.skrastas.lt/%3Flt%3D1141391142%26nid%3D1183614054+%C5%BEiemos+olimpiada+Rusijoje&hl=lt&ct=clnk&cd=1&gl=lt) ir gali būt prošvaistės, kad Rusija gali pasirinkti OSS.

Per Panoramą ir kitas televizijos laidas teko matyti, kaip Ignalinoje slidininkai ir biatlonininkai surengė riedslidžių lenktynes. Tik visai neminėjo, kad tose varžybose dalyvautų ir žiemos orientacininkai. Kai paklausiau, kodėl nedalyvaujama, man paaiškinta buvo, kad, neva, labai pavojinga, galima susižeisti į asfaltą ir ilgam iškristi iš treniruočių proceso. Bet toks man paaiškinimas mane neįtikino, kad nereikia su riedslidėmis treniruotis ir dalyvauti kontrolinėse pasirengimo varžybose. Juolab, kad kai kam iš dabartinių rinktinės narių, dar buvus paauglystėje, teko kontrolines atkarpas su riedslidėmis daryti ir dabar labai norėtųsi pamatyti, kaip patobulėjo. Bet neigiamas atsakymas, kad negalima daryti kontrolinių treniruočių ir negalima dalyvauti kontrolinėse pasirengimo varžybose – mane nuvylė. Negi patekus į suaugusiųjų rinktinę, prarasti stovėjimo ant kojų įgūdžiai? Juk slidininkai ir biatlonininkai dalyvauja gerai žinomose – atmintinai išmoktose trasose. O OSS-ininkams trasos ir nusileidimai būna žymiai sudėtingesni, o, svarbiausiai, iš anksto visiškai nežinomi. Todėl, mano manymu, slidinėjantys orientacininkai ant slidžių turėtų stabiliau stovėti, nei slidininkai ar biatlonininkai. Iš to peršasi tokie klausimai:

1. Negi nėra apsaugų nelaimėms išvengti? (Mačiau, kad visi startavo, lyg ir su šalmais, o ant alkūnių ir antkelių apsaugos irgi, atrodo, buvo – bet neįsidėmėjau)
2. Negi negalima išmokti stabiliai stovėti ant kojų, kad nusileisti lygiu kalnu Ignalinos atmintinai žinomoje riedslidžių trasoje? Juk šitiek daug joje treniruotasi buvo kai kam net nuo vaikystės!
3. Kiek reikia stovėti ant riedslidžių, kad įgauti savim pasitikėjimą nesudėtingoje Ignalinos trasoje?
4. Kodėl negalima imti pavyzdžio iš slidininkų ir biatlonininkų? Pastarieji rengia vasaros biatlono v-bas
http://209.85.135.104/search?q=cache:55FZJQ12crMJ:www.biathlonltu.com/+riedslid%C5%BEi%C5%B3+var%C5%BEybos&hl=lt&ct=clnk&cd=3&gl=lt Štai kad ir išrašas iš jų kalendoriaus:34 2007.10.06 Lietuvos moksleivių pirmenybės Ignalina (Lietuva)Jauniai, Jaunučiai, Vaikai www.biathlonLTU.com

Tai jei ant riedslidžių rungtyniauja net vaikai, nebijodami nukristi ant asfalto – kodėl negali su jais persimesti jau per 21 sulaukusieji OSS rinktinės nariai, kurie irgi vaikystėje šiek tiek matė riedslides?

Be to teko matyti kaip supertrialonininkai po bėgimo krūvių atsipalaidavimui ridinėja, pasispirdami slidinėjimo lazdomis. Kodėl tai negalima daryti ir orientacininkams, finišavusiems iš sunkių vasaros trasų? Kad ir Druskininkuose po sprinto čemp-o nemačiau nei vieno bandžiusio atsipalaiduoti žymiai efektingesniu būdu, naudojančio rusų fiziologo Sečenovo fenomeną. Juk atsipalaidavimo ir slidinėjimo įgūdžių pastovaus palaikymo derinys žymiai pagerintų žiemos įgūdžių savybes.

Ne paslaptis, kad riedslidžių trasoje buvo įvykusi nelaimė – biatlonininkas partrenkė bėgiojusią orientacininkę, kuri su galvos sutrenkimu gulėjo gana ilgai ligoninėje ir dabar jos nematome varžybose. Tai žymiai rimčiau, nei parkristi su riedslidėmis. Pamenu, kai mano bendramokslis, dabartinis Lietuvos žiemos centro direktorius kūrė ši centrą ir projektavo trasą, buvo sudaręs jis ir saugumo reikalavimus, draudžiančius pašaliniams maišytis trasoje, kai trasoje treniruojasi riedslidininkai. Todėl keista, kad Ignalinos vasaros slidininkų trasa buvo naudota ne pagal paskirtį, nusižengiant elementariausioms saugumo taisyklėms. Crying or Very sad
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Regis
Meistras


Joined: 14 Nov 2006
Posts: 279
Posts per day: 0.06
Location: Vilnius

PostPosted: Sun, Sep 30 2007, 22:32    Post subject: Reply with quote

Dauguma moka ir vazineja. Pvz. Vingio parke. Ne visi reklamuojasi Ignalinoje...
Back to top
View user's profile Send private message  
Bestpetras
Meistras


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 786
Posts per day: 0.14
Location: Klaipėda - Vilnius

PostPosted: Sun, Sep 30 2007, 23:36    Post subject: Reply with quote

atvaziuok i ignalina, prariediesi ir forumas vel bus laisvas Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Bestpetras
Meistras


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 786
Posts per day: 0.14
Location: Klaipėda - Vilnius

PostPosted: Sun, Sep 30 2007, 23:39    Post subject: Reply with quote

as tai reklamuojuos Laughing
http://www.biathlonltu.com/index.php/pageid/166/articlepage/9/articleid/43
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Tomass
Meistras


Joined: 07 Feb 2006
Posts: 638
Posts per day: 0.13
Location: Vilnius

PostPosted: Thu, Oct 04 2007, 14:11    Post subject: Reply with quote

Rugsejo 1 d. posedziavusi IOF orientavimosi slidemis komisija patvirtino strategija del OSS itraukimo i 2018 m. Olimpines zaidynes. Matyt su Sociu jau viskas aisku Sad . Paprasysiu Domo, kad idetu i LOSF puslapi visuomenes susipazinimui.
OSS rinktines kandidatai jau nuo rugpjucio 25 d. kas 2 savaites rengia savaitgalines treniruotes Ignalinoje.
Nepanikuok Vyteni - viskas vyksta pagal plana, isskyrus kai kurias traumas Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.67
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Fri, Oct 05 2007, 01:43    Post subject: Ar OSS-ininkui reikia mokėti stovėti ant riedslidžių? Reply with quote

Dėkui už vertingą ir viltingą informaciją. Na, o dėl olimpiados, tai lyg tai būdavo tokia tradicija, kad šalis, organizatorė galėdavo savo nuožiūra įsitraukti kokią nors sporto šaką. Ar ne klystu? Negi Rusijai neparanku OSS-ą įsitraukti į programą? Juk jos tokie stiprūs OSS-ininkai! Negi Rusijai olimpinių čempionų ir medalių nereikia? Primenu, ką rašė Rusijos OS valdžiai IOF-o gen. sekretorė Barbaro Rennberg:
„…
Я надеюсь, что Чемпионат Мира по ориентированию на лыжах 2007 года в России сможет представить лыжное ориентирование как спорт, наиболее подходящий для включения в Олимпийскую программу, а также даст возможность России показать себя как прекрасного организатора Зимних Олимпийских Игр.

Барбро Реннберг,

Генеральный секретарь
“

Nuostabu, kad rinktinė renkasi į stovyklas. Dar nuostabiau, kai orientacininkus matome kitose žiemos sporto šakose save vasarą išbandančius. Tai labai svarus indėlis į mūsų sporto šakos populiarinimą. Bet nematau atsakymo į šios temos klausimą dėl mokėjimo stovėti ant riedslidžių. Negi tikrai slidinėjantys orientacininkai žymiai prasčiau stovi ant kojų, nei slidininkai ir biatlonininkai?

Kodėl OSS-ininkams (ypač rinktinės nariams) negalima dalyvauti kontrolinėse pasirengimo varžybose, jei jose startuoja štai šie mažyliai - http://www.biathlonltu.com/popup.php?image=http://www.biathlonltu.com/page/upload/modarticle_44ce2f1fa717a_b1.jpg&title=4%20ir%205%20grupių%20startas Question Kodėl negalima ant kelių užsidėti apsaugas, kaip tai daro vaikučiai ir kodėl reikia bijoti greitesnio riedėjimo mūsų suaugusių rinktinės nariams ir narėms – ypač jaunoms, jei visai nebijo varžybose dalyvauti vaikai? (Atleiskite, kad taip tiesmukiškai klausiu. Kartoju, man buvo paaiškinta, kad nedalyvaujama dėl baimės nukristi Embarassed ) Gal taip ir nėra. Tai gal yra kokie nors kontrolinių važiavimų rezultatai? Kur juos galima būtų pamatyti? Rolling Eyes

Kai pamatau savo bendramokslį ir kito bendramokslio dukrelę http://www.biathlonltu.com/popup.php?image=http://www.biathlonltu.com/page/upload/modarticle_44ce2fb312f60_b3.jpg&title=Inirtinga%20kova – patikėkite, tikrai su pavydu žiūriu į juos. Kodėl tai orientacininkams negalima vasarą dažniau praskrieti – pajusti tą nuostabų riedėjimo greitį?
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS slidėmis All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group