ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Įdomūs OS nutikimai
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
S.Kireilis
Meistras


Prisijungė: 2006 10 09
Pranešimai: 277
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-02, 00:06    Rašyti temą: Įdomūs OS nutikimai Atsakyti su citata

Sveiki! Noriu pradėti naują temą. Visiems osininkams yra atsitikę įvairių šposų per varžybas. Jei čia juos surašytume, manau, gautųsi neblogas puslapis. Ne diskutavimui, bet šiaip pasiskaitymui.
Papasakosiu tokį.
1979 m. spalyje dalyvavom sąjunginėse radioorientavimosi varžybose Saratove. Tada bėgdavom dviese-orientacininkas ir "lapininkas" kartu. Vienas orientuodavosi, kitas peleguodavo "lapes". Varžybos vyko Volgos šlaituose netoli miesto. Bėgau su savo grupioku Eugenijumi. Užlipom į šlaitą pabėgom truputį keliu ir pamatėm tiesiai prieš mus ant kelio stovintį didelį briedį su ragais. Stovi už kokių 20 m ir žiūri į mus. Iš patirties žinojau, kad briedžiai bėga nuo žmonių, todėl garsiai šūktelėjau. Bet jis niekur nesitraukė- žengė žingsnį pirmyn ir priekine koja mostelėjo į priekį. Mes supratom, kad tuo keliu nepavyks prabėgti. Teko aplenkti tą briedį dideliu lanku per mišką.
Po varžybų visa komanda, gal šešiese ar septyniese, ėjome link autobuso ir priekyje šalia kelio pamatėme briedę su ūgtelėjusiu briedžioku skabančią lapus prie sodo tvoros. Draugams mes buvome papasakoję, kas mums nutiko trasoje. Jie nelabai tikėjo, be to čia buvo patelė be ragų, ir mes turėjome praeiti šalia, todėl žygiavome toliau. Likus gal 15 m, briedė staigiai pasisuko į mus, pabėgėjo keletą žingsnių ir priekine koja padarė spiriamąjį judesį. Mes net nepajutome, kaip apsisukome ir pradėjome bėgti. Tai buvo spontaniškas, kolektyvinis, labai greitas spurtas su "tašėmis" rankose. Iš šono žiūrintiems, ko gero, būtume sukėlę daug juoko, bet mums tuo momentu buvo visai nejuokinga...
Moralas. Orientacininke, būsi Saratove, žinok-ten briedžiai spardosi! Very Happy
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-02, 11:25    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Per Lietuvos čempionatą Gražutėje kur tai apie 1973 – 74 m.m. ant Henriko Ulevičiaus juodai balto, bet jau koreguoto žemėlapio per estafetę po bendro starto, bėgant į vieną KP kiek atsilikęs buvau nuo pagrindinės grupės. Kaip tik josios ir baisiausiai persigando šernų porelė. O kai šernai nešasi išgąsdinti, tai jie nieko nemato ir bėga viską pakeliui “skindami”. Taip jau gavosi tų šernų pabaidymo kampas, kad jie pasileido tiesiai į mane, o aš į juos link KP. Įsijautę bėgimu buvo šernai, įsijautęs taip pat buvau ir aš, su noru pasivyti grupę. Visas įdomumas, kad tie šernai tiesiai į mane nešdinosi vos ne šonais susiglaudę. Taip kad aš pro jų tarpą prabėgęs, kiek tai priverstinai jiems tarpą tarp jų padidinau.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Svecias
Meistras


Prisijungė: 2006 10 24
Pranešimai: 168
Pranešimų per dieną: 0.03

PranešimasParašytas: 2006-12-02, 16:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

NU MANO ISTORIJA TAI PATYS ZINOT APIE KA. NEGALIU PASAKOT KOL NEGAVAU KAZLU RUDOS SAVIVALDYBES SUTIKIMO Laughing
_________________
Ir kam nepasisekė, tiems tikrai pasisekė nepasisekimą patirti - tai irgi labai svarbi vertybė. (Vytenis)
SPORTAS JAU NE LOTERIJA, o mokslas


Paskutinį kartą redagavo Svecias, 2006-12-14, 01:14. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
bla bla
Meistras


Prisijungė: 2006 06 02
Pranešimai: 210
Pranešimų per dieną: 0.04
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-02, 16:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

sakyk, varyk, davai! Tam ir yra sita tema. Issipasakok, kas tavo sirdi slegia! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-02, 20:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O kam ji gali pakenkti, jei kokios nors asmenybės inteesai nebus pažeisti. Rolling Eyes Gal iš temos ribų nebus išeita. Juk tema ši ne apie linksmus, bet ĮDOMIUS nutikimus. O įdomūs nutikimai gali būti ir toli gražu ne linksmi. Jie gal net naidingi gali būt žinoti visiems - tai akiračio plėtimas ir patirties skleidimas gal neturėtų kam pakenkti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
S.Kireilis
Meistras


Prisijungė: 2006 10 09
Pranešimai: 277
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-09, 00:24    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mažai rašančių šioj temoj. Sad
Paporinsiu dar vieną.
Tai buvo seniai, apie 1975-uosius. Negaliu patvirtinti šimtu procentu, kad taip tikrai nutiko. Orientacininkų tarpe sklido tokios kalbos.
Latvijoje tais laikais lakstė kietas orientacininkas vardu Egils (šiuo metu OS nebesportuoja), labai geras pirmų etapų specialistas. Visada iš trasos grįždavo arba pirmas, arba su pirmu "traukiniu". Visi tai žinojo, todėl būdavo tokių, kurie aklai sekdavo iš paskos. Tada dalyvių sklaidymo sistema dar nebuvo sugalvota-visi bėgdavo vienodą trasą. Treneris pasakydavo, bėgsi paskui šitą ir viskas.
Vienose estafetėse kaip visada jis bėgo pirmas, kiti jam iš paskos. Bėgo bėgo keliu ir, matyt, jį prispyrė reikalas ir jis staiga pasuko stačiu kampu į tankesnį mišką ir atsitūpė kakoti. Visi šoko iš paskos, pamatė, kas vyksta, subedė nosis į žemėlapius ir pradėjo orientuotis, o jisai sau ramiausiai tupi.
Niekas tiksliai nežinojo ar jis tikrai ten atlikinėjo tą gamtinį reikalą, ar tik imitavo, bet kelnes, sako, tai tikrai buvo nusimovęs. Žmonės kalbėjo, kad po to įvykio jo sekiotojų ženkliai sumažėjo. Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.64
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-09, 01:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man irgi per SSD "Nemunas" ar tik ne antrąsias pirmenybes kažkur prie Mažeikių apie 1970-71 m.m. kai dar tik mokiausi skaityti žemėlapį, o bėgikas lengvaatletis buvau lyg ir ..., tai pasirengiau pirmajam etapui. Žinojome mes bajerį "žemkės" iškrėstą, kai per pirmasias pirmenybes ar tik ne Vilkaviškyje (reik A.Pliauskos klausti) kai ji buvo paruošusi dvi komandas. Tada, kaip pasakojo, pagal "Runso" planą ir strateginę taktiką, antros komandos dalyvis atliko zuikio vaidmenį. Tuoj po starto jis šovė ir visi iš paskos. Taip jis ir vedžiojo visus velnei žino kur. O tikroji "žemkės" komanda 2 ar 3 etapus užbaigė, kol visos kitos iš 1-o etapo pasirodė.

Taigi po metų prieš startą psichologinė įtampa didžiausia. Aš, kaip stadionų bėgikas, mūvėjau baltą trumpą aprangą (tada, kai bėgiodavom, dilgelių kažkaip nepamenu), o ant kojų užsitempęs buvau ryškiai raudonas ilgas kojines. Žodžiu - buvau kaip gandras. Mat ir vaikystėje turėjau pravardę "Aleksandras, baltas gandras". Nors mane niekas nepažinojo, bet kaip lengvaatletis apšilimą dariau gan aktyviai. Taip atkreipiau į save dėmesį visų.

Stojom į startą. Mačiau, kaip"Runsas"paslapčiom šaipėsi. Davė starto komandą ir pagal pernykštį scenarijų "žemkietis" pasileido į ne į tą pusę. Niekas, aišku, ir nenubėgo, o tik garsiu kvatojimu jį palydėjo. Twisted Evil

Bet ir niekas nepradėjo bėgti. Po starto visi kaip įbesti ir toliau stovėjo Cool žvalgydamiesi vienas į kitą. Man tai užkniso stovėti (jau kažkiek buvau pramokęs). Taigi pasileidau.

Atsisuku, o paskui mane visa goveda asilų. Tempą buvau pėmęs ne mažą. Bėgau aiškiu keliu ir pražiopsojau sankryžą pasukti. Kadangi už nugaros girdėjau sunkiai alsuojančiųjų, net ir neatsisukau, o bėgdamas pradėjau mąstyti, ką daryti. Tolumoje pamačiau vienkiemį prie kelio su gyvatvore link miško. Taigi, pasileidau tokiu greičiu, lyg bėgčiau 400 m distancijoje. Nors, kaip stajeris ir maratonininkas greičio stokojau labai ir 400 m vos iš min. telįsdavau, bet lyg gyvatvorės tarpą padariau kaip reikalas, o nuo ten ir į krūmus ir pasislėpiau už medžio. Gal tik po 20-30 sek. atvarė, sugriuvo visi į vienkiemio kiemą ir garsiausiai siūto "Kur tas gandras!?"

Po kiek laiko atbėgo ir Jonavos II-os komandos dalyvis; toks vaikas, kurį pradėjau mokyti orientuotis. Jam tada buvo pirmosios varžybos. Jis suprato, ir pajuokavęs pasakė, kad, matęs - "tikrai, tikrai raudonas kojas!!!", ir parodė į priešingą pusę. (Mat jis susigaudė, kad padariau klaidą, bet įdomumo dėlei nuvarė ten kur visi.)

Taigi, pailsėjau, atsigavau, bet nesirodžiau, nes kai kurie nepaklausė, stovyniavo. Bet pavyko pabėgti, orientavausi ramiai ir be klaidų. Neatsimenu, ar "žemkė" ankščiau, ar ne už mane, bet aš perdaviau etapą jei ne pirmas, tai antras tikrai ir po manęs iš etapo grįžinėti pradėjo tik kai mūsiškiai jau seniai į 3-ią buvo išvarę.


Paskutinį kartą redagavo Vytenis, 2006-12-09, 04:30. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
-osininkas-
Meistras


Prisijungė: 2006 01 09
Pranešimai: 172
Pranešimų per dieną: 0.03

PranešimasParašytas: 2006-12-10, 16:37    Rašyti temą: Atsakyti su citata

panasus atvejis kaip su tuo kietu latviu Egils buvo ir Lietuvoj.
Metu nepamenu. Lietuvos studentu pirmenybese Vidas Armalis "surinko" nebloga traukinuka (buvau ir as jame Embarassed ), atsizymejo viename KP, ir 90 laipsniu i sona, kelnes i apacia.....Toliau tustinimosi proceduros. Visas esalonas "ant rankinio" ir studijuoja zemelapio spalvas. Kitaip sunku ir isivaizduoti - viso traukinio zemelapiai iki to momento buvo "v trubacku" susukti.
Vidas atliko gamtinius reikalus - visi issirikiavom tvarkingai ir begam toliau.

Galiu tik pasakyt: nesok is traukinio, nors masinistui kiek suminkstejo...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
S.Kireilis
Meistras


Prisijungė: 2006 10 09
Pranešimai: 277
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-16, 11:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gerbiami O-broliai ir O-seserys, jūs norit pasakyti, kad jums nieko įdomaus nėra nutikę? Jūs atsimenat tik vietas, km, KP, min. ir sek.? Nepatikėsiu. Wink Mano pastebėjimais O-forume apie 200 aktyvių lankytojų. Jei visi parašytumėte bent po vieną įdomų ar juokingą dalykėlį, gautųsi 200, beskaitant visiems padidėtų serotonino (ar kokio ten velnio) kiekis organizme, ir būtų linksmiau gyventi tamsiuoju metų laiku. Tam ši tema ir skirta.
Neturiu tikslo išgarsėti osininkų tarpe savo raštais kaip Vladimiras Iljyčius, todėl papasakosiu kaip R. Šileika visus apgavo per Kauno estafetes Romainiuose 1979 m. balandžio 1 ir baigsiu pasisakymus šioj temoj. Jei niekas nerašo, reiškia, tema neaktuali ir jai lemta grimzti i forumo dugną.
Tai buvo dviguba apgavystė.
Buvo išrikiuotas pirmas etapas ir pasakyta, kad reikės bėgti pagal markiruotę apie 500 m iki žemėlapių, kurie sudėti į vokus su dalyvių numeriais. Išsitraukei žemėlapį ir pirmyn į trasą. Davė startą, ir visi išbėgo. Tada teisėjai ištiesė virvę su prikabintais vokais. Visi žiūrovai pamatė, kad krečiamas balandžio pirmosios pokštas Laughing Po kokių 2 min. pasirodė pirmo etapo dalyviai. Jie suprato, kad įveikė "garbės" ratą ir yra apgauti, visi atbėgo išsišiepę, bet nežinojo, kad jų laukia dar viena "kiaulė". Čiupo plėšti vokus ir traukti iš jų žemėlapius. Mes nesupratom, kodėl jie stovi ir su tais žemėlapiais ir nebėga į trasą. Pasirodo, ten buvo paprasti popieriaus lapai su užrašu: "Su balandžio 1, startas po 5 min."
Linksmų plaučių žmogus buvo Romualdas Šileika. Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
makeris
Meistras


Prisijungė: 2005 12 24
Pranešimai: 971
Pranešimų per dieną: 0.19
Miestas: siauliai-vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-16, 12:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

na gal ir as si ta papasakosiu Very Happy Buvo varzybos pries kokius 5 metus klubu taure berods telsiuose. Tada labai lijo liteus ir dar 14 atrodo budamas o gal jau ir 16 nepasakysiu tiksliai begau ir sugalvojau kirsti upeli. Koja nuslydo nuo kupsto ir niurktelejau iki kaklo Very Happy tai is baimes pameciau kompasa ir bata viena tik pirstu galus uzlenkes spejau pagaut Smile va toks nutikimas buwo Very Happy
_________________
tinginys visais atvejais
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
cloudsmaker
Meistras


Prisijungė: 2005 05 04
Pranešimai: 312
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-16, 18:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pernai kai vyko veisiejuose atrodo tas cempas kur is pabaltijo salys suvaziuoja,taj reikejo kirst upeli kuris daug kur virs metro gylio,todel buvo markiruotem aptvertas poros metru plotas kuriame gylis sieka gal iki keliu,bet vienas orientacininkas sugalvojo kad jam per mazai turbut gylio ir bego,salia markiruotes nepilno gal metro atstumu nuo tos vietos kur buvo negilu,taj jam teko vandens iki pazastu Very Happy Very Happy yra dar ir fotkese jei neklystu Laughing Laughing
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1195
Pranešimų per dieną: 0.2
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-16, 19:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O gal kas atsimenat kaip dar anais laikais (1983) Bijotės miškuose vykusiose TSRS jaunių ir jaunimo pirmenybėse teisėjai "statė" gyvų rankų tiltą per pelkę, nes pirmieji dalyviai vos nepaskendo Very Happy .
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
Vilius A.
Meistras


Prisijungė: 2004 10 24
Pranešimai: 1657
Pranešimų per dieną: 0.29
Miestas: Panevėžys | Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-12-17, 21:21    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Makeri, ten buvo ne klubu taure o moksleiviu komandines pirmenybes.
Cloudsmaker, ten buvo Egidijus Gircys.Jei neklystu tai ne Veisejuose, o Ratnycios zemelapyje.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.17
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-17, 21:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nu kad iki galo uzbaigti visa reikala, stai ir garsioji nuotrauka SmileSmile
http://mantas.fotopic.net/p8038360.html
_________________
Tinginio training log'as Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1195
Pranešimų per dieną: 0.2
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-12-18, 00:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nuotrauka tai iš Baltijos šalių jaunimo taurės, kuri vyko Druskininkuose, o ne iš moksleivių komandinių pirmenybių. O Telšiuose tai buvo anksčiau, kai distancininkai, statydami trasą patys upelio neišbandė Very Happy
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5  Toliau
Puslapis 15

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005