ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ETALONINĖ kontrolė stadione, manieže ir l.a. v-bose

 
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Treniruotės
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.65
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Mon, Dec 07 2009, 10:24    Post subject: ETALONINĖ kontrolė stadione, manieže ir l.a. v-bose Reply with quote

Sportinio lygio stebėjimui labai gerai pastoviai kontroliuotis tiksliai atmatuotose atkarpose. Kad bėgimo rezultatui neįtakotų gruntas, geriausiai kontroliuoti savo maksimalius sugebėjimus stadione ar net manieže. Žiemos periodu, kai dirbama bendrajai ištvermei, labai gerai tikrinti save vidutiniuose nuotoliuose žiemos sezono pradžioje dar neturint specialiosios ištvermės savybių. O pavasariop vėl pasitikrinus, galima stebėti, kaip bendrosios ištvermės ugdymas įtakoja vidutinio nuotolio rezultatų pokyčiams. Visa tai labai gerai kontroliuoti manieže geriausiomis bėgimui sąlygomis. Turint tokius duomenis, labai gerai po to juos lyginti kitose bėgimo sąlygose, įvedant savo asmeninius koeficientus. Jie gali būt labai informatyvūs, kai stebimas savo asmeninio bėgimo greičio pokytis bėgant reljefu - taip galima stebėti jėgos ištvermės lygio pokyčius.

Todėl manieže kontrolė labai gerina savo būsenos sekos kokybę, kai ji pratęsiama pavasario - rudens periodui, tikrinantis cikliškai stadione. Daugelyje šalių (pavyzdžiui, Čekijoje ir ...) orientacininkams yra net privalu kontroliuotis stadionuose. Pagal vedančiųjų orientacininkų duomenis daugelis lygina savo sportinės būsenos kokybę ne tik stadione, bet ir OS trasose. O tai jau neįkainuojama informacija nustatant savo b.f.p. ir orientavimosi techninio lygio savybių įvertinimui. Pastarąją savybę galima išsiskaičiuoti. Todėl metodiniam mąstymui atsiveria kuo puikiausios sąlygos.

Viena pagrindinių kliūčių žiemos kokybiškai kontrolei yra tai, kad sunkoka patekti į l.a. maniežus, reikia prašinėtis ir tai sudaro kliūtis, kai nesi pageidaujamas besitreniruojančioms grupėms, kurios turi savo planus. Todėl labai naudinga išnaudoti įvairiausias vykstančias atviras l.a. varžybas, kuriose kontrolė žymiai bus kokybiškesnė, nei kontroliuojantis ne pilna jėga per treniruotes. Ir tai geriausia pradėti tuoj pat, neatidėliojant, kol netrugdo žiemos OSS-o varžybų periodas.

.........................

Šiose varžybose orientacininkai galėtų pasitikrinti ilgiausiuose 3000 m (vyrai-vaikinai) ir 1000 m (moterys-merginos) nuotoliuose. Šios tradicinės varžybos rengiamos buvusiam ilgamečiui Lietuvos l.a. trenerių tarybos pirmininkui ir LKKA lengvosios katedros vedėjui Zenonui Šveikauskui atminti, kuris į Anapilį iškeliavo 1998 m..

Šiose varžybose labai sėkmingai galėtų sudalyvauti ne tik studentai, bet ir baigusieji studijas bei būsimieji studentai. Pastariesiems ypatingai šios varžybos gali būt naudingos tuo, kad numatantys mokytis aukštosiose mokyklose gali susipažinti su būsimais kūno kultūros katedrų vadovais, yra puiki proga ir save parodyti. Juk orientavimosi pratybose labai gerai ugdosi ištvermė ir Gamtoje įgavusieji stiprybę gali labai sėkmingai konkuruoti ir net lenkti lengvaatlečius. Ypatingai orientacininkus kviečia buvęs šviesiosios atminties Zenono Šveikausko bendradarbis, LKKA individualiųjų sporto šakų katedros vedėjas Aleksas STANISLOVAITIS . Šis garsus treneris ir žymus mokslininkas labai gerbia orientavimosi sportą, žada metodiškai mūsų sporto šakai padėti.

Nuostatai. Paraiškos. Dalyvių paraiškos siunčiamos iki gruodžio 15 d. 18.00 val. (antradienio) į LKKA individualių sporto šakų katedrą (Aušros g. 42) elektroniniu paštu arba faksu (8-37) 30 26 74. Varžybų dieną dalyvių registracija nevykdoma.
1000 m bėgimo rungties dalyviai (moterys ir vyrai) varžysis dėl Z. Šveikausko atminimo taurės. Leidžiama dalyvauti visiems sportininkams gimusiems 1993 m. ir vyresniems. Programa.

P.S.: Iš orientacininkų yra dalyvavę:
2001 m. (nuorodoje visi rezultatai) 3000 m rungtyje 6-ta vieta Modestas Bacys 81 12 26 KMU 9:17.69 treneris-V.Biliūnas
16-ta vieta Ugnius Šumskas 82 08 05 LŽŪU 9:57.18 treneris-A.Kazlauskas
2002 m. 9-ta vieta Donatas Stulgys 83 Vilnius 9:42.15 treneris-J.A.Gamulis
2004 m. 1000 m rungtyje 9-ta vieta Edita Martusevičiūtė(vienintelė mergina!) 1985-10-14 LKKA 3:20.32 treneris-P.Mockus

2005 m. 3000 m rungtyje 18-ta vieta Audrius Janulynas 1989-02-12 Marijampolės SC"Sūduva" 10:40,47 trenerė-R.Bindokienė
2006 m. 2007 metai
2008 metai Teklė Gvildytė 1989 Vilnius-VGTU DNS treneris-P.Rakštikas

_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Vytenis
Meistras


Joined: 25 Aug 2006
Posts: 3200
Posts per day: 0.65
Location: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PostPosted: Sat, Dec 19 2009, 03:15    Post subject: Reply with quote

Užvakar vykusių atvirų LKKA pirmenybių daugiau NUOTRAUKŲ ir rezultatai ČIA


Pirmoje nuotraukoje: Individualiųjų sporto šakų katedros vedėjas Aleksas STANISLOVAITIS Kauno merui teikia aukso medalį už ger1 Europos čempionato organizavimą (meras Andrius KUPŠINSKAS buvo čempionato organizacinio komiteto pirmininkas) vykusiame šiemet Kaune.
Antroje nuotraukoje: Lietuvos rekordininkas Kastytis KLIMAS (100 m per 10,33 ir 60 m 6,62), Kastyčio sūnus ir Lina GRINČIKAITĖ, kuri šiemet su Virgilijum Alekna pripažinta geriausia lengvaatlete - 2006 m. pasaulio jaunimo čempionato Pekine šeštos vietos laimėtoja. Šiose varžybose Lina buvo tikra varžybų puošmena.
Trečioje nuotraukoje: Ilgiausiojo 3000 m nuotolio rungtyje kova buvo permaininga ir įdomi. Kaip jau įprasta, nugalėjo ir orientavimosi sportą mėgstantis suginčietis Tomas MATJOŠIUS.

Šioms jubiliejinėms varžyboms pažymėti išleista puiki knygutė su šviesiosios atminties Zenono Šveikausko biografija (ji perrašyta ir ČIA), su visų rungčių rezultatų kitimo diagramomis, ir visų dalyvių rezultatais net nuo 1990 metų, kurias organizavo iki 1997 m. pats a.a. Z.Šveikauskas.

Malonu matyti į garbingą šių varžybų istoriją įėjusius du mano buvusius auklėtinius. Kadangi 2003 m. rezultatų virtualioje erdvėje kol kas nėra, pateikiu todėl papildomai 3000 m bėgusių orientacininkų rezultatus:

2003-12-17

1 vieta Aurimas Skinulis 82-06-12 LKKA 8:45,78 treneris A.Buliuolis
11 vieta Modestas Bacys 81-12-26 KMU 9:15,36 treneris V.Bieliūnas
9 vieta ??? Andrius Jemeljanenko 84-09-08 LKKA 9:30,68 treneris P.Mockus
20 vieta Svajūnas Pajaujis 84-06-12 LKKA 10:31,11 treneris P.Mockus
21 vieta Mantas Juozulevičius84-09-18 LKKA 10:39,16 treneris P.Mockus
23 vieta Mantas Čėsna84-10-30 LKKA 10:51,58 treneris P.Mockus
25 vieta Tomas Uska 86-09-14 Kaunas 11:00,71 trenerė J.Farmonikaitė P.S.:
Sakoma, kad Tomo rezultatas po dar vieno papildomo rato (200 m)

Labai gaila, kad visi aukščiau paminėtieji mūsiškiai; tada buvusieji pirmakursiai, trenerio pono Prano "auklėtiniai" po to starto daugiau nesirodė šiose savo Akademijos prestižinėse varžybose. Embarassed Vargu, ar šie dabar pakartotų savo šiuos rezultatus Question Matant tokią perdavimo kitam treneriui padėtį, Wink aukštesniam meistriškumui toliau ruošti kitus jaunuosius orientacininkus "atšoka fantazijos" Crying or Very sadŠioje nuotraukoje: Profesorius-ištvermės specialistas habil. mokslų daktaras Jonas Poderys ir Marijampolės treneris V.Komisaraitis sėkmingai ruošiantis jaunuosius stajerius. Su šiuo mokslininku visad per kiekvienas varžybas konsultuojasi beveik visi treneriai. Savo geriausius sportininkus daug kas siunčia testuotis į šio profesoriaus vadovaujamą Kineziologijos laboratoriją, apie kurią dabar aprašyta aukščiau paminėtoje šių varžybų knygelėje. Kiek man teko bendrauti su LKKA studentais, atrodo, kad tik OS specializantai nėra visiškai nieko girdėję apie šią šiuolaikinę sporto mokslo laboratoriją. Manau, kad jei dėstytojas-treneris Pranas, kaip kiti treneriai, būtų bendravęs su šiuo mokslininku - Lietuvos orientavimosi sporto aukštojo meistriškumo problemos nebūtų pradėjusios "ristis į pakalnę".
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Back to top
View user's profile Send private message   Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Treniruotės All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group