ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Kontroliniai bėgimai - treniruočių proceso palydovai.

 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-02-19, 00:51    Rašyti temą: Kontroliniai bėgimai - treniruočių proceso palydovai. Atsakyti su citata

Malonu, kad vis tik po Lietuvos OSS čempionato Plavine kai kas vietoje poilsio ryžosi dar vienam savęs išbandymui - sudalyvauti tradiciniame vasario 16-osios bėgime "Pabaiskas - Ukmergė". Tai vieno iš pažangiausių OS klubų - Medeinos draugiškasis kolektyvas, teikiantis pastoviai Lietuvos OS-ui malonius siurprizus tiek bėgte, tiek ir slyste orientavimosi sporto rūšims. Vadinasi, jei po čempionato yra dar parako kontrolinei treniruotei, tai, akivaizdu, kad treniruočių procesas teisingai planuojamas. Noriu asmeniškai padėkoti Jonui Gediminui, organizuojančiam Kaune po darbo treniruotes. Tų treniruočių akivaizdus rezultatas - puikūs orientacininkų greičiai, kurie užfiksuoti štai šiame Vasario 16-osios minėjimo aprašyme ir kukliame videoklipuke. Mūsų sportui siurprizą pamatysite šio klipuko pabaigoje Very Happy .

Rezultatais galite pasigėrėti ir pastudijuoti ČIA.Pažymėtina, kad tarp moterų ryškia nugalėtoja tapo greitai pusę šimtmečio sulauksianti veteranė iš Jonavos, OSS rinktinės narės Editos buvusi treniruočių kolegė Vilija Damašickienė, kuri prieš 5-6 metus bėgimo greičiu gerokai nusileisdavo Editai, o dabar ryškiai lenkianti visas Lietuvos OS rinktines nares. Šiuo metu ponia Vilija net 2 min. 18 sek. pataisė Editos 2004 m. 50:24,6 rezultatą (atitinkanti 4:21,0/km greičiui 11,6 km distancijoje). Beje, Vilija, kurios pirmoji trenerė buvo žymi bėgikė Irena Jefimova-Silantjevaitė (dabar geriausius sostinės bėgikus treniruojanti), buvo pirmoji Lietuvos maratoninkė. Ją prieš 30 m. bėgti maratoną buvo įkalbinęs Vytautas ČIUPLYS, kurį dabar matote nuotraukoje ir kuris bėgo irgi dabar Ukmergėje.

Palinkėčiau savo buvusiai auklėtinei prisiminti savo gimtojo kelio pradžią ir pažvelgti į save, ar pavyks įveikti dabar savo buvusius sporto pradžios rezultatus ir nuo jų pradėti planavimą vasaros sezonui.

Dabar, ruošiantis kovo 11-osios bėgimui Jonavoje, siūlau peržvelgti šio bėgimo FOTOISTORIJĄ Very Happy
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-04-21, 01:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Šiandien man LLAF rinktinės vyr. treneris Aleksas STANISLOVAITIS parodė tik įvykusių rezultatus Lietuvos aukštųjų mokyklų kroso pirmenybių, skirtų Felicijos KAROBLIENĖS ir Jono PIPYNĖS atminimui. Džiūgu matyti savo universitetams atstovaujančius orientacininkus. Very Happy Kad antrus metus iš eilės nugalėtoju tampa iš orientavimosi sporto į lengvąją atletiką atėjęs Tomas MATIJOŠIUS - tai jo pergalės jau nieką nestebina. Bet, kad OSS rinktinės narys Vilius ALELIŪNAS tarp stipriausių šalies bėgikų užėmė aukštą 4-tą vietą, tai ženklus brūkšnys mūsų sporto prestižui. Beje, Vilius aplenkė net labai patyrusį Suvalkijos stajerį iš Vilkaviškio, š.m. ir prėjusių metų Kazlų Rūdos kroso "per Vokiškus kalnelius" nugalėtoją Nerijų MARKAUSKĄ ir su puikiu 15:26 rezultatu 5000 m nuotolyje gerokai viršijo II-ojo atskyrio reikalavimą - iki I-ojo nedaug teliko. Tai norma, norint geresnį turėti rezultatą orientavimosi sporte - tai neblogas kontrolinis rezultatas Viliui - svajojančiam ir siekiančiam pasaulio čempiono lygio.

Pažymėtina, kad pirmieji du atbėgusieji: sparčiai tobulėjantis (3-čiuoju atbėgęs kovo 11-tąją Jonavoje) Mindaugas VIRŠILAS ir minėtas nugalėtojas Tomas gerokai pagerino savo pernykštį rezultatą - išlipo iš 15 min. ribos. O pernai buvęs 3-čias ir dabar toje pačioje vietoje išlikęs ir mūsų Vilių aplenkęs Aidas Krakauskas šiemet 4 sek. prasčiau atbėgo. Ar girti už tai, kad Vilius savo pernykštį rezultatą pagerino tik 2 sek. ir pakilo tik viena vieta aukštyn - lai tai įvertina pats Vilius, tobulėjimui "žingsnis po žingsnelio" ar užteks tų žingsnių iki planuojamo pasaulio čempiono. Įdomu tai, kad prie Viliaus įrašo pernai protokole trenerio grafoje buvo P. Rakštikas pažymėtas, o dabar J. Armonienė.


Pernai bėgusieji 5000 m nuotolį Tomas Vilkauskas ir Andrej Gerasimov, šiemet rungtyniavo 3000 m nuotolyje ir jų greitesnis bėgimas rodo, kad jų kondicija lyg ir nekritusi.

Tarp merginų praėjusių metų nugalėtoja Kristina GIRTAITĖ šį kart rungtyniavo 1000 m nuotolyje ir jai aplenkti praėjusių metų nugalėtojos Ainos Valatkevičiūtės nepavyko. Džiūgu, kad vis dar bėga mūsų Edita, Idea kuri 2000 m nuotolyje buvo ketvirta, o šiemet jau penkta. Ją aplenkė buvusios ir Editos trenerės (Edita iki 3-čios klasės buvo lengvaatletė) iš Jonavos Vidos Lebeckienės auklėtinė (dabar pas olimpietę Ingą Juodeškienę besitreniruojanti) žymioji Lietuvos žvaigždutė Monika Vilčinskaitė. Josios sesė dvynė Milda pralaimėjo mūsiškei Editai. Mat šioji specelizuojasi šiek tiek trumpesniuose 400 m ir 800 m nuotuoliuose. Todėl šios jonavietės dvynės jau yra sumušusios Editos pasiektą 800 m mokyklos rekordą - Milda ir Monika yra dabar kiečiausios Lietuvoje vidutinių nuotolių bėgikės.
Todėl lenkiuosi prieš savo buvusią auklėtinę, kuri, nežiūrint to, kad kuo toliau, tuo vis labiau praranda savo sportinę formą, bet ji vis tiek dar dalyvauja šiose varžybose, tai akivaizdžiai parodydama savo dabartiniam treneriui Pranui kas yra kas. Kad dabar Edita net 9 sek. pablogino savo praėjusių metų rezultatą, tai niekis. Bet kad Edita prieš 7 metus (2002 m.) per Lietuvos kroso čempionatą irgi 2000 m nuotolyje, būdama dar naujokė sporte ir turinti tik 16 metukų bėgo žymiai greičiau nei dabar būdama vienintele Lietuvoje OSS jaunaja rinktinės nare - apie tai reiks kalbėti žymiai rimčiau, kodėl nuo Editos buvo nuslėptos normalios sporto technologijos. Su trečio atskyrio lygiu - tai pradedančiosios sportininkės lygiu tokius baisius krūvius Editai buvo lemta atlaikyti žiemos sezono gastrolėse per pasaulio taurės tūrus!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Štai ir atsakymas, grįžus iš Japonijos kur "šuva pakastas" jos didžiausiame pasaulyje smukime. Todėl per Lietuvos čemp-us Gabija ir net Sandra pasigavo bei aplenkė Editą. Tas atvejis įrodo seniausią tiesą, kad ne trečio atkyrio "sportininkei" tarptautinio lygio krūvius visą sezoną atlaikynėti.

Kad ir aukštą dabar Edita vietą užėmė, bet ją aplenkė komandos draugė, jau pagyvenusio trenerio Vytauto RAMONAIČIO auklėtinė Jolita Norkutė, kuri pagerino net 26 sek. savo rezultatą nuo pernai metų parodyto. Todėl iškyla simbolinis klausimas, kodėl KTU ir kitų universitetų sportininkai tobulėja; ir dar ne blogai, o LKKA besimokantiems tik degraduoti lemta. Crying or Very sad Tai didelis galvos skausmas aukščiau minėtam žymiajam l.a. treneriui, LKKA Senato pirmininkui Aleksui STANISLOVAIČIUI, kuriam dabar rūpi LKKA katedrų veiklos kokybė, nes L.R. Seimo numatyta aukštojo mokslo reforma smogs mirtiną smūgį tokiam sporto "specialistų" rengimui. Apie šią aukštojo mokslo "reformą" ponas Aleksas su rektoriumi Albertu SKURVYDU televizijos laidoje- -žiūrėkite per 40 min. diskusiją.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
edi.
Meistras


Prisijungė: 2008 06 20
Pranešimai: 91
Pranešimų per dieną: 0.02
Miestas: Zoliniu

PranešimasParašytas: 2009-04-23, 11:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vytenis rašo:
Vilius ...su puikiu 15:26 rezultatu 5000 m nuotolyje gerokai viršijo II-ojo atskyrio reikalavimą - iki I-ojo nedaug teliko.

ne trečio atkyrio "sportininkei" tarptautinio lygio krūvius visą sezoną atlaikynėti.
Kas cia per "atskyriai"?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
sunius
Meistras


Prisijungė: 2004 04 01
Pranešimai: 940
Pranešimų per dieną: 0.16
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2009-04-23, 11:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pamenu, "v staryje vremena" ([RU] kalba), buvo atskyriai sporte... I, II, III, kandidato į sporto meistrus, sporto meistras, tartptautinis sporto meistras... iki kol jie gyvavo, jei neklystu esu turėjęs I atskyrį... gal dabar ir klystu Smile

jaunysta visa tai buvo...
_________________
<sunius>
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger MSN Messenger Skype vardas
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1195
Pranešimų per dieną: 0.2
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-04-23, 14:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Lengvosios atletikos federacija ir dabar turi atskyrius - kvalifikacinius laipsniu (jau prieš kelis metus atstatė sistemą):
http://www.laf.lt/lt/docu/kvalnorm_v.pdf
_________________
Jei problemą galima išspręsti, vadinasi, nėra jokio reikalo dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, jaudintis dėl jos beprasmiška.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-04-27, 09:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai vis tik kodėl atskyriai negali būt atstatyti ir orientavimosi sporte? Rolling Eyes Kodėl sporto karalienės pavyzdžiu nepradėti vėl protokoluose nurodinėti ties kiekviena pavarde, kokį atskyrį orientacininkas įvykdė? Jau atsiradus kompiuteriams negi taip sunku atstatyti daug metų naudotą varžybų rangų nustatymo ir atskyrių reikalavimų nuo nugalėtojo laiko nustatymo sistemą?

SMG pateiktosios lengvosios atletikos atskyrių reikalavimų lentelės kiekvienas orientacininkas gali susidaryti savo BFP lygio kontrolės įvertinimo sistemą. Be josios neįmanoma jokia sportinio meistriškumo kėlimo sistema mūsų sporte. Pamenu, kad orientavimosi sporte bendram fiziniam parengtumui orientacininko sportinio meistriškumo lygis nuo lengvosios atletikos ar slidinėjimo tesiskirdavo praktiškai per vieną, bet ne daugiau, kaip per dvi gradacijas. T.y., jei orientacininkas būdavo sporto meistru, tai jis būdavo ne mažiau, kaip pirmo atskyrio lygio bėgikas. O jei pradedantysis orientacininkas savo ištvermę išlavindavo iki l.a. trečio atskyrio lygio, tai jis būdavo potencialus orientavimosi sporte antro atskyrio siekėjas, o labai techniškas orientacininkas galėdavo pasvajoti ir apie pirmą atkyrį savo sporte. Kai būdavo atskyriai, tai būdavo aišku, kas kokio meistriškumo lygio būdavo - todėl ir treneriams būdavo lengviau nustatinėti teisingesnius treniruočių krūvius, kai ant kiekvieno sportininko "kaktos užrašyta", koks jo meistriškumo lygis.

Štai pažvelkime į moterų l.a. atskyrių reikalavimus, kuriuos palyginus su vyrų reikalavimais, pagal vyrų ir moterų fiziologinius skirtumus galima labai lengvai vertinti lyčių meistriškumo skirtumo lygį. O tai labai informatyvu lyginant OS skirtingų trasų bei lyčių trasų vidutinių greičių santykius.

Štai 2001 m. Svajūno AMBRAZO rengtame bėgime "Bubių pavasaris" tada 15-metė Edita 11,27 km įveikė per 53:14,0 (04:43,41/km greičiu) ir tai atitiko 10000 m nuotolyje galimam 47:14,1 rezultatui, kuris 45,9 sek. viršijo I-ą jaunio atskyrio reikalavimą. O rudenį (2001.10.09) Edita treniruotėje susuko 25 stadiono ratus ir 10000 m nuotolį įveikė per 45:32,0 (04:33,20/km greičiu) ir iki III-čio suaugusiųjų atskyrio teliko tik 32,0 sek. Todėl laikėme atskyrį įvykdytą, nes varžybose jį, tikrai, būtų įvygdžiųsi. O jau 2002 m. balandžio 27 d. Vingio parke Lietuvos kroso čempionate 2 km nuotolyje ji parodė 06:55,5 rezultatą. Trasą aš permatavau ir nustatęs 1,92 km atstumą, savo auklėtinės rezultatą perskaičiavau į 07:12,8. Jis atitiko jau antro suaugusio atskyrio reikalavimui. Kaip 16-metei tai buvo jau neblogai. Savo didėjantį lygį ji patvirtino tų metų liepos 10 d. kontrolinėje treniruotėje 5000 m. nuotolį 400 m. stadione 12,5 ratus įveikė per 19:47,5. Jos pulso vidurkis buvo 183,2, o atsistatymas normalus. Iki antro suaugusiųjų atskyrio truko tik 12,5 sek.. Kadangi šis rezultatas buvo pasiektas tik treniruotėje ir dar vakare, Editą drąsiai galima buvo laikyti antraatskyrininkę, o jos didėjantys bėgimo greičiai nestandartinių nuotolių bėgimuose (ypač Naujametiniame bėgime) bylojo, kad Edita savo neblogu B.F.P. artėjo prie pirmojo atskyrio suaugusiųjų lygio. Todėl orientavimosi sporte 2003 m. Europos jaunių čempionate ji visose rungtyse tris kartus įvykdė Nacionalinės kategorijos reikalavimus, nors medalio neiškovojo, bet prie josios dviejų ketvirtųjų vietų sprinte bei ilgoje trasoje dabar niekas negali iš lietuvaičių priartėti.

Todėl po 6-7 metų intensyvaus sportavimo šalies OSS bei studentų rinktinėse Editos rezultatų kritimą studentų kroso pastarųjų dviejų metų čempionatuose net iki trečiojo atskyrio lygio - tokį reiškinį reikia vadinti NUSISPORTAVIMU. Evil or Very Mad (nuorodoje žiūr. db topo "exelyje" duomenis) Todėl dėstytojas-treneris Pranas, ignoravęs bet kokias žinias apie perimtą sportininkę, turėtų nešti metodinę atsakomybę, nes jis kaip LKKA dėstytojas ir net katedros vedėjas turėtų būti atsakingas už visą Lietuvos OS-o moterų sporto (ypač studenčių) smukimą. Apie tai plačiau IGTIS-os varžybų temoje.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
renvaldas
Meistras


Prisijungė: 2005 08 12
Pranešimai: 457
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2009-04-28, 11:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vajezau...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
edi.
Meistras


Prisijungė: 2008 06 20
Pranešimai: 91
Pranešimų per dieną: 0.02
Miestas: Zoliniu

PranešimasParašytas: 2009-04-28, 13:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Rolling Eyes O pirmasis treneris nenesa jokios atsakomybes?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-05-04, 00:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Neša pirmasis treneris, ir dar labai didelę atsakomybę prieš buvusius auklėjamuosius. Tik pirmojo trenerio dėka suformuojami auklėtinio būsimieji rezultatai, kuriuos padės siekti kitas treneris. Kokio aukščio meistriškumo "lubos" bus, labai daug priklauso nuo pirmo trenerio metodų. Galima labai greitai pasiekti "rezultatų" dėka specialaus rengimo perforsavimo - gerus rezultatus su jaunuoju sportininku galima pasiekti labai staigiai ir tuo užkirsti tolimesnio jo tobulėjimo ribas. Ypač, jei be bendrosios ištvermės pagrindo perduozuojamas specialiosios ištvermės ugdymas. Tai fiziologiškai galima paaiškinti kad ir per anksti mažos širdies sienelių sustorėjimu, dėl ko širdis vėliau gali nesiplėsti (neaugti) ir tai gali labai sustabdyti meistriškumo augimą. (Širdies sienelių storį echoskopu tyrinėjo LKKA motorikos laboratorijoje vienas jauniausių mokslininkų žymus bėgikas Tomas VENSKŪNAS.). Pavyzdžiui Kineziologijos laboratorijoje nustatomos įvairių savybių maksimalios galimybės, kurių dėka mokslininkas mato, kaip su sportininku buvo dirbta. Todėl matydamas sportininko parengimo vaizdą, mokslininkas gali duoti patarimus, kaip pakoreguoti treniruočių procesą.

Treniruočių procesą labai galima koreguoti ir dažnai testuojantis, atliekant kontrolinius bėgimus. Pateikiu Kazlų Rūdoje vykusio bėgimo "Per Vokiškus kalnelius" PROTOKOLĄ, kuriame matosi, kaip bėgikai gerino ar blogino rezultatus nuo praėjusių metų varžybų. Štai Kazlų Rūdoje bėgusios mūsų jaunųjų stipriausiųjų orientacininkių ETALONINĖS VARŽOVĖS, pagal kurias galima lyginti mūsų moterų BFP pasirengimo ir tobulėjimo lygį. Pastarąjį konstatuoti galima kaip nepakankamą mūsų sporte, nes atžvilgiu šių sporto veteranių jaunos orientacininkės pagal visus fiziologijos dėsnius per 5-6 metus privalėjo patobulėti žymiai geriau. Kadangi taip neįvyko - mūsų sporto rinktinės narės "tobulėja" žymiai lėčiau, nei solidaus amžiaus veteranės, vadinasi, kažkas netvarkoje su mūsų treniruočių metodika, kad elitinėms orientacininkėms, perkopus per 16-18 m.m., kažkodėl nelemta fiziškai tobulėti.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
povilas
Meistras


Prisijungė: 2006 11 20
Pranešimai: 119
Pranešimų per dieną: 0.02
Miestas: kaunas

PranešimasParašytas: 2009-05-04, 21:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Atsibodo skaityti apie tai, kad vienos (jaunos) "degraduoja" o kitos (ne tokios jaunos) vis "patobuleja" (gal galima rasti tinkamesnius ir korektiskesnius terminus?). (jeigu taip is tiesu, tai kam jaunasias vadinti "elitinemis"? Koks is ju elitas?) Jeigu jos paseno dar nesubrendusios didziajam sportui ir tai irodyta, reikia skambinti visais varpais o ne bijoti "nesti siuksles is namu". Bet, jeigu taip nera o tik kazkieno subjektyvi nuomone, ar ne laikas ja paneigti karta ir visiems laikams? Nes dabar susidaro vaizdas, kad kitos nuomones apskritai nera. (Atskiros replikos reikalo nekeicia). Nors sakoma, kad daug kartu pakartotas melas tampa tiesa, bet vis dazniau imu galvoti, O GAL TAI IS TIESU TIESA??
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-05-23, 19:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

ORIENTACININKAI PRIVALO GREIČIAU BĖGTI, NEI BĖGIKAI-LENGVAATLEČIAI Very Happy Very Happy Very Happy

Maloni Lietuvos OS-ui žinia, pažiūrėjus į lengvosios atletikos š.m. geriausiųjų dešmtuką. Labai aukštą; net 4-tą rezultatą turi pademonstravusi 3000 m nuotolyje mūsų Rasa PTAŠEKAITĖ, kuri per l.a. Lietuvos universitetų čempionatą iškovojo labai garbingą vicečempionės titulą su puikiu 10:45,73 jau atitinkančiu antros kvalifikacinės kategorijos rezultatu Exclamation Pažymėtina, kad vakar tapusi SELL žaidynių čempione Vaida ŽŪSINAITĖ su pirmos kategorijos rezultatu už mūsų Rasą bėgo greičiau nei 0,5 min., o be konkurencijos startavusi pati geriausia Lietuvos maratoninkė Živilė BALČIŪNAITĖ už mūsiškę greičiau bėgo beveik minute, parodžiusi kandidatės į sporto meistres lygio rezultatą.

Dar didesnis mūsų sporto triumfas pasiektas per tarptautines bėgimo varžybas Nemenčinės miesto gatvėmis, kurios šiemet įtrauktos į 10 km plentu bėgimo apskaitos įskaitą. Kaip Jonavoje kovo 11-ąją, šį sykį mūsų federacijos viceprezidentas Darius SADECKAS, atbėgęs tik 15 sek. iš kart po stipriausio Lietuvos bėgiko Mariaus DILIŪNO , vėl įrodė, kad orientavimosi sportas yra tikras sportas. Taigi šiemet Dariaus rezultatas 3-čias (antrasis yra maratonininkas Andrius Ramonas Linkolne pasiekęs 32:14), o Marius 10 sek. geriau bėgo Gniezne. Tarp kitko, pernai mūsų Dariaus pusės maratono nuotolyje 1:08:32 rezultatas buvo antras po olimpiečio Mindaugo PUKŠTO, kurio rezultatas tik 1:57 geresnis nei orientacininko.

Malonu, kad kelti mūsų sporto prestižą puikiai Dariui patalkino vėl Rasa, kuri pademonstravo irgi aukštą antrą vietą tarp moterų (41:08,0), užleisdama į priekį irgi buvusią orientacininkę Robertą LAURINAVIČIŪTĘ. Very Happy Už šias orientacininkes greičiau (per 36:05) šiemet bėgo Mobile (JAV) tik minėta vakarykštė SELL čempionė Vaida ŽŪSINAITĖ ir ten pat Živilė BALČIŪNAITĖ. O dar greičiau (per 34:24) Dubline atbėgo kita olimpietė-maratoninkė Rasa DRAZDAUSKAITĖ.

Dar viena sensacija, kad praėjusią savaitę Gioteburge mūsų Inga KAZLAUSKAITĖ pusės maratono nuotolyje parodė irgi labai aukštą 1:19:45 šių metinį antrąjį rezultatą (geriau Markete; per 1:17:19 bėgo tik Diana Lobačevskė). Pažymėtina, kad trečią 1:21:23 rezultatą šiais metais turi taip pat orientacininkė Roberta LAURINAVIČIŪTĖ, kuri, atrodo, jau visiškai atsidavė jau vien l.a. treneriui Dainiui Šiaučikovui. Na, o pabrėžiant OS-o galybę tarp Lietuvos bėgikų, turime nepamiršti ir pilname maratone (42,195 km) mūsų Rasos PTAŠEKAITĖS pernai Frankfurte pasiektas 3:04:57 rezultatas yra 6-tas per visus praėjusius metus, o Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje yra 19-tas Exclamation Exclamation Exclamation

Ir aš asmeniškai Dariui SADECKUI - klubo "Perkūnas" vadovui ESU DĖKINGAS, kad per 5-ių metų laikotarpį, pagaliau, UŽ NUIMTUS NUO KOJŲ PANČIUS Editai per Nemenčinės tarptautinį bėgimą, kuri irgi pateko į šių metų stipriausiųjų šalies legvaatlečių bėgikių dešimtuką. Dėkingas esu ir Povilui RAKŠTIKUI, kuris, gal, visą nuotolį bėgo su Edita ir finišavo nuo Editos tik 3 sek. skirtumu. Reikia tik nusilenkti man ir visiems už Editos drasą, nebijant, kad, nusimetus pančius, bėgsis nelengvai. Todėl po šio bėgimo lai dėstytojas Pranas Cool Embarassed "pasigroži", kad Nemenčinės gatvėse Editos 42:56 rezultatas, tikrai, ne geresnis, nei ji bėgdavo būdama 16-metė - būdama dar tik naujokė sporte. (5 km nuotolyje Edita visad bėgdavo greičiau nei 4 min/km) Nuo Editos jau gerokai pabėgo mano minėtosios veteranės - Jonavos ir Kazlų Rūdos bėgimų didvyrės: per 45 m. amžiausSada BUKŠNIENĖ (prieš 4-5 metus Edita finšuodavo tuoj po Sados, o dabar Sada žiemą žymiai blogesnėmis sąlygomis Kėdainiuose bėgo net 45 sek. greičiau) ir Vilė DAMAŠICKIENĖ - žymiai buvusi Editossilpnenė treniruočių kolegė, kuri, kaip 47 m. veterane žymiai geriau patobulėjo nei jaunoji tikroji sportininkė - šalies rinktinės narė. Tuoj po Editos finišavo ir per 50-metus turinti molėtiškė, kuri irgi tobulėjimu nenusileidžia jaunajai jonavietei. Wink

Turiu pasakyti, kad moterų rezultatai 3000 m nuotolio antroje dešimtuko pusėje nėra aukšti - galėtų ir daugiau orientacininkių brautis tarp stipriausiųjų lengvaatlečių. Pavyzdžiui 2003 m. birželio 25 d. Edita 12 min. Kuperio testą bėgo 3092 m ir pakeliui 3000 m nubėgo per 11:41,6 - tai šiemet atitiktų 8-tajam rezultatui šalyje. O 2003 m. gruodžio 06 d. per treniruočių stovyklos kontrolinį bėgimą Vilniaus manieže Edita bėgo dar greičiau (apie 11:15 - 11:20), kas atitiktų 7-tąjį šių metinį rezultatą. Garantuoju, kontrolinės treniruotės per šalies l.a. čempionatus būtų kur kas efektyvesnės, nei vakare tuščiame stadione. Idea
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005