�urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Veteranų suvažiavimas

 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Tomass
Meistras


Prisijungė: 2006 02 07
Pranešimai: 666
Pranešimų per dieną: 0.1
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-09-10, 09:09    Rašyti temą: Veteranų suvažiavimas Atsakyti su citata

Vilniaus savivaldybės informacija:

Kaune vyks pirmasis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas

Rugsėjo 11 d. Kauno sporto halėje vyks pirmasis Lietuvos sporto veteranų suvažiavimas, kurĮ rengia Sporto veteranų asociacija "Penki žiedai".

Susitikti, padiskutuoti kvieĄiami visi sportui iki šiol neabejingi sportininkai senjorai ir tie, kurie sportuoja tik savo malonumui, ir tie, kurie vis dar gina savo miestų ar šalies garbĄ vietinėse ar Europos, pasaulio veteranų pirmenybėse.

Sporto veteranų asociacijos išplatintame kvietime sakoma: "Garsus JAV sporto žurnalistas Raisas Grentlendas kartų pasakė: "Kai ateina Didysis taškų skaiĄiuotojas, jis užrašo ne tai, ar laimėjote, ar pralaimėjote, bet tai, kaip Jųs žaidėte. KvieĄiame Jus pabųti Didžiaisiais taškų skaiĄiuotojais ir kartu apžvelgti sporto veteranų nueitų kelių, pergales, pagerbti labiausiai nusipelniusius sportininkus I Lietuvos sporto veteranų suvažiavime."

Suvažiavimas prasidės šeštadienĮ 11 val., po pranešimo ir suvažiavimo dalyvių pasisakymų 12.35 val. numatyti labiausiai nusipelniusių sporto veteranų apdovanojimai. Suvažiavimo baigiamieji akcentai - meninė sportinė programa bei dalyvių popietė.
Iš Vilniaus išvykstama 8 val. autobusu nuo Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos pr.3).
Maloniai kvieĄiame dalyvauti!

Kontaktams: Alytė JaruševiĄiųtė, tel. 8-5 211 2624, 8-682 36 836.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.5
Miestas: Kazl Rda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-09-14, 10:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip jau sutapo, kad tas suvažiavimas prasidėjo tik po kelių valandų; kai aš vos ne paryĄiais, su dviraĄiu Įdardėjau Į naktinio savo gimtojo Kauno gatves, apvažiavĄs Baltijos jųrų. Šis suvažiavimas - tai mano didingos kelionės tųsa, pridėjĄs neapskomus sportinės srities nuostabiausius išgyvenimus. Svarbiausia yra tai, kad tas suvažiavimas mano ir visų Lietuvoje sportavusiųjų veteranų gyvenime surengtas pirmų kartų. Tiek savo kelionėje "Aplink Baltijos jųrų", tiek ir šiame Pirmųjame sporto veteranų suvažiavime teko apmųstyti viso nueito gyvenimo Sporto bųtĮ. Tai nepakartojamas renginys, kai jame sutikau ne tik savo jaunystės varžovus, bet ir savo vaikystės laikų Švyturius, kurių jų pavyzdžiu pasukau Į sporto kelių. Dar svarbiau, kad šiame suvažiavime sutikau ne tik savo, bet ir mano a.a. tėvo bendražygius, su kuriais man vaikystėje teko bendrauti auto-moto varžybų metu, kuriose mane mažų tėvas pradėjo pratinti prie sporto teisėjavimo baruose. Šio suvažiavimo pranešėjų mintys man asocijavosi su tik kų matytais Baltijos šalių (Skandinavijos ir Lenkijos) sporto vaizdais, ypatingai tai, kų pamaĄiau savo kelionės pabaigoje didingame Helsinkio olimpiniame stadione esanĄiame Sporto muziejuje. Jo ekspozicija ir suvažiavimo pranešėjų mintys priminė mano tėvo sakytus pranešimus apie jo kuriamų Lietuvos automobilių sportų, ypaĄ, po Minske Įvykusių pirmųjų Sovietų Sųjungos žiedinių automobilių lenktynių Kauno žinijos draugijos salėje jo skaitytas paskaitas miesto visuomenei apie automobilių sportų pasaulyje, jo rodytų kinofilmų apie tradicines Monte Karlo lenktynes, kurių pavyzdžiu mano tėvas sovietiniame žurnale "Za ruliom" pateikė IX-tojo forto apylinkių ir KaĄerginės miesteliu nusidriekusių keliu žiedų, skirtų lenktynėms projektų schemas su straipsniais ĮrodinėjanĄiais, kad Kaune gali vykti lenktynės ne kų prastesnės, nei garsiausios pasaulyje Monte Karlo lenktynės. Ir Į tuos jo straipsnius, pamenu, buvo Įsiklausyta - antrosios visasųjunginės automobilių lenktynės jau vyko KaĄerginėje (senuoju žiedu per patĮ miestelĮ Į Šakius kelių trišakyje). Pamenu, kai šioms Kauno didžiausiajam Įvykiui-šioms Lietuvoje pirmų kartų vykstanĄioms automobilių lenktynėms vadovavo mano tėvas, jis buvo šių Visasųjunginių lenktynių, atrodo, vyr.teisėjo pavaduotojas. Jis ir mane - tada paauglĮ nusitempė teisėjauti ratų skaiĄiavimo tarnyboje, kurios darbe jau turėjau šiokių tokių patirtĮ iš moto kroso vykdytų varžybų Kleboniškyje. Pamenu, jis buvo pirmasis Lietuvoje auto-moto sporto teisėjas, kuriam buvo suteikta aukšĄiausia visasųjunginė teisėjo kategorija. Šiuo metu Lietuvos automobilių sporto gimimo diena skaitoma ta diena, kai pirmų kartų Lietuvoje 1956 m. vasarų Vileišio aikštėje mano tėvas surengė pirmųsias automobilių figųrinio važiavimo varžybas, kurios po to bųdavo kartojamos aikštėje prie LKKI (dabar LKKA). Toje aikštėje buvo duotas startas ir pirmosioms Visasųjunginėms daugiadienėms automobilių varžyboms, kurios vėliau buvo pradėtos vadinti RALI terminu. Pamenu jo skaitytas paskaitas apie to angliškos kilmės termino reikšmĄ, kurĮ panaudojo sėkmingai ir turizmo sporto pradininkai.

Tai, kų šio pirmojo Lietuvos sporto veteranų suvažiavimo išvakarėse pamaĄiau svarbiausiojo pasaulyje Helsinkio sporto istorijos muziejaus eksponatuose - tai tų Įspųdžių tųsa tapo šis suvažiavimas, priminĄs man tas istorines sporto mintis reikštas mano tėvo paskaitose, kurios kaip tik užfiksuotos minėtame muziejuje, atspindinĄiame sporto vystymosi to laikmeĄio madas. Taigi dabar iš viso to vystosi naujojo mokslo - SPORTO ISTORIJOS mokslo užuomazgos, kurios koncentruojasi ir Kauno sporto muziejuje. Neatsitiktinai, to muziejaus direktorius, mano buvĄs bėgimo mokytojas Pranas Majauskas su man gerai žinoma kolege ir sporto organizacijos teorijos bendraminte Danute Bronislava IVAŠAUSKIENE buvo šios suvažiavimo sraigteliai:


Neatsitiktinai pastarojoje nuotraukoje pristatau šais metais šv. Kristaforo statulėle nominuotų Lietuvos ŠviesuolĮ Algimantų JUCEVIČIŲ, šiuo metu einanĄio Lietuvos keliautojų sųjungos prezidento ir Lietuvos SPORTAS VISIEMS asociacijos generalinio sekretoriaus pareigas, kuris Lietuvoje buvo vienas pirmųjų orientavimosi sporto pradininkų, vienas pirmųjų šalyje orientavimosi sporto pirmaatskyrininku. Bųtent, Algimantas JuceviĄius mane asmeniškai atvedė Į orientavimosi sportų, kai per turizmo instruktorių seminaro egzaminų teoriškai su juo diskutuojant dėl organizmo mitybos ypatumų ištvermės sporte, pokalbyje jis man, kaip bėgikui ir ištvermės sporto šakų mėgėjui pabrėžė apie orientavimosi sporto artimumų mano sportiniam pomėgiui.

Vėliau (1969 m. pabaigoje) Algimantas JuceviĄius, mane, kaip Jonavos rajono komjaunimo komiteto instruktorių paskatino Jonavoje atkurti turistų klubų, kurĮ buvo ĮkųrĄs šviesiosios atminties garsiausias tuo meto keliautojas-kraštotyrininkas Gediminas ILGŪNAS, kurio Įkurtų klubų Jonavoje uždraudė KGB ir Komunistų partijos rajono komitetai, nes minėtas keliautojas ir jo tėvas buvo politiškai teisti. Man atkurinėjant absurdiškai Jonavoje uždraustų turistų klubų, ir susipažinus su garsiuoju keliautoju bei nuslėpus nuo rajono partinės valdžiios apie šių pažintĮ su be galo Įdomiu keliautoju-kraštotyrininku bei orientavimosi sporto Lietuvoje pradininku (iš jo gavau pirmųjų Prienų ir Kazlų Rųdos giriose vykdytų OS varžybų žemėlapius), buvau pašalintas iš komjaunimo darbo kaip politiškai nepatikimas. Bet, už tat, oficialiai, atkurus Jonavoje uždraustų turistų klubų, oficialiai Jonavoje tais metais ir skaitomas orientavimosi sporto Įkurimas.

O po 30 metų Jonavoje sportinės veiklos, GorbaĄiovinės "Perestroikos" ir Tautinio atgimimo laikotarpyje teko kurti Lietuvos SųjųdĮ ir kartu su minėtu keliautoju Gediminu Ilgųnu bųti Jonavos rajono Sųjųdžio taryboje, nuo Sųjųdžio jĮ padaryti Lietuvos Nepriklausomybės signataru, kuris tapo pirmuoju Lietuvos keliautojų sųjungos prezidentu, oficialiai ĮteisinĄs Lietuvoje keliautojų sportų, ir po to tapo Lietuvos vardo 1000-meĄio minėjimo direkcijos direktoriumi pie L.R. prezidentųros.

Kadangi aš asmeniškai pirmoje pažintyje su šiuo keliautoju buvau susižavėjĄs jo atliktu dviraĄių žygiu skerasai Sovietų Sųjungų nuo Baltosios jųros ligi Jodosios jųros ir kadangi šiemet žymiam žalgirio mųšio 600-meĄio jubiliejui beveik sutapus su paĄiu svarbiausiuoju mųsų tautos Įvykiu - Lietuvos vardo 1000-meĄiu, kurio visas valstybines minėjimo programas kuravo mano bendražygis, ir šiemet jam netikėtai išėjus Į AnapilĮ, nutariau šio garsaus keliautojo Įamžinimui pratĄsti jo pamėgtas keliones tik kų atliktu savo dviraĄio žygiu-ekspedicija "Aplink Baltijos jųra", kur pakelyje užsukau ir Į pasulio orientavimosi Ąempionatų Trondheime. Šių savo kompleksinĄ sporto-sveikos gyvensenos stebėjimo Skandinavijoje ir kaimyninėje Lenkijoje ekspedicijų sieju su visu Lietuvos sporto vystymosi analize, didžiausių dėmesĮ skiriant Rekreacinėms sporto šakoms, giminingoms orientavimosi sportui ir turinĄioms didžiausių SVEIKATOS STIPRINIMO reikšmĄ žmogaus organizme. Todėl ta proga reiktų atkreipti dėmesĮ Į štai:


Pasididinkite
Tai ALPINIZMO veteranai, kurie pradėjo kloti pamatus ir orientavimosi sportui, kaip bendro kompleksinio Įgųdžio tobulinimui bei patikrinimui, kaip vienai iš labai svarbių gebėjimų savybių, ruošiantis atsakingoms kelionėms Į kalnus. Todėl labai svarbu orientavimosi sportų suvokti labai glaudžioje sųveikoje su kitomis sporto šakomis, kaip:


Šia nuotrauka noriu atkreipti visų dėmesĮ Į bėgimo ir turizmo (keliautojų) sporto bendrų sųsaja, kurių Kauno mieste puoselėjo šie didžiavyriai - prisiminkime, tuos laikus, kai A.MickeviĄiaus gatvėje buvo turistų klubo patalpėlės, kuriose pradėjo savo organizatoriaus karjierų Algimantas JuceviĄius, pavertĄs Kauno miestų slidžių žygių "Snaigė' ir kitų masinių turistinių renginių labiausiai mėgiamu miestu šalyje. Juolab, kad vėliau Agimantas neapsiribojo vien turizmu, kurio veiklų siejo su kitų sporto šakų pomėgiais, kaip, pav. su slidinėjimu, pradėjĄs organizuoti pirmuosius slidinėjimo maratonus. Taigi Algimanto kuriamas KELIAUTOJŲ SPORTAS labai siejosi su visais IŠTVERMĖS sporto šakų pomėgiais ir, tuo paĄiu, su bėgimu. Todėl šiomis aplinkybėmis yra paĄios geriausios sųlygos vystytis ir orientavimosi sportui. Todėl:


neatsitiktinai visų šalyje organizuojamų bėgimų vyriausias dalyvis Matas ANKUDAVIČIUS suvažiavimo metu didžiavosi bėgĄs kartu su živile BalĄiųnaite. Į bėgimų Matas atėjo jau subrendĄs; kur tai bųdamas jau virš pensijinio amžiaus - tada jis tapo bėgimo naujoku. Į bėgimų atėjo iš turizmo. O kaip vienas iš aktyviausiu Kauno miesto turistu jis Į turizmų atėjo per vienų masinĮ 1969 m. baidarių žygĮ Neries upe, plaukiant iš Vilniaus Į Kaunų. Į baidarĄ jis sėdosi pirmų kartų gyvenime tada kartu su manimi bendrame ekipaže. Tada Algimanto JuceviĄiaus organizuotame žygyje, kuriame dalyvavo per 300 dalyvių, šis žygis buvo lyg ir ezopinis uždraustojo tada sovietmetyje minėti garsaus mokslininko-hidrologo, kraštotyrininko, spalvotosios fotografijos ir baidarių kelionėmis Lietuvoje pradininko profesoriaus Stepono KOLUPAILOS žygio pakartojimas, kuris buvo atliktas iš Vilniaus tada, kai mųsų sostinė buvo gražinta Lietuvai. Tada su savo dėstytoju-profesoriumi plaukė ir mano tėvas dar bųdamas Vytautos Didžiojo universiteto studentu. O kadangi mano tėvas vėliau buvo KPI automobilių ir senų automobilių klubų pradininkas, dėl automobilių turizmo plėtros , pamenu, Algimantas JuceviĄius pradėjo bendrauti ir su mano tėvu.


Malonu, kad suvažiavimo metu galima buvo susitikti su jaunystės laikų bendražygiais, geriausiais sporto draugais ir artimiausiais savo buvusiais bendradarbiais, nuo kurių tik šviesiausi prisiminimai apie bendrų sportinĄ veiklų Jonavos rajone.


Šio suvažiavimo metu pavyko man užfiksuoti šių Lietuvos sporto mohikanų susitikimų - tai vienas geriausiu Lietuvos krepšinio teisėjas Juozas STORPIRŠTIS ir mano tėvo buvĄs bendražygis-automobilių sporto Lietuvoje kųrėjas Jurgis MARCULANAS. Reiktų pabrėžti labai vaisingų bendradarbiavimų Jonavoje su Juozu, kaip su Jeronimo Ralio vidurinės mokyklos kųno kultųros mokytojų vadovu, daug padėjusiu ir orientavimosi sportui. Pavyzdžiui, daug Juozas Įtakojo, kad sportuotų sėkmingai mano buvusi auklėtinė Edita, jai išskirė asmeniškam naudojimuisi mokyklines slides ir siekė šis kųno kultųros mokytojų vadovas, kad jonavietė taptų puikia slidinike. O ponų JurgĮ pamenu nuo pat vaikystės, kai jis mano tėvo organizuojamose varžybose bųdavo komentatoriumi. O per mano tėvo laidotuves (tada, kai prasidėjo Druskininkuose JWOC-06) Kazlų Rųdos kapinėse jis pasakė labai prasmingų kalbų. Šiuos pavyzdžius teikiu todėl, kad mųsų sportiniame gyvenime yra visur labai reikšmingos sųsajos. Viena iš jų yra ir ta, kad ponas Jurgis labai gerai pažinojo ir mųsų sporto puoselėtojų a.a. Romualdų ŠILEIKĄ", su juo turėjo labai daug bendrų sportinių reikalų. Tai labai reikšminga, ypaĄ, šiomis dienomis, kai reikia nedelsiant paminėti orientavimosi sporto specialybės LKKA Įkųrimo 25-meĄio jubiliejų.

Taigi mųsų sporto šakai šio labai svarbaus jubiliejaus proga noriu priminti, kad suvažiavimo metu buvo pristatytas projektas "Ateities Ąempionai", kurio koncepcijų gavau suvažiavime iš šio projekto koordinatorės ir tų koncepcijų Įrašiau ČIA mėlyname fone. Tai puiki proga prisidėti prie bendrosios akcijos-mųsų federacijai praleisti progos negalima. Galiu tik pridurti ir tai gali patvirtinti mano žmona (buvusi a.a. Romualdo Šileikos auklėtinė), kad šios dabar pradėtos akcijos idėjos metmenimis visad vadovaudavosi Romualdas. Jis kiekviename vaike, kiekvienoje pradėjusioje lankyti mergaitėje matydavo ATEITIES ČEMPIONĖS vizijų. Todėl šios vizijos linkme pagal trijų kartų Ąempionių patirtĮ ir paskelbta ši akcija mųsų šalies sporto ateities labui.
_________________
Sekite kelion-ekspedicij dviraiu "Lietuvos emlapio 400-meio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005