�urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

pedekite padaryti plana bent savaitei
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
oggy
Naujokas


Prisijungė: 2006 11 29
Pranešimai: 10
Pranešimų per dieną: 0
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-11-29, 18:26    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Liux! aĄių! :D
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
vosvos
Meistras


Prisijungė: 2005 12 06
Pranešimai: 721
Pranešimų per dieną: 0.11
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-11-29, 18:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Siųlau pasiskaityti:
http://www.faqs.org/faqs/running-faq/beginners/part1/
Pvz:. ten patariama, kad prieš pradedant tau treniruotis reiktų išsitirti pas medikus.

Apie širdies ritmų:
Širdies ritmas treniruoĄių metu neturėtų viršyti 70% nuo tavo maksimalaus ritmo. Taigi tavo tikslinis ritmas(THR) turėtų bųti:

THR = RHR + (.7 * (MHR - RHR))

RHR - tavo širdies ritmas ramybės metu (geriausia išsimatuoti tik prabudus ir dar gulint lovoje (geriau kai prabundi natųraliai - o ne nuo žadintuvo)). RHR - reikia matuoti periodiškai - nes jis paprastai mažėja augant treniruotumo lygiui. RHR padidėja - esant pervargimui ar prasidėjus peršalimui/ligai. Jeigu pastebi, kad ryte tavo RHR smarkiai(~10š.d./min) padidėjĄs (lyginant su ankstesniu matavimu) - tai geriau tų dienų yra nesportuoti ir pailsėti.

MHR = Maksimalus širdies ritmas. ApytikslĄ reikšmĄ gali gauti:
MHR = 220 - (tavo amžius). Jei nori gauti tikslių reikšmĄ reikia kreiptis Į kokĮ nors sporto medicinos dispanserĮ, ten paprastai atliekamas testas ant
bėgimos takelio (Treadmill Stress Test). Be medikų priežiųros geriau jo neatlikinėti - nes galima ir "užsilenkti".

Pvz, kad bųtų aiškiau:
Tarkime ryte išsimatavai RHR ir gavai - 54 š.d./min. PasiskaiĄiuoji:
MHR = 220 - 40 = 180.
THR = 54 + (.7 * (180 - 54)) = 142.2
Taigi bėgimo metu bųtų geriau neviršyti 142.2 š.d./min.

PradedanĄiam toks tempas gali pasirodyti per mažas(vis dar lenks sportiškos mamos su vėžimėliais). TaĄiau jei ir toliau nuosekliai treniruosies - pamatysi, kad augant teniruotumo lygiui galėsi laikant tokĮ širdies ritmų bėgti kur kas greiĄiau:)

oggy rašo:
:oops: man 40, neseniai pradejau lakstyti. Gal patyrĄ patars kokĮ tempų (š.d./min.) palaikyti, kad "neužsilenkti" ir kad bepasivaikštinėjanĄios mamos su vežimėliais nelenktų?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
cloudsmaker
Meistras


Prisijungė: 2005 05 04
Pranešimai: 321
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-11-29, 20:14    Rašyti temą: Atsakyti su citata

o as begu ar greit ar letai,bet maziau 150 pas mane nekrenta :D :D
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.13
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-11-29, 20:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai gal dar neilgai begioji reguliariai.
_________________
Tinginio training log'as :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
cloudsmaker
Meistras


Prisijungė: 2005 05 04
Pranešimai: 321
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-11-29, 20:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

joa daba tik po labai ilgos pertraukos pradejau
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
oggy
Naujokas


Prisijungė: 2006 11 29
Pranešimai: 10
Pranešimų per dieną: 0
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-11-30, 10:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

vakar prasinešiau 40min. vidutiniskai 148 š.d./min ritmu. Į pabaigų tamsoj kaaaip liuobiau Į toooookių balų! Toliau ritmas buvo toks : 10min. kliurkt-šlept kliurkt-šlept... bet kaip ant sparnų :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
oggy
Naujokas


Prisijungė: 2006 11 29
Pranešimai: 10
Pranešimų per dieną: 0
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-11-30, 10:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

beje, labai aĄių už patarimus!!! :D
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.5
Miestas: Kazl Rda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-11-30, 20:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikrai labai vertingi vosvos patarimai! Šitaip viskų preciziškai susverti, kaip mano senelis vaistininkas reagentus! Tai iš sveikuolių metodikos, kuri labai plinta. Praktiškai, mano požiųriu, pradėti reikia tarp 130 150 dųžių/min. Yra nustatyta, kad mažiau nei 120 tv./min. treniruojamojo efekto jau nebųna. Daugiau nei 150 tv./min. treniruotis galima jau turint gerų treniruoĄių bazĄ. O imuninei sistemai stiprinti ir visiems labai gerai neviršyti 150 tv./min. ypaĄ per bazinius periodus.

Dėl MHR maksimalaus širdies ritmo yra ir nukrypimų. Aš bent pas Pranų ant bėgtakio buvau išsityrĄs, bet gaunu jĮ per treniruotes žymiai aukštesnĮ, nei nustatytas buvo. Gal man buvo baisus bėgtakis, reik prie juo priprasti ir mokėti bėgti jame. O gal ir tyrimo metodika be iškvepiamų dujų analizatoriaus jau labai netiksli, labai neatitinka nustatytos man visos aerobinio anaerobinio slenksĄių ribos. Be to galiu ginĄytis ir dėl žymiosios formulės:

MHR = 220 - (tiriamojo amžius).

Vadinasi mano turėtų bųti 220-60=160 tv./min. Bet šiuo ir net didesniu pulsu aš bėgu varžybose ne tik ilgų nuotolĮ, bet ir maratone dažnai pulsas pakyla be jokių pastangų iki tokios ribos. O taip per kontrolinius finiše esu pasiekĄs 173 179 tv./min. Ir dėl šios anomalijos mokslininkai pripažĮsta, kad ne vien amžius gali sųlygoti MHR dydĮ.

Čia užduodami labai svarbųs klausimai, nes savaitės treniruoĄių planas tai viso treniravimosi proceso lųstelė. Bet kad patarti, kaip konkreĄiai sudaryti- Ąia labai subtilus ir individualus klausimas. Manau, kad reik tĄsti pokalbĮ apie planavimo principus. O oggy palinkėkime, kad jam ir toliau augtų sparnai. :D
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Tiger
Naujokas


Prisijungė: 2006 10 19
Pranešimai: 10
Pranešimų per dieną: 0
Miestas: iauliai

PranešimasParašytas: 2006-12-04, 12:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Sveiki!
Gal kas galetu patartu, kaip reikia treniruoti ant begimo takelio siek tiek pazengusiam sportininkui!
Gal kas Siauliuose turite issinuomave sale vakarais, noreciau prie ju prisijungti!
Patarkite koki maista reiketu vartoti ir kokiu laiku, kad neiskiltu problemu begant!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Yahoo Messenger MSN Messenger
scopy
Meistras


Prisijungė: 2005 12 16
Pranešimai: 336
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-04, 12:58    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dėl Šiaulių nepatarsiu, o dėl valgio galiu pasakyti apie save. Prieš bėgant NEGALIMA valgyt, ir gerti, reikia, kad bent 3 val. praeitų. O jeigu ne - tai bųna ir supykina, ir šonų pradeda diegti, ir šiaip varikliukas visiškai netraukia. Čia kažkur Vytenis rašė, kad bėgiot pavalgius - tai grynas savĄs nuodijimas. Tikriausiai, labai gali bųti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.13
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-04, 13:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jei jau mirtinai valgyti nori, bandele su arbata labai nepablogins padeties, bet is esmes, scopy 100% teisus.
O del begimo takelio, tai mano nuomone, joks begimo takelis neatstos begimo lauke :) Ir jausmas visai kitas, ir naudos daugiau.
_________________
Tinginio training log'as :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.5
Miestas: Kazl Rda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-04, 13:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Labai teisingai :!: Apie bėgimo takelĮ Ąia minėjau kaip prietaisų moksliniams tyrimams nustatinėti, o ne treniruotis, kuriam reguliuojamas kintamas krųvis, ir jo duomenys programoje yra su pulso duomenimis analizuojami.

Mielam Tiger pasiųlyĄiau paiskaityti APIE MITYBĄ" temoje - ten daug diskitavome ir jei iškils problemų, pradėk tĄsti pokalbĮ joje.

O Ąia dėl SAVAITĖS PLANO gal kas minĄių ar klausimų turite. TĄskite šios temos rėmuose, o jei reik naujų - veiskite, nes jų labai daug Ąia reikia.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
scopy
Meistras


Prisijungė: 2005 12 16
Pranešimai: 336
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-13, 11:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vytenis rašo:
TĄskite šios temos rėmuose, o jei reik naujų - veiskite, nes jų labai daug Ąia reikia.

F O
Dabar galvoju, ar kitųmet bandyt pagerint savo pusĄ maratono kokių 15 minuĄių, ar visam ruoštis? :?: :?: Nes bėgti tai tikrai bėgsiu, nebent kas nors nenumatyto ir tragiško. Nes pasiskaiĄiau, kad tokiems grybams kaip aš 8 mėnesiai maratono pasiruošimui - pats tas neforsuojant. O kaip ir liko tik 9 su trupuĄiu :) :) :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
oggy
Naujokas


Prisijungė: 2006 11 29
Pranešimai: 10
Pranešimų per dieną: 0
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-13, 17:56    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Scopy, noriu paklaust kokiu dabar tempu lakstai. Aš irgi norėĄiau po 9 mėn. kų nors išgimdyt :)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
scopy
Meistras


Prisijungė: 2005 12 16
Pranešimai: 336
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-15, 16:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia tų vakarų, kai Lrytas žaidė su žalgiriu, norėjau suspėti Į rungtynių pabaigų, tai 8 km nuvyniojau per 35 min. Tai ne kažkas labai, bet tokiai sraigei kaip man tai buvo didis Įvykis. GrĮžau maždaug violetinės spalvos. Tipo kilui sugaišau 4.37 min. O jei neskubant tai kiliometrų bėgu 5 su kapeikom, jeigu traselė kokių 10 km.
Deja, pastaruoju metu aplinkybės trukdo bėgioti, tai aš to užsiėmimo labai ilgiuosi... :(
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Treniruotės Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Toliau
Puslapis 67

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005