�urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Viskas apie maratona (42.195 m)
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.5
Miestas: Kazl Rda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2007-11-08, 15:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

:roll: Tai kur Ąia buvo mano kritika anksĄiau? Tai gal tylėjau ir nieko nerašiau apie man atrodanĄias NESĄ"MONES. O kad tos nesųmonės pasitvirtino - tai akivaizdu dabar iš Stambulo maratono rezultatų. Juk sutikime, kad tokio aukšto lygio sportininkas negali taip smarkiai smukti, kad už geriausių Lietuvos bėgikų vyrų bėgtų greiĄiau net negreiĄiausios mųsų šalies moterys. Lai jau tos vienos paskutinės varžybos. Bet juk taip Mindaugas suvarė savo organizmų, kad prieš tai du maratonus nėra baigĄs. (Pasiskaitykite jo interviu http://www.maratonas.lt/lt/puslapis-pranesimas/215/ prieš startų Stambule) Jei šitaip suvarytas organizmas - tai, išvis, kam startuoti? Kam toliau reikia alinti organizmų? Čia akivaizdžiausias Įrodymas, kad sportininkas sportuoja be jokio išmanymo. Tai nusikaltimas, kad jis neturidabar trenerio ir nėra testuojamas šiuolaikiniais bųdais. Net patys paprasĄiausi prietaisai parodytų, kad jo organizme mineralizacija nusodinta ir jam nėra ko plėšyti organizmo ir nėra ko svaigti apie olimpinių normatyvų siekius. Tik, Įdomu, kada jis tų normatyvų Įvygdys, jei taip smarkiai save nusodino? (Aišku - su organizmu stebuklus galima padaryti. Bet be šiuolaikinių priemonių ir be trenerio, bijau, kad traukinys gali bųt jau nuvažiavĄs.)

Dajnorka rašo:
mielasis, Vyteni, pilnai tikiu, kad perskaitei ne viena knyga apie sporto moksla ir nemazai zinai apie lengvaja atletika, bet ar nemanai, kad mums butu paprasciau suprast, ka nori pasakyt bei pasimokyt, jei pateiktum pavyzdziu is savo arba savo aukletiniu treniruociu? itariu, kad ruosdamas auksto meistriskumo sportininkus, pats esi padares ne viena klaida, kurios mes galbut galetume isvengt, jei pasidalintum su mumis savo patirtim..

is anksto dekoju.
Dėkui už labai gerų klausimų ir priekaištų. Tai su malonumu padaryĄiau, nes, tikrai, turiu kų pasakyti. Buvo ne tik klaidų, bet ir esu ne mažai kritikos gavĄs (neminėsiu, iš ko) dėl Lidjardo sistemos taikymo (Ąia kaip tik ši diskusijų tema labai tinka šiai genialiai Australijoje gimusiai sistemai). Jos iki galo davesti per kritikas ir dar kai kų (ne tam Ąia tema) taip ir nepavyko man. Todėl labai dėkingas Rasai, kuri net nenujausdama, tĄsia tai, kų norėjau daryti tai aš. Todėl esu jai labai dėkingas už tai, kad jai ir neblogai kol kas sekasi tobulėti. Manau, kad Rasai Įtakoja mano bendramintis Povilas, kuris, aišku, labiau už mane nusimanantis BFP teorijoje.

vosvos rašo:
Vytenis rašo:
Pavyzdžių jau neĮmanoma pateikti, nes Mindaugo PUKŠTO virtualusis dienoraštis jau nebeveikia. Matyt LAF-as privertė uždaryti ir nekompromituoti lietuviškosios lengvosios atletikos.

Galėtum bųti žurnalo "Sporto sųmokslas ir teorija" vyr. redaktoriumi.
"Uždraustasis" dienoraštis:
http://www.maratonas.lt/dienorastis/?page=dienorastis&blog=mindi ...
Dėkui už dienorašĄio atradimų. Mat ankšĄiau skelbtas jo dienoraštis buvo šiame adrese: http://www.runningclub.lt/index.php?link=bGFuLGx0O0QsNDtmaWxlLFN0cmFpcHNuaWFpO21vZGNtZCwxO2NhdGVnb3J5LDI4 Deja, Ąia rašo, kad toks puslapis neegzistuoja.

Todėl siųlau labai rimtai visiems nuodugniai pastudijuoti Mindaugo gal laikinos nesėkmės dienoraštĮ. Gaila, kad dabar neturiu laiko jĮ studijuoti (už keliolikos min. išvarau Į trenerių seminarų, kurĮ rengia OSK"Karšuva")

vosvos rašo:
Vytenis rašo:
Nesuprantamos man buvo treniruotės šaltu oru ir jame "grųdinimasis" prieš išvykų startui Į karšto klimato J.Emiratus.

Ar siųlai išvis nesitreniruoti jei laukia varžybos šilto klimato kraštuose, o lauke šalta? Ar gal geriau pirtyje reikia kaitintis?:wink: Ir ar jau toks tragiškai prastas Mindaugo Pukšto rezultatas pasiektas JAE?
abai neblogas priekaištas mano pastebėjimui. Bet mano citata ištraukta iš konteksto. Juk pradėjau sakinĮ žodiais "Man nesuprantama". Aš priekaištavau ne todėl, kad taip negalima, bet gal dienoraštyje turėjo bųti paaiškinimas, kodėl ir kam reikia keliautiĮ kitų planetos pusrutulĮ ir kam taip reikia draskyti organizmų. Man tai buvo neaišku, dėl ko taip daroma. Ir mano nuogastavimai, atrodo, tvirtinasi, nes maĄiau tuos neaiškumus ir iš kitų niuansų irgi neaiškių. Taigi iš jos ir man kilo klausimas, ar Mindaugas turi trenerĮ. Ir, pasirodo, kad, tikrai, jis jo iki šiolei neturi jokio trenerio dabar. :cry:
_________________
Sekite kelion-ekspedicij dviraiu "Lietuvos emlapio 400-meio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Dajnorka
Meistras


Prisijungė: 2004 04 06
Pranešimai: 251
Pranešimų per dieną: 0.03
Miestas: vilnius

PranešimasParašytas: 2007-11-08, 15:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vytenis ---> pilnai tikiu, kad moki analizuot, bet as vis dar laukiu pavyzdziu..
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
scopy
Meistras


Prisijungė: 2005 12 16
Pranešimai: 336
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2007-11-09, 10:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vytenis rašo:
Buvo ne tik klaidų, bet ir esu ne mažai kritikos gavĄs (neminėsiu, iš ko) dėl Lidjardo sistemos taikymo (Ąia kaip tik ši diskusijų tema labai tinka šiai genialiai Australijoje gimusiai sistemai). Jos iki galo davesti per kritikas ir dar kai kų (ne tam Ąia tema) taip ir nepavyko man. Todėl labai dėkingas Rasai, kuri net nenujausdama, tĄsia tai, kų norėjau daryti tai aš. Todėl esu jai labai dėkingas už tai, kad jai ir neblogai kol kas sekasi tobulėti.

Dajnorka, kų, pavyzdžiai nesimato? Matai juk: buvo klaidų, buvo kritikos, kai kas, kas nepavyko per kai kų, dėl ko kai kas kitas kai kų pratĄsinėja. Man tai asmeniškai aišq.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.5
Miestas: Kazl Rda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2007-12-31, 20:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sakoma, kad skolų kitiems metams palikti negerai, ypaĄ, kai Dajnorka buvo užklaususi:
Dajnorka rašo:
sporto mokslas sporto mokslu, bet as isivaizduoju, kad vien tik teorines zinios nesuteikia teises jaustis Dievu bei kritikuot visus is eiles...

mielasis, Vyteni, pilnai tikiu, kad perskaitei ne viena knyga apie sporto moksla ir nemazai zinai apie lengvaja atletika, bet ar nemanai, kad mums butu paprasciau suprast, ka nori pasakyt bei pasimokyt, jei pateiktum pavyzdziu is savo arba savo aukletiniu treniruociu? itariu, kad ruosdamas auksto meistriskumo sportininkus, pats esi padares ne viena klaida, kurios mes galbut galetume isvengt, jei pasidalintum su mumis savo patirtim..
is anksto dekoju.
Atleiskite, todėl, reik šių skolų likviduoti nors prieš pat N.m. - apie vienų rimtų klaidų savo privalau informuoti visus, nes tai buvo netikėta ir baisi klaida, kurių gali pasigauti bet kas.

Ši klaida buvo formuojama Sprinto L.Ąemp-o vykusio Marijampolėje išvakarėse. Kadangi sprintas, kaip minėjau, po antrojo paruošiamojo vasaros pabaigos periodo skirto bendrajai ištvermei paakcentuoti, tai greiĄiui padirbėti laikui nebuvo surasta. Teko savaitĄ prieš Ąemp-ų paforsuoti vienų ar dvi treniruotes stadione greiĄiui. Taigi palei ŠešupĄ bėgosi labai smagiai. Bet po varžybų pajutau šlaunies lenkiamųjų raumenų malonų Įtempimų, kutenimų. Kadangi OS sprintas nelabai paišėsi kitų savaitĄ turėjusio vykti pusės maratono Ąempionatui Nidoje, todėl teko ir toliau tĄsti forsažų, atsisakius poilsio dienos po Ąempionato. Juk po sprinto organizmas pavargĄs nebuvo. O pusės maratonui pasirengti, nutarėme prabėgti Jonavos maratonininkų mėgstamiausiu 30 km maršrutu link Kėdainių, Kulvos ir Abraomo KulvieĄiui paminklo bei toliau link Jonavos jau visiems Lietuvos bėgikams žinomu kovo 11-osios bėgimo maršrutu.

Kadangi prieš bėgimų jauĄiau šlaunyse Įtempimų, prieš bėgimų daug skyriau pratimams šiai raumenų daliai išjudinti. Bėgome negreitai (tik kad nuotolĮ užbaigti, bėgant iki 3 val.) Kai išbėgome, skausmo nejauĄiau ypatingo. Su savimi pasiėmėm Maxim gėrimo, kad išvengti dehidracijos ir mineralizacijos stygiaus. Mano treniruoĄių kolegė (17-metė auklėtinė), likus apie 10 km, paspartino žingsnĮ ir mane paliko. Mat jai Į gimtadienĮ reikėjo skubėti.

Ilgosios treniruotės lygiui Įvertinti, paskutinius 600 m. atkarpų gatve kylanĄia Į kalnų subėgome spurtuojanĄiai ir fiksuojant laikų bei pulsų ir jo atsistatymus. Kai finišavau, mano kolegė jau buvo nusiprausus ir tuoj pat taksi išvarė Į balių. Po krųvio gerokai atsigėriau, nes diena buvo šilta ir išprakaitavĄs buvau nemažai. Bet kiek paėjus, staiga šlaunų lenkiamuose raumenyse prasidėjo mėšlungiai. Negalėdamas paeiti priėjau prie stulpo ir jĮ apsikabinau. Mėšlungis pradėjo plėšti raumenis taip, kad net stovėti nebuvo Įmanoma. Nutariau gultis. Bet mėšlungis per lenkiamuosius raumenis juos taip ištempė, kad apie jokĮ kojų palenkimų nė nesvajok. Tada teko pasileisti nuo stulpo ir kaip stygai išsitiesusiam kristi ant šaligatvio. Kad nesusidaužyti veido Į šaligatvĮ, paruošiau rankas amortizacijai. Kai parkritau, raumenys plėšytis dar labiau pradėjo. Gatvė buvo tušĄia. Gerai, kad pasimaišė praeivis su mobiliuoju. Greitoji atvažiavo greitai. Mane, kaip stulpų ant neštuvų išsitiesusĮ ir išsitempusĮ, draskomų baisiausio mėšlungio, Įkėlė Į greitosios "katafalkų". O ten karštame karste, nuo raumenų išsitempimo, prasidėjo neišpasakytas prakaitavimas. Greitojoje pradėjo lipinti elektrokardiografo daviklius, bet jie nuo viso kųno raumenų virpesių nekaip nelipo. FelĄerė su tokiu "stebuklu" susidųrė pirmų kart. Be to ji ir girdėti nenorėjo mano Įtikinėjimų, kad mano širdis puiki, kad visa problema tik nuo šlaunų raumenyse magnio trųkumo. Ji toliau žaidė su elektrokardiografu ir lašelinei manĄs neruošė. Su tokiais "pacientais" nuo gatvės, medicininė tarnyba patirties neturėjo ir neturėjo supratimo, kų su manimi daryti. Tampomam baisinio skausmo, gydytojams turėjau paskaitų skaityti, kas ir kodėl su manim taip atsitiko ir maldaute, maldavau, kad kuo greiĄiau RINGER LOKĖS tirpalo lašelinĄ statytų.

Kai pastatė, iš kart mėšlungis atsileido, o po pusvalandžio ir kojų pirštus pradėjau jausti. Dar po valandos ne tik kojas per šlaunis jau galėjau palenkti, bet sugebėjau ir atsikelti, ir nuo gulto nulipti, o nulipĄs, pajutau, kad vėl galiu bėgti. Taip ir parbėgau namo iš greitosios pagalbos skyriaus.

Taip kad viskas baigėsi sėkmingai po savaitės Nidoje dalyvavau pusės maratono varžybose net nejausdamas, kad tose raumenų dalyse kas nors buvo. Nuo tada tame tarptautiniame pusmaratone kas treĄias dalyvis yra jonavietis.

Išvada (hipotezė) raumenų skaidulose susidarĄ mikroĮplyšimai ir sutrikdė elektrolitų normalių apykaitų, dėl ko nežymiai traumuotoje vietoje sutriko raumenų mityba. Tai reikia bųtinai turėti omenyje maratonų organizatoriams, kaip pasirengti tokio pobųdžio negalavimams trasose ar finišavusiems.

Daugiau pasiskaityti apie mėšlungĮ - http://209.85.135.104/search?q=cache:a-eDmMaJOigJ:www.sveikaszmogus.lt/index.php%3Fpagrid%3Dmityba%26lid%3D2%26rodyti%3Dstr%26strid%3D1292%26subtema%3D44+m%C4%97%C5%A1lungis&hl=lt&ct=clnk&cd=1&gl=lt
Dar rimĄiau - http://moteru.takas.lt/ligos/ligos.php?idl=154&idg=&do=detill&1143317379


Linkiu, 2008 m. mėšlungius maratonų prakltikoje nesutikinėti niekam.
_________________
Sekite kelion-ekspedicij dviraiu "Lietuvos emlapio 400-meio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
rms
Naujokas


Prisijungė: 2007 02 26
Pranešimai: 9
Pranešimų per dieną: 0

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kadangi, arteja "Vilniaus maratonas", tai atgaivinsiu truputi tema... :)
Pernai nepavyko sudalyvauti, tai nutariau siemet iveikti bent puse maratono.
Beda tame, kad pasiruosimas vyko gana sklandziai, bet va pries savaite po ilgojo begimo pajutau, kad desines kojos pedos (apacios, isorine puse) mazdaug vidurine dali pradejo gana stipriai skaudeti. Begimo metu nieko nejutau, taciau vakare atsirado skausmas jau vaiksciojant. 5 dienas nebegiojau visai. Šeštų nutariau prabėgti (skausmas buvo beveik dinges), taciau prabegus apsilima (2-3 km), padarius mankštelĄ, skausmas vėl atsirado ir begant gana aštrus. Teko tuo ir baigti treniruotĄ. Dabar jau praejo diena, bet skausmas neisnyko... Vaikstant stipriai neskauda, taciau jauciamas nemalonus "jausmas".
Gal kam yra buvĄ kažkas panašaus ir kuo gydyti?

Dar klausimas ne visai Į temų. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisĄiai. Kaip su tuo "kovojate"?


Paskutinį kartą redagavo rms, 2008-09-01, 14:32. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
metalas
Patyrs


Prisijungė: 2006 07 25
Pranešimai: 66
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

keisti batus
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
rms
Naujokas


Prisijungė: 2007 02 26
Pranešimai: 9
Pranešimų per dieną: 0

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

metalas rašo:
keisti batus


Man irgi kilo tokia pirma mintis... :) Bet kuo gydyti, kad skausmas greiĄiau praeitų?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
bikule
Meistras


Prisijungė: 2005 02 17
Pranešimai: 403
Pranešimų per dieną: 0.06

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar klausimas ne visai Į temų. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisĄiai. Kaip su tuo "kovojate"?[/quote]

sustojate ir užsirišate ir bėgate toliau :D
_________________
Wodka - sila, sport - mogila ;D
Stoju na asfalte ja v lyy obuti,
Toli lyy ne jedet
Toli ja jbanuti
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Skype vardas
metalas
Patyrs


Prisijungė: 2006 07 25
Pranešimai: 66
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

poilsis ir degtinytes tirpalo kompresai.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
rms
Naujokas


Prisijungė: 2007 02 26
Pranešimai: 9
Pranešimų per dieną: 0

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

bikule rašo:
Dar klausimas ne visai Į temų. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisĄiai. Kaip su tuo "kovojate"?


sustojate ir užsirišate ir bėgate toliau :D[/quote]

Na, per treniruotes, viskas aisku, bet begant varzybose, nesinoretu de to stoviniuoti... Gal naudojate kokius ypatingus uzsirisimo budus ar pan.?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
renvaldas
Meistras


Prisijungė: 2005 08 12
Pranešimai: 457
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Specialius..
as risu tris kartus (paprastas risimas, po to dar du kilpeliu mazgai), ir neatsirisa. taip risu net ir begdamas miske. kai kas vinioja suristus sniurelius izoliacijom, teipais, bet as zmogus paprastas - gamtos netersiu... :lol:
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Cambas
Meistras


Prisijungė: 2004 08 26
Pranešimai: 1047
Pranešimų per dieną: 0.15

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 14:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
Gal naudojate kokius ypatingus uzsirisimo budus ar pan.?

Raištelius papildomai sutvirtiname izoliacija, teipu arba pleistru.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
nerimka
Meistras


Prisijungė: 2007 10 05
Pranešimai: 400
Pranešimų per dieną: 0.07

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 15:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rms rašo:
.......
Dar klausimas ne visai Į temų. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisĄiai. Kaip su tuo "kovojate"?


http://www.inov-8.com/Lacing.asp?LID=3&L=26 cia prie jau isvardintu budu.
O del traumos tai biesas zino. Faktas kad saldyt reikejo ir tept priesuzdegiminiais tepalais.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
JustasJ
Vidutiniokas


Prisijungė: 2007 11 25
Pranešimai: 41
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 15:54    Rašyti temą: Atsakyti su citata

del skausmo kojoje...
man atrodo panasiai buvo pries o-ringen'a ( kiek isivaizduoju is tavo pasakojimo)
Ka man pasake gyditojas :
Per daug atsi9laisvinusi sausgisle pedos, todel ir skauda... padeda SILDANTYS (sildantys, ne saldantys) tepalai + voneles su druskom (vanduo karstas). issigydzuiau per savaite.. daugiau tokiu problemu nera.... bent pokolkas... batu taip ir nepakeiciau ( meluoju, pries kelieas savaites nusipirkau naujus. :d )
_________________
I am back!!! :D
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
rms
Naujokas


Prisijungė: 2007 02 26
Pranešimai: 9
Pranešimų per dieną: 0

PranešimasParašytas: 2008-09-01, 21:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Papasakokit kokius konkreciai sildancius ir/ar priesuzdegiminius tepalus naudojat.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Toliau
Puslapis 1113

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005