ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ar Madona svarbesnė už Šveicariją ir kur OFICIALUS VIEŠUMAS?

 
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS slidėmis
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.71
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Mon, Jan 19 2009, 08:31    Post subject: Ar Madona svarbesnė už Šveicariją ir kur OFICIALUS VIEŠUMAS? Reply with quote

Shocked Na ir atskaitė Jolanta sesėms latvėms!!! Sprinte mūsų vyrų tikras triumfas! Deja, tik sprinte ...

Siūlau pasigerėti rezultatais ir pasididžiuoti, kad ne mažai mūsų tautiečių labai puikiai išnaudojo savo savaitgalį Latvijos čempionate.

Tik labai stebina, kad Lietuvos rinktinė tik, tik čia neseniai dalyvavo SKIOTOUR trijų valstybių turuose, kurie tik šį šeštadienį pasibaigė Šveicarijoje, ir, štai, staigmena! Mūsų rinktinė iš šių 3-jų valstybių varžybų „dezertyruoja“ ir jau Latvijos čempionate. Kaip suprasti? Norisi „sirgti“ už rinktinę, savo auklėtiniams siūlau stebėti ir mokytis iš rinktinės. Bet, štai, nežinau, ką ir jiems sakyti? Oficialaus rinktinės plano nėra. Oficialus federacijos tinklalapio OSS komiteto puslapis žemiau kritikos – rinktinės narių sąrašas tų, kurių seniausiai rinktinėje nėra, nėra sąraše tų, kurie dabar ... Be šios OS rūšies tarptautinių taisyklių daugiau jokio dokumento. Kas sudaro OSS komitetą, kokios į rinktinę atrankos taisyklės, kokie rinktinės veiklos ir kandidatų į rinktinę pritraukimo planai? Dėkui, kad nors nuoroda yra į Viliaus iniciatyvos tinklalapį. Bet ir tame tinklalapyje apie tai, kad ne visuose SKIOTOUR etapuose bus dalyvaujama ir kad laukia startas Latvijos čempionate – nei puse žodžiu neužsiminta. Todėl iškyla tokie klausimai:

1. Su Latvijos orientacininkais ar tikrai rungtyniauti yra žymiai svarbiau nei su stipriausiais pasaulio orientacininkais?
2. Vietovė Madonoje ar tikrai yra techniškai sudėtingesnė ir pagal charakterį svarbesnė ruošiantis Pasaulio čempionatui?
3. Visą laiką skundžiamasi, kad mūsų rinktinei sunku startuoti kalnuose. Tai negi Madonoje buvo aukštesni kalnai nei Šveicarijoje?
4. Pasaulio čempionato emblemoje yra nupiešta rytų šalims charakteringa taip vadinama rusiškai „sopka“. Tai negi Japonijoje vietovės bus lygumų; lietuviškai-latviškos?
5. Gal ekonominės problemos prispaudė? Negi papildoma kelionė iš Lietuvos į Latviją buvo žymiai pigesnė nei iš Italijos sutaupius ir neužsukus į Šveicariją?

Žvelgiant ir į Latvijos čempionatą kai kas stebina. Visų pirma, nesuprantu savo buvusios auklėtinės Editos, nestartavusios sprinte. Šiemet jai OSS sprintas – tai pati didžiausia rakštis. Todėl man visiškai nesuprantama, kodėl nesistengiama pašlifuoti nesėkmingiausios rungties ypatybių? Nemanau, kad į Madona buvo pasirinkta tik dėl to, kad patikrinti latvių rinktinę. Visiškai aišku ir be starto Madonoje, kad mūsiškiai turi būti žymiai stipresni nei latviai. Ypač mūsų moterų pranašumas daugiau nei akivaizdus.

Bet vis tik man neramu ir dėl Editos – prieš savo varžoves Liubovą ir Kristīnę, prieš kurias pasaulio ir Europos čempionatuose buvo gerokai lošusi, tai dabar tik 2 sek. ir 17 sek. skirtumas tarp nesitreniravusių pasaulinėse išvykose latvių – tai jau pavojaus varpo dūžis. Exclamation Tą pavojų patvirtina ir Jolanta net triuškinančiai atsiplėšusi nuo jaunosios tik neseniai buvusios jau stipresnės. Kiekvienas pergyvenantis už mūsų atstovus ir stebintis mūsiškių pasirodymų dinamiką, plika akimi pasakys, kad tai akivaizdžiausi pervargimo - PERSITRENIRAVIMO simptomai. Ir tai natūralu – po tokio treniruočių užsieniuose maratono tik ir taip turėjo atsitikti esančiai dabar savo paauglystės - 16 metės laikų pradedančiosios sportininkės fizinio stovio, t.y. – III-II atskyrio (dabar vadinamos kategorijos) lygyje. Su tokiu fiziniu „pasirengimu“, kokį yra Edita pavasarį pademonstravusi, tai tokių ilgų treniruočių stovyklų tokio pradedančiojo ar nesitreniruojančio rimtai lygio sportininkėms dar neteko regėti.

Todėl siūlau kuo skubiausiai atsigauti ir bandyti eiti į „superkompensaciją“. Bet, kad tiksliau savo formą sureguliuoti – siūlau pasinaudoti tuo metodu, kurį per paskaitą mums, treneriams skaitė profesorius Jonas Poderys ir kurį gera Editos pažįstama olimpietė-Lietuvos rekordininkė Inga Juodeškienė naudoja seniausiai ne tik sau, bet ir savo dukrai Monikai. Jau ne akmens amžius, kad treniruotis užrištomis akimis. Cool Embarassed

Visų rinktinės narių sveiko sporto labui būtų gerai, kad būtų viešinami fiziniai ir visų testų duomenys Idea . Rinktinės narių duomenų viešumas tik skatintų visus likusius kokybiškiau treniruotis – tada rinktinė būtų ne uždaras klanas, o visiems pasiekiama vizija.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
vosvos
Meistras


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 697
Posts per day: 0.15
Location: Vilnius

PostPosted: Mon, Jan 19 2009, 11:44    Post subject: Reply with quote

Vyteni, čia buvo Madonos čempionatas, o ne Latvijos.

V21 žemėlapiai: sprintas, vidutinė.
Keletas nuotraukų.

Artimiausios ski-o varžybos Latvijoje:
24.-25.01. Daugavpils atkl. ziemas čemp. Stropi
13.-15.02. Latvijas ziemas čempionāts Pļaviņas, Jauju slēpošanas bāze
_________________
http://www.trails.lt
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Tomass
Meistras


Joined: 07 Feb 2006
Posts: 627
Posts per day: 0.13
Location: Vilnius

PostPosted: Mon, Jan 19 2009, 16:49    Post subject: Reply with quote

Vyteniui:)
OSS komitetas prie LOSF tinklalapio neprieina, todėl visą info ir skelbia ski-o.lt ir osport.lt. Losf-e yra tik viena orientavimosi sporto rūšis - begte.
Čia neskelbiami nei Lietuvos OSS čempionato, nei Skiotour rezultatai
Išlaidos Madonoje kur kas mažesnės nei Šveicarijoje. Jei būtum atidžiau žiūrėjęs paraiškas, būtum pamatęs, kad Lietuva Šveicarijoje nestartuos. Rinktinė yra šiek tiek didesnė - ne tik Edita (nors matai tik ją).
Artimiausias rinktinės startas NOC ir JWOC Švedijoje, deja turiu nuliūdinti Edita ten nestartuos....
Back to top
View user's profile Send private message  
S.Kireilis
Meistras


Joined: 09 Oct 2006
Posts: 253
Posts per day: 0.06
Location: Kaunas

PostPosted: Mon, Jan 19 2009, 19:59    Post subject: Reply with quote

Ne tik Jolanta gerai pasirodė, bet ir veteranas Nerijus. Vidutinėj trasoj visiems kaip reikiant įkrėtė, o startavo gal pirmą sykį šį sezoną. Madonos vietovė ir trasos, matosi, buvo tikrai geros.
Back to top
View user's profile Send private message  
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.71
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Tue, Jan 20 2009, 01:59    Post subject: Reply with quote

Ir taip turėjo būti, kad veteranų porelė krečia jaunimui Evil or Very Mad , kai jo TRENIRUOČIŲ PROCESAS VISIŠKAI NEVALDOMAS. Prašau pridėti ranką prie širdies ir paklausti savęs:
1. Šiame sudėtingame varžybinio ciklo treniruočių periode ar nors kartą buvo atliekami testai, fizinės ir psichinės būklės tyrimai, ar buvo sekama sportininkų būklė - ar analizuojamos tos būklės sudėtinės dalys?
2. Sugrįžus laikinai į gimtinę, prieš kitą išvyką ar užeinama buvo į mokslinę laboratoriją? Ar buvo testuojamas organizmas sudėtingesniais prietaisais?
3. Dėl TRENIRUOČIŲ PROCESO tolimesnės KOREKCIJOS ar teikė po to mokslininkai REKOMENDACIJAS?
4. Kaip išvykose varžybų pasirengimui buvo prisiderinama personaliai prie individualių bioritmų? Kaip sekėsi derinti savo TOBULINAMŲJŲ SAVYBIŲ HARMONIJĄ Question Negi prieš koncertą nereikia siekti instrumentų gero skambesio? Rolling Eyes

Tomass wrote:
...Losf-e yra tik viena orientavimosi sporto rūšis - begte...
Crying or Very sad Mane irgi liūdina, kai direktorius nieko nežino apie ant slidžių stovintį orientavimosi sportą - sako, kad orientslidininkai, neva, turi pilną autonomiją. Wink

Bet ar bandoma ieškoti bendro dialogo su OS bėgte komitetu? Ar diskutuojate ir ar sakote OS bėgte komitetui, kad slidės ant kojų net pirmykštis žmogus dėdavosi tik kai sniegas dengdavo žemę? Negi OS bėgte komitetui nereikia žiemą orientuotis? Wink Juk dar nėra sugalvotos OS rūšies - "orientavimosi bėgte per sniegą". Juk ir OSS-ininkai vasarą nevažiuos su staliukais į Himalajų sniegynus orientuotis. Ten S.Kireilis žemėlapių dar nenupiešė Twisted Evil

Todėl OSS-o treneriui ar teko susėsti prie bendro stalo su naujuoju ir naujai mąstančiu treneriu OS bėgte? Ar aptartos su juo BĖGTE priemonių naudojimas, kad žiemą SLYSTE geriau sektųsi?

Tomass wrote:
Rinktinė yra šiek tiek didesnė - ne tik Edita (nors matai tik ją). ...
Rolling Eyes Tai kad tarp dviejų veteranių rinktinėje tik ją vieną kol kas įžiūriu. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Kokia Lietuvos OSS-o moterų ateitis Question

Tomass wrote:
Artimiausias rinktinės startas NOC ir JWOC Švedijoje, deja turiu nuliūdinti Edita ten nestartuos....
Nieko čia liūdno nėra, jei reikia nuo varžybų pailsėti, jei organizmui reikia poilsio. Tai labai malonu, kad klausomasi organizmo poreikių.

Tik ar tas poilsis buvo numatytas pagal pasirengimo metodiką? Rolling Eyes Kas per metodinė naujovė vidury varžybinio periodo daryti poilsį? Iš kokios čia specialaus rengimosi teorijos? Kodėl, mums, treneriams, dirbantiems su vaikučiais neteikiamos naujai atrastos teorijos - kodėl nėra metodinio VIEŠUMO Question

Tomass wrote:
Vyteniui:)
OSS komitetas prie LOSF tinklalapio neprieina, todėl visą info ir skelbia ski-o.lt ir osport.lt. ...
Shocked Shocked Shocked Tai štai kur pakastos Editos nesėkmių priežastys Evil or Very Mad Visur mano minima Edita yra tik "lakmuso popierėlis" atspindinti rinktinės ir viso Lietuvos OS-o problemą.

Atleiskite, jei LOSF-o pats oficialiausias struktūrinis padalinys- atitinkamas komitetas negali prieiti prie savo svetainės puslapio - tai čia pati didžiausia problema, nusinešanti trenerių, ir, svarbiausiai - sportininkų veltui pasiaukojantį net keliolikos metų triūsą . Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Nebus išeities, jei Lietuvos OSS-ui pasiūlysiu kazlųsporto... svetainę. Tai bus tik kosmetika, kuri ligos neišgydys. Kad pasveikti - reikia tik tai panorėti. Bet po to reik ligos priežastį - židinį pašalinti.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS slidėmis All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group