ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Mano Antradieniai 2018
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Vilnius
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MikasRidikas
Meistras

Posts per day: 0.03

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 10:19    Post subject: Reply with quote

Elvis wrote:
Kurioje vietoje tas žemėlapis buvo atnaujintas? Nuostatuose? Smile Ar tiesiog ant žemėlapio buvo užrašyta, kad jis atnaujintas? Very Happy

Peržiūrėjau įkeltą versiją, tai žemėlapyje trūksta ne tik aplinkelio, kai kurie ruožai neatitinka realybės.

Na, čia buvo tiesiog mano interpretacija su bandymu pajuokauti. Iš organizatorių apie kokius nors planus atnaujinti žemėlapius, bent jau viešojoje erdvėje, nebuvo jokių komentarų. Ir apskritai jokių reakcijų į išsakomas pastabas.
Mano supratimu, orientavimosi sporte svarbiausi dalykai yra žemėlapis, jo tikslumas, kokybė ir trasų kokybė. Visi kiti dalykai antraeiliai.
Kadangi šie aspektai nesikeičia kelis metus iš eilės, o startai brangsta, to jau negali traktuoti kaip anksčiau, kad gerai, kad va žmonės išvis apsiima daryti. Jei mokame pinigus, manau, galime tikėtis ir kokybės augimo. Dėl manęs starto mokestis gali ir dar didesnis būti, jei gausiu jį atitinkančią paslaugą.
Esmė tokia, kad neturiu jokių prielaidų specialiai važiuoti ant organizatorių, tačiau pastoviai dalyvaudamas didžiojoje dalyje masinių, noriu geresnės jų kokybės, todėl ir parašau karts nuo karto, kas man nepatinka.
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ]
3Pac
Meistras

Posts per day: 0.04

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 12:56    Post subject: Reply with quote

MikasRidikas wrote:
Šiaip nesislapstau. Tik įdomu, ką pakeis komentuojančio dalyvio vardas ir pavardė? Ar išsakomos mintys įgaus kitokį svorį?

Svorio vargu ar įgaus. Bet paprasčiausiai aš Jums asmeniškai atsakysiu į visus klausimus, kodėl nepažymėtas aplinkelis, kodėl kai kurie žemėlapiai pasenę, kodėl kainos tokios, kokios yra ir pan. Jeigu Jūs galvojate, kad mes nematome, kad Salotės žemėlapyje trūksta aplinkelio, ar nežinome, kad jis pastatytas, tai švelniai tariant Jūs klystate. Ir visai nėra reikalo viešai tuo piktintis, nes šitas viešas pasipiktinimas nepakeis nieko, nes Jūs tiesiog nežinote priežasčių, kodėl yra kaip yra. Beje, jei jau piktinatės senais žemėlapiais, paraleliai reiktų pasidžiaugti naujais žemėlapiais. Pavyzdžiui, apie praitais metais visiškai naujai perbraižytą Šeškinės šlaito (prie Akropolio) žemėlapį nepamenu, kad buvo bent vienas geras žodis.

Todėl dar kartą prašau prisistatyti savo tikru vardu ir pavarde. Tuo labiau, kad po žodžio "nesislapstau" taip ir neprisistatyti būtent ir yra slapstymasis.
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ] Visit poster's website Skype Name
Egidijus
Meistras

Posts per day: 0.09

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 15:19    Post subject: Reply with quote

Linai, nesikuklink, rašyk čia viską Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
MikasRidikas
Meistras

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 15:38    Post subject: Reply with quote

3Pac wrote:
Svorio vargu ar įgaus. Bet paprasčiausiai aš Jums asmeniškai atsakysiu į visus klausimus, kodėl nepažymėtas aplinkelis, kodėl kai kurie žemėlapiai pasenę, kodėl kainos tokios, kokios yra ir pan. Jeigu Jūs galvojate, kad mes nematome, kad Salotės žemėlapyje trūksta aplinkelio, ar nežinome, kad jis pastatytas, tai švelniai tariant Jūs klystate. Ir visai nėra reikalo viešai tuo piktintis, nes šitas viešas pasipiktinimas nepakeis nieko, nes Jūs tiesiog nežinote priežasčių, kodėl yra kaip yra. Beje, jei jau piktinatės senais žemėlapiais, paraleliai reiktų pasidžiaugti naujais žemėlapiais. Pavyzdžiui, apie praitais metais visiškai naujai perbraižytą Šeškinės šlaito (prie Akropolio) žemėlapį nepamenu, kad buvo bent vienas geras žodis.

Todėl dar kartą prašau prisistatyti savo tikru vardu ir pavarde. Tuo labiau, kad po žodžio "nesislapstau" taip ir neprisistatyti būtent ir yra slapstymasis.

Na, jei norėčiau asmeniško atsakymo, į forumą nerašyčiau. Čia rašau, nes manau, kad ne man vienam įdomu, kas ir kaip vyksta su mūsų mėgiamu sportu ir organizuojamais renginiais. Ar atsakymai, kuriuos man išsakytumėte asmeniškai, yra kažkokie slapti, kad jų negalima pateikti viešai? Kad visi galėtų perskaityti, galbūt kiltų kokia diskusija, gal būtų kokių įdomių ir naudingų minčių. Vieša komunikacija šiais laikais labai svarbi ir dažnai naudinga, nors kol kas orientacininkams tas negalioja, atsižvelgiant į forumo aktyvumą Smile
Dėl naujai perbraižyto Šeškinės žemėlapio - nepastebėjau, dėkui už tai. Bet čia vėl - reikėjo per visus kanalus iškomunikuoti šią info (o gal buvo?), įvaizdžiui tai tik į naudą.

Ir vis dar nesuprantu, kuo susiję asmens duomenys su internetiniame forume išsakomomis dalyvio mintimis, kažkaip vaikiškai skamba. Bet jei tai taip aktualu - prašom, aš Andrius Laukaitis.
Back to top
katashunis
Meistras

Posts per day: 0.06

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 15:58    Post subject: Reply with quote

Taip taip. Duokite mums atsakymus !!! Mes norime diskusijos už ką tie 5 Eur ?
Back to top
3Pac
Meistras

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 19:13    Post subject: Reply with quote

5 Eurai yra už tai, kad galėtumėte dalyvauti varžybose. Nėra čia ką apie tai diskutuoti. Jeigu tai jums atrodo per daug, visada turite pasirinkimą nedalyvauti. Jeigu jums atrodo, kad galite padaryti pigiau, niekas nedraudžia organizuoti savo varžybas, su savais naujais žemėlapiais ir pan. Tada pamatysite, kokios yra sąnaudos ir už ką yra tie 5 eurai.

Vienas pavyzdys, kodėl pakilo kaina: 2015 metais minimalus atlyginimas buvo 300 Eur. Šiai dienai jis yra 400 Eur. Vidutinis irgi pasikeitė, ir ne į mažesnę pusę. Todėl norint išlaikyti trasų statytojus ir planuotojus natūraliai reikia didinti atlyginimus. Tai čia yra viena priežastis, kodėl už tą patį darbą kaip ir anksčiau (teisingai stovinčius punktus), tenka mokėti daugiau. Žinoma galima mokėti ir tą patį, kaip anksčiau, juk teisingiau punktai nestovi (paprasčiausiai nėra kaip teisingiau pastatyti), tačiau paklauskite Gvido, kaip jam sekėsi surasti trasų statytojų už mažesnį atlyginimą, nei mes mokame. Aš atsakymą žinau. Ir žinau, prie ko tai gali galiausiai privesti. Pamastykite ir jūs.

Kitas dalykas - žemėlapiai. Jeigu nežinote, kiek kainuoja padaryti žemėlapį, pabandykite porą dienų pasivaiščioti miške ir nubraižyti ką nors. Tada pasvarstykite, kiek jūsų laiko reiktų nubraižyti visą didelį žemėlapį ir įsivertinkite savo laiką. Suprasite, kokie tai yra kaštai. Pernai Antradieniuose buvo visiškai naujas Šeškinės šlaito žemėlapis, metų senumo Šilėnų (už Pilaitės) žemėlapis. Šiemet bus visiškai naujas Šilėnų (kitų Šilėnų - tarp Baniškių ir Ližiškių), visiškai naujas Gariūnų ir taip pat visai naujas Šilo (tas pats, kur vyko pirmas trečiadienių etapas). Ir naujų žemėlapių būtų dar daugiau, bet tiesiog žemėlapių braižytojai fiziškai nebeapsiėmė daugiau. Prašome, stokite į jų gretas - iškart gausite darbo.

Yra ir kitų dalykų, kas keičiasi, kažkas pastebima, kažkas ne. Visi tiesiog įpratę, kad jei kažkas pagerėja, taip turi ir būti ir neverta net pastebėti, o jei kažkas ne taip, tai jau rėkiama visa gerkle. Ir visai be reikalo. Kaip minėjau anksčiau mes matome, kas ne taip, bet ne viską iš karto galima pataisyti. Kaip kad perbraižyti per sezoną visus žemėlapius. Tokiu atveju ne apie 5 eurus diskutuotume, o turbūt apie 15, o gal net ir 25.
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ] Visit poster's website Skype Name
Voveraitė
Naujokas

Posts per day: 0.08

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 19:55    Post subject: Reply with quote

Gėda pelėda antradieniams. Net kai aš organizavau orientavimosi žaidimą būtent šitoje teritorijoje prieš keletą metų, be jokių kartografinių įgūdžių ir spec programų sugebėjau ir takelius atnaujint, ir naujos statybos namus nupiešt, ir aplinkkelį uždėt, atitaikyt, kur jis realiai yra. Nu gėda.
Back to top
3Pac
Meistras

PostPosted: Thu, Apr 26 2018, 20:31    Post subject: Reply with quote

Voveraitės komentaras yra pavyzdys, kodėl mes anksčiau čia neatsakinėjome ir manau daugiau irgi nebeatsakinėsime. Visada rasite, ką parašyti, nesvarbu, kad ne į temą, svarbu, kad kažką blogo.

Aš be kartografinio išsilavinimo taip pat nupiešiau ne vieno žemėlapio naujus keliukus. Pavyzdžiui, paskutiniame praito sezono etape, kuriame greičiausiai nedalyvavote. Ne tik keliukus, bet ir namus, tvoras, mišką bei pavienius medžius ir reljefą. Prie tos dalies, kuri buvo atnaujinta, vargu ar galėsite ką nors prikišti, nes viskas braižyta su GPS poros metrų tikslumu. Bet čia ne apie sugebėjimą kalba. Kalba apie resursus ir kainas. Aš sakiau, kad mes galime visą sezoną ant naujų žemėlapių padaryti, bet tada kaina bus tokia, kad niekas nebedalyvaus.

Beje, Voveraite, minėjote, kad takelius naujinote. Ant kokio žemėlapio? Kieno tas žemėlapis (tas, kurį naujinote) buvo? Ar sutarėte su autoriumi? Ar mokėjote žemėlapio autoriui už jo autorinio darbo naudojimą? Mes pavyzdžiui mokame. O jūs? Ar tiesiog pasiėmėte kažkieno internete patalpintą žemėlapį, jį pataisėte ir neatlygintinai naudojote? Jeigu mes taip darytume, starto mokestis turbūt dar tebebūtų 4 eurai, o ne penki. Bet mes neapvaginėjame žemėlapių autorių.
Back to top
MikasRidikas
Meistras

PostPosted: Fri, Apr 27 2018, 09:30    Post subject: Reply with quote

Vis tik įdomi pozicija nereaguoti ir neatsakinėti į savo klientų komentarus. Arba kai jau kas galų gale išprovokuoja sureaguoti - pirminė reakcija: o kas tu toks, kad čia raunies? prisistatyk Smile Antrinė reakcija: visada galite nedalyvauti / organizuoti savo varžybas / braižyti žemėlapius patys.
O juk adekvačiai, argumentuotai savo laiku reaguojant į pastabas, nebūtų ir provokacijų ir nereiktų daryti išvadų, kad geriau išvis nereaguoti Smile
(niekas nesiūlo reaguoti į viską, kaip pvz. mėgėjiško žemėlapio palyginimus su sportiniu žemėlapiu)

Argi buvo taip sunku parašyti anksčiau (pvz. prieš prasidedant sezonui) tai, ką parašėte apie pvz. žemėlapius. Visai įdomi informacija, kurioje parašyta, kokie žemėlapiai planuojami, kaip tai daroma. Va čia ir yra teisinga komunikacija, kuri parodo, ką darote ir kaip darote ir tada visai kitaip vertinama.
Dabar, atsiradus dar ir trečioms masinėms, mano supratimu, nereali proga atsinaujinti didžiąją dalį žemėlapių, dalinantis to kaštais. Aišku, nežinau jūsų tarpusavio santykių ir bendradarbiavimo galimybių. Taip pat ir nusipirkti kitoms varžyboms daromus žemėlapius, ką kaip suprantu ir planuojate daryti?

Dar vienas klausimas dėl žemėlapių spaudos kokybės. Na ant to kartono spausdinami žemėlapiukai su kažkokiom blyškiom spalvom niekaip netempia ant žemėlapio, su kuriuo malonu bėgti. Net vakar va Tengrio ant paprasto A4 lapo atspausdinti žemėlapiai žymiai kokybiškiau atrodo.
Ar gal čia vėlgi tik man taip atrodo?
Back to top
eziukas
Naujokas

Posts per day: 0.01

PostPosted: Sat, Apr 28 2018, 10:40    Post subject: Reply with quote

Na jeigu jau prasidėjo kritika... be žemėlapių man dar užkliūna rezultatų skelbimas, ok nesinaudoja dbtopu nors tai tikrai super patogi vartotojui platforma pasižiūrėti rezultatus.
Bet pvz kažkada norėjau pažiūrėt pernykščius ar dviejų metų senumo rezultatus... KUR? taip ir neradau.
Manau didelį pliusą užsidėtumėt bent jeigu prisijungtumėt prie normalios sistemos.

O šiaip retorinis klausimas, kodėl kaune abi dienas kolegos bėgioja ant normalių, up to date žemėlapių, teisingoj vietoj padėtų punktų, už pigesnį (!) startinį?
Apie rygos magnets masines už tuos pačius 5e gaunamą kokybę net nekalbu.

Vėlgi mano asmeninė nuomonė, gal kitiem labiau ZB kaip dabar...
Back to top
AZ
Naujokas

Posts per day: 0.01

PostPosted: Sun, Apr 29 2018, 17:17    Post subject: Reply with quote

paieškok čia: http://www.splits.lt/

eziukas wrote:

Bet pvz kažkada norėjau pažiūrėt pernykščius ar dviejų metų senumo rezultatus... KUR? taip ir neradau.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Vilnius All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum