ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

2013 m Lietuvos OSKD taurė

 
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS kalnų dviračiais
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bestpetras
Meistras


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 786
Posts per day: 0.14
Location: Klaipėda - Vilnius

PostPosted: Fri, Mar 01 2013, 11:37    Post subject: 2013 m Lietuvos OSKD taurė Reply with quote

Sveiki,

Kol kas kalendorius vis dar derinamas, šiek tiek keisis ir taškų skaičiavimo sistema - vėl skaičiuosime daugiau įskaitinių varžybų.

Šiais metais be Lietuvoje vykstančių pagrindinių varžybų (Čempionatų, Vilniaus, Tako ir Taurės) dar turėsime keletą etapų užsienyje.

Tai bus daugiadienės Baldonėje birželio pradžioje (http://www.magnets.lv/?p=orienteering_competitions&fid=768&lang=en), Baltijos šalių čempionatas Varskoje ir Latvijos čempionatas Madonoje.

Į įskaitą taip pat traukiami ir 2 iš 3 rogainingų (Būdakalnio 2 diena ir Šiaulių rogainingas). Juose vietoj laiko skaičiuosime taškus.

LT čermpionatai vyks: Panemunė (sprintas), Vievis (vidutinė) ir Lavoriškės (ilga). Estafetės kažkur šalia Vilniaus.
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Mickevicius
Meistras


Joined: 14 May 2007
Posts: 262
Posts per day: 0.06
Location: Vilnius

PostPosted: Sat, May 11 2013, 18:28    Post subject: Reply with quote

Keistos MTBO distancijos ir vietovės Vilniaus daugiadienėse. Toks įspūdis, kad dviratininkai čia tik tarp kitko.....Lyg ir girdėjau, kad jos įtrauktos į Lietuvos taurės įskaitą. Lyg ir buvo kalbama apie kažkokią paramą. Bet kaip sakoma, kiek "nudvėsusį asilą bepumpuosi", jis vis tiek neatgys.....Ar tik čia ne regresas po Sauliaus K. "blogų" trasų ir žemėlapių? Ar tik nebūsiu teisus (nors visai dėl to nesidžiaugiu)?
O gal visiems gerai kaip yra ?
Back to top
View user's profile Send private message  
Bestpetras
Meistras


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 786
Posts per day: 0.14
Location: Klaipėda - Vilnius

PostPosted: Sat, May 11 2013, 21:12    Post subject: Reply with quote

OSKD dalyvavimas pagrindinėse sezono varžybose yra nuolatinis kompromisų ieškojimas: tiek Vilniaus daugiadienės, tiek Takas ir Lietuvos taurė yra mums būtini. Čia dalyvauja visi Lietuvos klubai, visi orientacininkai - vieni bėga, kiti mina. OSKD turi būti matomas visų OS'ininkų, ir šios varžybos yra puikus būdas vieniems kitus pamatyti. Ne visos vietovės tinka saugioms ir įdomioms trasoms, bet visokių trasų yra, ir mes, orientacininkai turime prie jų prisitaikyti ir jas įveikti.
OSKD grupių buvimas didžiausiose Lietuvos varžybose yra būtinas, nes tai puiki proga pabendrauti su klubiečiais, kurie nemina dviračio, bet renkasi bėgikų distancijas. Tai galimybė būti su šeimos nariais, kurie renkasi ne dviratį, o bėgimo batelius. Tai galimybė jaunimui pamatyti stipriausius elito sportininkus ir galbūt vėliau bėgimą iškeisti į dviratį.
Todėl suprantama, kad kai kurios trasos bus lėkštos, nykiose dviratininkams vietovėse.

Dėl Vilniaus senamiesčio: varžybos buvo neutralizuotos, į bendrą įskaitą neįtrauktos. Manau, kad tai geresnis sprendimas, nei varžytis atskirai, netoliese esančiame Belmonte ar Pavilnyje. Taip, pavojus didelis, bet ir įspūdžiai nepakartojami. Tikriausiai daugiau po senamiesti palakstyti OSKD trasoje šansų nebus. Tai buvo ekstremalu. Ekstremalumas yra neatsiejamas nuo MTB sporto, nuo tokio, koks jis buvo sugalvotas ten ,kalnuose. Mano nuomone, geriau buvo startuoti žinant, kad eismas ir pėstieji maišysis, nei startuoti ankstyvą sekmadienio ryta, tuščiame senamiestyje, ir lekiant akis išdegus "užsirauti" ant vieno vienintelio automobilio.

Dėl smėlio: prieš savitę teko startuoti Čekijos OSKD taurėje: nuobodi trasa, be variantu. Bet važiavimas per šlapią ir lietaus paskandintą mišką viską keičia - dviračio valdymas pasidaro svarbus, pradeda trukdyti žemėlapio skaitymui. Tas pats ir su smėlynais. Beje, galimybė kirsti tiesiai tokia pat kaip ir pernai Pasaulio čempionate, Vengrijoje.

Tikėkimes rytojaus trasa dviratininkams tiks, o masinis startas įneš papildomos intrigos.
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Karolina Mickevičiūtė
Meistras


Joined: 06 May 2006
Posts: 224
Posts per day: 0.04
Location: Vilnius

PostPosted: Sat, May 11 2013, 22:14    Post subject: Reply with quote

Hm, Petrai, matosi, kad siandien nevaziavai.

Nepritariu del kompromisu, tik ne del tokiu.

Ir mieste buvo visiskas nesusipratimas, ir siandien. Ir abi, mano supratimu, zmones tik atbaido. Man labai idomu, ar vaziuos dar latviai ar baltarusiai kita karta. Jau dabar girdejau labai skeptisku pasisakymu. Tas pats su musu begikais ir rozinem daugiametem svajom, kaip visi perses ant dviraciu. Visi akivaizdziai mate, koks issityciojimas siandien gavosi is dviratininku, kurie ant dviraciu uzsest beveik ir negavo.
Ir ar tikrai susitikome su seimu nariais, kai buvo toks didelis laiko skirtumas tarp startu?
Nepritariu tokiems kompromisams ir situ varzybu traukimui i LT OSKD taures bendra iskaita. Pirma, del to, kad rezultatai yra neadekvatus ir iskraipyti, nes tai buvo ne visai tas sportas, kuri visi sportuoja.
Antra, traukimas i LT OSKD taures iskaita turetu dalyviams reiksti, kad iskaitos organizatorius prisiima kokybine atsakomybe, kad tos, kurios itrauktos, atitiks kazkokius protingus kriterijus, jau nekalbant apie kiekvienai distancijai adekvacia vietove ir visus kitus butinus poreikius trasoms (pvz naujus/nesenai atnaujintus zemelapius).
Siulyciau dar karta rimtai persvarstyti, ar tokiu budu mes propaguojam sporta ar atvirksciai.
Dauguma masiniu Vilniuje buna geresnes...
As tikrai labai tikiuosi, kad ryt 16 metu senumo zemelapi naudoti pagal paskirti bus imanoma...
Back to top
View user's profile Send private message   Skype Name
Mickevicius
Meistras


Joined: 14 May 2007
Posts: 262
Posts per day: 0.06
Location: Vilnius

PostPosted: Sun, May 12 2013, 08:56    Post subject: Reply with quote

100% pritariu pirmai Bestpetro posto daliai. Gražiai parašyta. Bet, tik ne visai į temą. Aš juk rašiau ne apie draugystę ir "gulbes", bet apie "nudvėsusį asilą", vietoves ir trasas. Varžybų organizatoriai patys įtraukia MTBO varžybas į savo programą. Bet, ar nereikėtų tada atsižvelgti ir į dviratininkų minimalius interesus? Gal būt, padaryti atskirą žemėlapį (kelios dienos darbo) ar nuvaryti juos į kitą vietovę, ar iš viso, parinkti daugiadienių vietas, tinkamas važiuoti dviračiu? Bet, kaips sakoma, "komercija" dabar viską lemia... Na, jei jums gerai....belieka tik džiaugtis.
Back to top
View user's profile Send private message  
susigaudantis
Meistras


Joined: 17 Apr 2013
Posts: 114
Posts per day: 0.05
Location: Vilnius

PostPosted: Sun, May 12 2013, 09:09    Post subject: Reply with quote

Įdomu , kada bus mesta lietuviškiausia diskusijų korta - "nepatinka - nestartuokit , arba padarykit geriau" Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
jurgix
Meistras


Joined: 02 Feb 2009
Posts: 93
Posts per day: 0.02

PostPosted: Mon, May 13 2013, 15:56    Post subject: Reply with quote

Kas yra ruošęs OSKD trasas, žino, kad laiko ir darbo joms sugaištama ne ką mažiau nei bėgikams (jeigu daryti tvarkingai). O dabar paskaičiuokime, kiek Vilniaus daugiadienėse buvo OSKD sportininkų ir kiek bėgikų? Akivaizdu, kad su 70 startuojančių tikėtis iš organizatorių dėmesio ir reikalauti kokybės yra naivu. OSKD startai ne tik kad nuostolingi, bet sukuria aibę organizacinių problemų - tai yra praktiškai antros varžybos tuo pat metu. Kad rengėjai tai suprato, liudija šių metų OSKD kalendorius.

Todėl visų pirma noriu padėkoti Perkūnui, kad OSKD dar liko Vilniaus daugiadienėse. Džiaugiuosi kad trys dienos buvo tikrai skirtingos ir savaip įdomios.

Nors kartėlis po šių varžybų liko.
Neatnaujinta keliukų gradacija (2 d.), sunkiai įskaitomos trasos ir KP numeriai (1, 3 d.) - daug nekainuojantys ir tikrai padaromi dalykai, kuriems
organizatoriai pritrūko laiko o gal dėmesio.
Tačiau liūdniausios mintys buvo po apdovanojimų. Kai po poros valandų laukimo karštyje OSKD jaunimui pagailima smulkmenėlės - tai ne laiko ir ne dėmesio klausimas. Tai požiūris. Į OSKD ir į jo ateitį.
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website Skype Name
Tomass
Meistras


Joined: 07 Feb 2006
Posts: 640
Posts per day: 0.12
Location: Vilnius

PostPosted: Mon, May 13 2013, 20:06    Post subject: Reply with quote

jurgix wrote:
kuriems organizatoriai pritrūko laiko o gal dėmesio.
Tačiau liūdniausios mintys buvo po apdovanojimų. Kai po poros valandų laukimo karštyje OSKD jaunimui pagailima smulkmenėlės - tai ne laiko ir ne dėmesio klausimas. Tai požiūris. Į OSKD ir į jo ateitį.


Gerbiamas Jurgi, gal pažiūrėkite į 2012 m. OSKD jaunimo rinktinės narių sąrašą ir geriau suprasite koks mano požiūris į OSKD jaunimą.
Dėl smulkmenėlių - jos neperkamos, jos gaminamos savomis rankomis, atimant savo laiką iš vaikų, pavagiant laiką nuo miego, kurio ir taip trūksta, turint tokią šeimą... Tai ne fabrikas, ar parduotuvė iš kurios gali pasiimti kiek širdis ar piniginė leidžia.

Poligono žemėlapis beje irgi Sauliaus K. su "Perkūno" papildomai padarytu šiauriniu miško gabalėliu. Poligone keliukai po lietaus ir po savaitės karščių deja labai skiriasi.

Ačiū už padėkas.
Back to top
View user's profile Send private message  
Wazaeman
Meistras


Joined: 23 Apr 2010
Posts: 87
Posts per day: 0.02

PostPosted: Mon, May 13 2013, 20:57    Post subject: Reply with quote

bet ar pasiteisinimai gali pakelti varžybų kokybę? vargu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aidas
Naujokas


Joined: 27 Jul 2011
Posts: 9
Posts per day: 0
Location: Vilnius

PostPosted: Mon, May 13 2013, 23:19    Post subject: Reply with quote

Wazaeman wrote:
bet ar pasiteisinimai gali pakelti varžybų kokybę? vargu.


Manau, tobulėti visada yra kur, juk tobulumui ribų nėra. Protinga kritika su pasiūlymais padeda tai daryti.
Kitose varžybose, po kritikos ir apmąstymų rašant pasiteisinimą, turbūt jaunimui bus įteiktas padorus suvenyras. Tikiuosi. (nors ir ne dėl prizų mūsų sporte dalyvaujam varžybose, bet jauniausiems toks paskatinimas, pradedant sportininkų karjerą, yra labai svarbus)

Dėkui už visas organizuojamas varžybas ir iš vis, kad šis sportas Lietuvoje egzistuoja !

P.S. Sprintas man labai patiko, o antra diena buvo kitokia. Neįdomi orientavimosi atžvilgiu, "loterinė" ir sunki. Bet ilgiau ir pozityviau pamąsčius, man trasa patiko. Juk toks mūsų sportas - nenuspėjamas ir įvairus. Wink (Nors kitą kartą į poligoną pasimėgauti smėliu turbūt nevažiuočiau..)
Trečią diena dalyvauti neleido sveikata. Gaila - turėjo būti įdomu. Wink
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ]
jurgix
Meistras


Joined: 02 Feb 2009
Posts: 93
Posts per day: 0.02

PostPosted: Tue, May 14 2013, 21:02    Post subject: Reply with quote

Tomai, aš ne apie tai, ar dalinti prizus, ar ne. Tikrai bėgama ar važiuojama ne dėl jų. Aš apie tai, kad jau ir tau pačiam neatrodo nieko bloga, kad bėgikų dovanėlėms užtenka ir laiko ir pinigų, o OSKD - ne. Kokią emociją gauna vaikai susibėgę po apdovanojimų - juk jie tai viska lygina ir viską pastebi?
Patys statome OSKD į podukros vietą.
O parašiau tik todėl, kad žinau, kiek pats jėgų ir laiko skiri OSKD ir todėl mano nuostaba buvo begalinė.
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website Skype Name
zuneera
Naujokas


Joined: 16 Feb 2015
Posts: 1
Posts per day: 0

PostPosted: Mon, Feb 16 2015, 11:51    Post subject: post a link Reply with quote

Dėl nukeltų pirmųjų etapų pasistengsime įtraukti papildomų etapų vasaros mėnesiais.
_________________
sara
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> OS kalnų dviračiais All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group