ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Viskas apie maratona (42.195 m)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Treniruotės
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vytenis
Meistras

Posts per day: 0.73

PostPosted: Thu, Nov 08 2007, 15:07    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes Tai kur čia buvo mano kritika anksčiau? Tai gal tylėjau ir nieko nerašiau apie man atrodančias NESĄMONES. O kad tos nesąmonės pasitvirtino - tai akivaizdu dabar iš Stambulo maratono rezultatų. Juk sutikime, kad tokio aukšto lygio sportininkas negali taip smarkiai smukti, kad už geriausią Lietuvos bėgiką vyrą bėgtų greičiau net negreičiausios mūsų šalies moterys. Lai jau tos vienos paskutinės varžybos. Bet juk taip Mindaugas suvarė savo organizmą, kad prieš tai du maratonus nėra baigęs. (Pasiskaitykite jo interviu http://www.maratonas.lt/lt/puslapis-pranesimas/215/ prieš startą Stambule) Jei šitaip suvarytas organizmas - tai, išvis, kam startuoti? Kam toliau reikia alinti organizmą? Čia akivaizdžiausias įrodymas, kad sportininkas sportuoja be jokio išmanymo. Tai nusikaltimas, kad jis neturidabar trenerio ir nėra testuojamas šiuolaikiniais būdais. Net patys paprasčiausi prietaisai parodytų, kad jo organizme mineralizacija nusodinta ir jam nėra ko plėšyti organizmo ir nėra ko svaigti apie olimpinių normatyvų siekius. Tik, įdomu, kada jis tą normatyvą įvygdys, jei taip smarkiai save nusodino? (Aišku - su organizmu stebuklus galima padaryti. Bet be šiuolaikinių priemonių ir be trenerio, bijau, kad traukinys gali būt jau nuvažiavęs.)

Dajnorka wrote:
mielasis, Vyteni, pilnai tikiu, kad perskaitei ne viena knyga apie sporto moksla ir nemazai zinai apie lengvaja atletika, bet ar nemanai, kad mums butu paprasciau suprast, ka nori pasakyt bei pasimokyt, jei pateiktum pavyzdziu is savo arba savo aukletiniu treniruociu? itariu, kad ruosdamas auksto meistriskumo sportininkus, pats esi padares ne viena klaida, kurios mes galbut galetume isvengt, jei pasidalintum su mumis savo patirtim..

is anksto dekoju.
Dėkui už labai gerą klausimą ir priekaištą. Tai su malonumu padaryčiau, nes, tikrai, turiu ką pasakyti. Buvo ne tik klaidų, bet ir esu ne mažai kritikos gavęs (neminėsiu, iš ko) dėl Lidjardo sistemos taikymo (čia kaip tik ši diskusijų tema labai tinka šiai genialiai Australijoje gimusiai sistemai). Jos iki galo davesti per kritikas ir dar kai ką (ne tam čia tema) taip ir nepavyko man. Todėl labai dėkingas Rasai, kuri net nenujausdama, tęsia tai, ką norėjau daryti tai aš. Todėl esu jai labai dėkingas už tai, kad jai ir neblogai kol kas sekasi tobulėti. Manau, kad Rasai įtakoja mano bendramintis Povilas, kuris, aišku, labiau už mane nusimanantis BFP teorijoje.

vosvos wrote:
Vytenis wrote:
Pavyzdžių jau neįmanoma pateikti, nes Mindaugo PUKŠTO virtualusis dienoraštis jau nebeveikia. Matyt LAF-as privertė uždaryti ir nekompromituoti lietuviškosios lengvosios atletikos.

Galėtum būti žurnalo "Sporto sąmokslas ir teorija" vyr. redaktoriumi.
"Uždraustasis" dienoraštis:
http://www.maratonas.lt/dienorastis/?page=dienorastis&blog=mindi ...
Dėkui už dienoraščio atradimą. Mat ankščiau skelbtas jo dienoraštis buvo šiame adrese: http://www.runningclub.lt/index.php?link=bGFuLGx0O0QsNDtmaWxlLFN0cmFpcHNuaWFpO21vZGNtZCwxO2NhdGVnb3J5LDI4 Deja, čia rašo, kad toks puslapis neegzistuoja.

Todėl siūlau labai rimtai visiems nuodugniai pastudijuoti Mindaugo gal laikinos nesėkmės dienoraštį. Gaila, kad dabar neturiu laiko jį studijuoti (už keliolikos min. išvarau į trenerių seminarą, kurį rengia OSK"Karšuva")

vosvos wrote:
Vytenis wrote:
Nesuprantamos man buvo treniruotės šaltu oru ir jame "grūdinimasis" prieš išvyką startui į karšto klimato J.Emiratus.

Ar siūlai išvis nesitreniruoti jei laukia varžybos šilto klimato kraštuose, o lauke šalta? Ar gal geriau pirtyje reikia kaitintis?Wink Ir ar jau toks tragiškai prastas Mindaugo Pukšto rezultatas pasiektas JAE?
abai neblogas priekaištas mano pastebėjimui. Bet mano citata ištraukta iš konteksto. Juk pradėjau sakinį žodiais "Man nesuprantama". Aš priekaištavau ne todėl, kad taip negalima, bet gal dienoraštyje turėjo būti paaiškinimas, kodėl ir kam reikia keliautiį kitą planetos pusrutulį ir kam taip reikia draskyti organizmą. Man tai buvo neaišku, dėl ko taip daroma. Ir mano nuogastavimai, atrodo, tvirtinasi, nes mačiau tuos neaiškumus ir iš kitų niuansų irgi neaiškių. Taigi iš jos ir man kilo klausimas, ar Mindaugas turi trenerį. Ir, pasirodo, kad, tikrai, jis jo iki šiolei neturi jokio trenerio dabar. Crying or Very sad
Dajnorka
Meistras

Posts per day: 0.05

PostPosted: Thu, Nov 08 2007, 15:20    Post subject: Reply with quote

vytenis ---> pilnai tikiu, kad moki analizuot, bet as vis dar laukiu pavyzdziu..
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ]
scopy
Meistras

Posts per day: 0.07

PostPosted: Fri, Nov 09 2007, 10:01    Post subject: Reply with quote

Vytenis wrote:
Buvo ne tik klaidų, bet ir esu ne mažai kritikos gavęs (neminėsiu, iš ko) dėl Lidjardo sistemos taikymo (čia kaip tik ši diskusijų tema labai tinka šiai genialiai Australijoje gimusiai sistemai). Jos iki galo davesti per kritikas ir dar kai ką (ne tam čia tema) taip ir nepavyko man. Todėl labai dėkingas Rasai, kuri net nenujausdama, tęsia tai, ką norėjau daryti tai aš. Todėl esu jai labai dėkingas už tai, kad jai ir neblogai kol kas sekasi tobulėti.

Dajnorka, ką, pavyzdžiai nesimato? Matai juk: buvo klaidų, buvo kritikos, kai kas, kas nepavyko per kai ką, dėl ko kai kas kitas kai ką pratęsinėja. Man tai asmeniškai aišq.
Back to top
Vytenis
Meistras

Posts per day: 0.73

PostPosted: Mon, Dec 31 2007, 20:38    Post subject: Reply with quote

Sakoma, kad skolų kitiems metams palikti negerai, ypač, kai Dajnorka buvo užklaususi:
Dajnorka wrote:
sporto mokslas sporto mokslu, bet as isivaizduoju, kad vien tik teorines zinios nesuteikia teises jaustis Dievu bei kritikuot visus is eiles...

mielasis, Vyteni, pilnai tikiu, kad perskaitei ne viena knyga apie sporto moksla ir nemazai zinai apie lengvaja atletika, bet ar nemanai, kad mums butu paprasciau suprast, ka nori pasakyt bei pasimokyt, jei pateiktum pavyzdziu is savo arba savo aukletiniu treniruociu? itariu, kad ruosdamas auksto meistriskumo sportininkus, pats esi padares ne viena klaida, kurios mes galbut galetume isvengt, jei pasidalintum su mumis savo patirtim..
is anksto dekoju.
Atleiskite, todėl, reik šią skolą likviduoti nors prieš pat N.m. - apie vieną rimtą klaidą savo privalau informuoti visus, nes tai buvo netikėta ir baisi klaida, kurią gali pasigauti bet kas.

Ši klaida buvo formuojama Sprinto L.čemp-o vykusio Marijampolėje išvakarėse. Kadangi sprintas, kaip minėjau, po antrojo paruošiamojo vasaros pabaigos periodo skirto bendrajai ištvermei paakcentuoti, tai greičiui padirbėti laikui nebuvo surasta. Teko savaitę prieš čemp-ą paforsuoti vieną ar dvi treniruotes stadione greičiui. Taigi palei Šešupę bėgosi labai smagiai. Bet po varžybų pajutau šlaunies lenkiamųjų raumenų malonų įtempimą, kutenimą. Kadangi OS sprintas nelabai paišėsi kitą savaitę turėjusio vykti pusės maratono čempionatui Nidoje, todėl teko ir toliau tęsti forsažą, atsisakius poilsio dienos po čempionato. Juk po sprinto organizmas pavargęs nebuvo. O pusės maratonui pasirengti, nutarėme prabėgti Jonavos maratonininkų mėgstamiausiu 30 km maršrutu link Kėdainių, Kulvos ir Abraomo Kulviečiui paminklo bei toliau link Jonavos jau visiems Lietuvos bėgikams žinomu kovo 11-osios bėgimo maršrutu.

Kadangi prieš bėgimą jaučiau šlaunyse įtempimą, prieš bėgimą daug skyriau pratimams šiai raumenų daliai išjudinti. Bėgome negreitai (tik kad nuotolį užbaigti, bėgant iki 3 val.) Kai išbėgome, skausmo nejaučiau ypatingo. Su savimi pasiėmėm Maxim gėrimo, kad išvengti dehidracijos ir mineralizacijos stygiaus. Mano treniruočių kolegė (17-metė auklėtinė), likus apie 10 km, paspartino žingsnį ir mane paliko. Mat jai į gimtadienį reikėjo skubėti.

Ilgosios treniruotės lygiui įvertinti, paskutinius 600 m. atkarpą gatve kylančia į kalną subėgome spurtuojančiai ir fiksuojant laiką bei pulsą ir jo atsistatymus. Kai finišavau, mano kolegė jau buvo nusiprausus ir tuoj pat taksi išvarė į balių. Po krūvio gerokai atsigėriau, nes diena buvo šilta ir išprakaitavęs buvau nemažai. Bet kiek paėjus, staiga šlaunų lenkiamuose raumenyse prasidėjo mėšlungiai. Negalėdamas paeiti priėjau prie stulpo ir jį apsikabinau. Mėšlungis pradėjo plėšti raumenis taip, kad net stovėti nebuvo įmanoma. Nutariau gultis. Bet mėšlungis per lenkiamuosius raumenis juos taip ištempė, kad apie jokį kojų palenkimą nė nesvajok. Tada teko pasileisti nuo stulpo ir kaip stygai išsitiesusiam kristi ant šaligatvio. Kad nesusidaužyti veido į šaligatvį, paruošiau rankas amortizacijai. Kai parkritau, raumenys plėšytis dar labiau pradėjo. Gatvė buvo tuščia. Gerai, kad pasimaišė praeivis su mobiliuoju. Greitoji atvažiavo greitai. Mane, kaip stulpą ant neštuvų išsitiesusį ir išsitempusį, draskomą baisiausio mėšlungio, įkėlė į greitosios „katafalką“. O ten karštame karste, nuo raumenų išsitempimo, prasidėjo neišpasakytas prakaitavimas. Greitojoje pradėjo lipinti elektrokardiografo daviklius, bet jie nuo viso kūno raumenų virpesių nekaip nelipo. Felčerė su tokiu „stebuklu“ susidūrė pirmą kart. Be to ji ir girdėti nenorėjo mano įtikinėjimų, kad mano širdis puiki, kad visa problema tik nuo šlaunų raumenyse magnio trūkumo. Ji toliau žaidė su elektrokardiografu ir lašelinei manęs neruošė. Su tokiais „pacientais“ nuo gatvės, medicininė tarnyba patirties neturėjo ir neturėjo supratimo, ką su manimi daryti. Tampomam baisinio skausmo, gydytojams turėjau paskaitą skaityti, kas ir kodėl su manim taip atsitiko ir maldaute, maldavau, kad kuo greičiau RINGER LOKĖS tirpalo lašelinę statytų.

Kai pastatė, iš kart mėšlungis atsileido, o po pusvalandžio ir kojų pirštus pradėjau jausti. Dar po valandos ne tik kojas per šlaunis jau galėjau palenkti, bet sugebėjau ir atsikelti, ir nuo gulto nulipti, o nulipęs, pajutau, kad vėl galiu bėgti. Taip ir parbėgau namo iš greitosios pagalbos skyriaus.

Taip kad viskas baigėsi sėkmingai – po savaitės Nidoje dalyvavau pusės maratono varžybose net nejausdamas, kad tose raumenų dalyse kas nors buvo. Nuo tada tame tarptautiniame pusmaratone kas trečias dalyvis yra jonavietis.

Išvada (hipotezė) – raumenų skaidulose susidarę mikroįplyšimai ir sutrikdė elektrolitų normalią apykaitą, dėl ko nežymiai traumuotoje vietoje sutriko raumenų mityba. Tai reikia būtinai turėti omenyje maratonų organizatoriams, kaip pasirengti tokio pobūdžio negalavimams trasose ar finišavusiems.

Daugiau pasiskaityti apie mėšlungį - http://209.85.135.104/search?q=cache:a-eDmMaJOigJ:www.sveikaszmogus.lt/index.php%3Fpagrid%3Dmityba%26lid%3D2%26rodyti%3Dstr%26strid%3D1292%26subtema%3D44+m%C4%97%C5%A1lungis&hl=lt&ct=clnk&cd=1&gl=lt
Dar rimčiau - http://moteru.takas.lt/ligos/ligos.php?idl=154&idg=&do=detill&1143317379

Linkiu, 2008 m. mėšlungius maratonų prakltikoje nesutikinėti niekam.
rms
Naujokas

Posts per day: 0

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:28    Post subject: Reply with quote

Kadangi, arteja "Vilniaus maratonas", tai atgaivinsiu truputi tema... Smile
Pernai nepavyko sudalyvauti, tai nutariau siemet iveikti bent puse maratono.
Beda tame, kad pasiruosimas vyko gana sklandziai, bet va pries savaite po ilgojo begimo pajutau, kad desines kojos pedos (apacios, isorine puse) mazdaug vidurine dali pradejo gana stipriai skaudeti. Begimo metu nieko nejutau, taciau vakare atsirado skausmas jau vaiksciojant. 5 dienas nebegiojau visai. Šeštą nutariau prabėgti (skausmas buvo beveik dinges), taciau prabegus apsilima (2-3 km), padarius mankštelę, skausmas vėl atsirado ir begant gana aštrus. Teko tuo ir baigti treniruotę. Dabar jau praejo diena, bet skausmas neisnyko... Vaikstant stipriai neskauda, taciau jauciamas nemalonus "jausmas".
Gal kam yra buvę kažkas panašaus ir kuo gydyti?

Dar klausimas ne visai į temą. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisčiai. Kaip su tuo "kovojate"?

Last edited by rms on Mon, Sep 01 2008, 14:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
metalas
Patyręs

Posts per day: 0.01

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:31    Post subject: Reply with quote

keisti batus
Back to top
rms
Naujokas

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:34    Post subject: Reply with quote

metalas wrote:
keisti batus

Man irgi kilo tokia pirma mintis... Smile Bet kuo gydyti, kad skausmas greičiau praeitų?
Back to top
bikule
Meistras

Posts per day: 0.08

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:37    Post subject: Reply with quote

Dar klausimas ne visai į temą. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisčiai. Kaip su tuo "kovojate"?[/quote]

sustojate ir užsirišate ir bėgate toliau Very Happy
Toli ja jėbanuti
Back to top
View user's profile Send private message   Skype Name
metalas
Patyręs

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:38    Post subject: Reply with quote

poilsis ir degtinytes tirpalo kompresai.
Back to top
rms
Naujokas

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:48    Post subject: Reply with quote

bikule wrote:
Dar klausimas ne visai į temą. Bėgant ilgesnes distancines karts nuo karto atsiriša batelių raisčiai. Kaip su tuo "kovojate"?

sustojate ir užsirišate ir bėgate toliau Very Happy[/quote]

Na, per treniruotes, viskas aisku, bet begant varzybose, nesinoretu de to stoviniuoti... Gal naudojate kokius ypatingus uzsirisimo budus ar pan.?
Back to top
renvaldas
Meistras

Posts per day: 0.1

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:52    Post subject: Reply with quote

Specialius..
as risu tris kartus (paprastas risimas, po to dar du kilpeliu mazgai), ir neatsirisa. taip risu net ir begdamas miske. kai kas vinioja suristus sniurelius izoliacijom, teipais, bet as zmogus paprastas - gamtos netersiu... Laughing
Back to top
Cambas
Meistras

Posts per day: 0.19

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 14:56    Post subject: Reply with quote

Quote:
Gal naudojate kokius ypatingus uzsirisimo budus ar pan.?

Raištelius papildomai sutvirtiname izoliacija, teipu arba pleistru.
Back to top
nerimka
Meistras

Posts per day: 0.09

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 15:34    Post subject: Reply with quote

rms wrote:
.......

http://www.inov-8.com/Lacing.asp?LID=3&L=26 cia prie jau isvardintu budu.
O del traumos tai biesas zino. Faktas kad saldyt reikejo ir tept priesuzdegiminiais tepalais.
Back to top
JustasJ
Vidutiniokas

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 15:54    Post subject: Reply with quote

del skausmo kojoje...
man atrodo panasiai buvo pries o-ringen'a ( kiek isivaizduoju is tavo pasakojimo)
Ka man pasake gyditojas :
Per daug atsi9laisvinusi sausgisle pedos, todel ir skauda... padeda SILDANTYS (sildantys, ne saldantys) tepalai + voneles su druskom (vanduo karstas). issigydzuiau per savaite.. daugiau tokiu problemu nera.... bent pokolkas... batu taip ir nepakeiciau ( meluoju, pries kelieas savaites nusipirkau naujus. :d )
rms
Naujokas

PostPosted: Mon, Sep 01 2008, 21:15    Post subject: Reply with quote

Papasakokit kokius konkreciai sildancius ir/ar priesuzdegiminius tepalus naudojat.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Treniruotės All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
Page 11 of 13

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum