ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile    Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vilniaus sprintų taurė
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Bendras
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mikola
Naujokas

Posts per day: 0.02

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 12:26    Post subject: Reply with quote

Sudėtinga vertinti kai nežinai užkulisinių dalykų. Jei remtis tik viešai skelbiama info, tai kažkoks neskanus ir nuviliantis reikalas.

Edgaro markiruotos trasos data anonsuota 27-ai sausio, sekmadienį. Ąžuolo sprintų taurė - kitai datai. Viskas ok, planuoju dalyvauti abiejose, nes abiejų formatas man tinka ir patinka. Po kurio laiko Ąžuolas pakeičia datą į tą pačią 27-ą, nors gretimai laisvas nuo kitų varžybų šeštadienis, sausio 26-a. Pakeitimo priežastį nurodo tai, kad nesidubliuotų su OSS varžybomis, bet nieko nekalba apie tai, kad tą pačią dieną jau anonsuotos Edgaro markiruotos trasos taurė. Ir nieko nekalba apie tai, kodėl nesirenka gretimos datos, kad nesidubliuoti.

Edgaras piktinasi tokiu poelgiu, tačiau iš Ąžuolo jokios info. Diskusija kaista, aštrėja, tačiau Ąžuolas vis tiek nieko nekomentuoja. Gal kažko nežinau, bet skaitant tik tai, kas parašyta forume, vaizdelis tikrai labai nuviliantis ir reiktų OS visuomenės palaikymo Edgarui.

Žinoma, galima sudalyvauti abiejose varžybose, tas įmanoma. Ir pasakyti sau - ai tiek to, tegu jie pešasi, o aš darysiu taip kaip man patogiau. Bet persitempti nesinori. Ir svarbiausia - norisi, kad mūsų mėgiama sporto šaka klestėtų, o bendruomenės nedraskytų vidinė priešprieša, kad būtų elementari tvarka ir pagarba vieni kitų reikalams. Ir kad nesijausti kaip kažkokioj kreivoj šeimoj, kur viena pusė argumentuoja, o kita tiesiog ignoruoja. Štai Jurgis labai teisingai pastebėjo - iškyla tam tikra vidinė dilema ir moralinė problema, nes pažeidžiamas sąžiningumo principas.

Labai agituoju Ąžuolą pakomentuoti šį reikalą.
Back to top
View user's profile Send private message [ Hidden ]
Atiduok kaukole
Vidutiniokas

Posts per day: 0.01

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 13:55    Post subject: Reply with quote

Greičiausiai viskas paprasta, šeštadieniais tengris rengia krosų taures, todėl šeštadienį nebūtų kam sekretoriauti. Bet čia asmeninė nuomonė.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ąžuolietis
Meistras

Posts per day: 0.1

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 13:58    Post subject: Reply with quote

Sausio 26 dieną negalime organizuoti turo, kadangi Gvidas organizuoja Vilniaus žiemos parkų krosų taurę, o Gvidas yra mūsų varžybų sekretorius. Šiuo metu bandome priimti sprendimą dėl trečio turo datos ir apskritai dėl turo įvykimo klausimo. Artimiausiu metu tikimės priimti visoms pusėms tinkamą sprendimą. Dėl Edgaro komentarų ir pozicijos klubo atžvilgiu iš Ąžuolo kol kas nebus komentarų.
Back to top
susigaudantis
Meistras

Posts per day: 0.05

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 14:13    Post subject: Reply with quote

Kažkaip pradeda atrodyti , kad masinių formato varžyboms perteklinės emocijos skiriamos.
Back to top
eziukas
Naujokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 14:49    Post subject: Reply with quote

Prisipažinsiu man varžybų datų kaitaliojimas jau "užkniso juodai", tik tiek kad ankščiau dėl to piktindavausi, dabar kažkaip susitaikiau... nes matau kad ši OS "liga" ne praeina o su laiku tik blogėja.
Na aišku sutinku su nuomone, kad geriau tegu kasnors vyksta negu atšiaukiam ir nieko nedarom, bet kartais norisi ir gerai pasirodyti, ruošiesi startui, perkeli/pasistumdai/ darbus (kai kas ir savaitgaliais dirba Wink ir pyst /atšaukta/ tai man asmeniškai tikrai būna liūdna.
Back to top
Mikola
Naujokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 15:39    Post subject: Reply with quote

Okey, dabar šiek tiek aiškiau. Šį reikalą apkalbinėja daug kolegų, bet vis pakampiais ir tas paskalų formatas nervina, nežinai kaip elgtis, ką palaikyti. Ir aplamai, kaip čia gaunas, kas per konfrontacija, kad reikia stoti į kažkurią barikadų pusę?

Aš vat ta proga vis tik norėčiau mestelėti akmenį ir į federacijos pusę. Mano galva, tokiais atvejais ji turėtų įsikišti arbitro teisėmis. Toriu omeny - moralinio, etinio arbitro, saugančio sąžiningumo principą. Kažkuriam ankstesniam pasisakyme iš jos pusės buvo taip paaiškinta, kad komercinių renginių federacija nereguliuoja, rengėjai patys tarpusavyje turi spręsti konfliktines situacijas. Bet, mano įsitikinimu (pataisykit, jei klystu), tais atvejais, kai pažeidžiami OS bendruomenės interesai, sportininkų interesai - federacija privalo savo iniciatyva įsikišti ir tarpininkauti tarp konfliktuojančių pusių.

Kokius konfliktuojančius interesus turime šiuo atveju? a) Lietuvos OS prestižo (čempionatai), b) komercinis Edgaro interesas, c) komercinis Ąžuolo interesas, d) vienas svarbesnių - eilinių sportininkų interesas, kuris pažeidžiamas dėl varžybų dubliavimo ir kuris tampa įkaitu dėl kitų interesų konflikto.

Vienu atveju Federacija įsikiša ir, kaip suprantu, derina OSS čempionatų ir Ąžuolo interesus, atiduodama prioritetą čempionatams ir tai suprantama ir logiška. Tačiau į gimusį to pasekoje naują konfliktą tarp Edgaro ir Ąžuolo jau nebesikiša ir nerodo įniciatyvos jį derinti. Ir tai man keista, nes juk paliečiami eilinių sportininkų interesai, kuriuos federacija privalo ginti, ji tam ir yra. Gal būt priežastis yra asmeniniai antagonizmai tarp asmenų, atstovaujančių tuos interesus, tai yra blogai, tai kenkia OS sportui aplamai. Bet tai ne priežastis tam, kad būtų aukojami eilinių sportininkų interesai. Manau, interesus reikia derinti atmetant antagonizmus ir šitoj vietoj iniciatyvą turi rodyti federacija kaip tarpininkas ir kaip viešosios opinijos pripažįstamas moralinis arbitras. Palikti savieigai nedera, ar teisingai mąstau?

Galų gale, jei jau niekaip neišeina suderinti skirtingus interesus, federacijos teisė nustatyti prioritetus, juos viešai paskelbti, argumentuoti ir nedviprasmiškai paraginti jų laikytis, duodant suprasti, kad bus kažkokios pasekmės nesilaikantiems.
Back to top
S.Kireilis
Meistras

Posts per day: 0.06

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 17:17    Post subject: Reply with quote

Įdomu, kaip, anot Mikolos, Federacija turėtų įsikišti? Ar prezidentas, ar gen. sekretorius, ar vykdantysis direktorius turėtų sureguliuoti, ar išvis surengti prezidiumo posėdį šiuo masinių varžybų datų klausimu? Federacija turi rimtesnių darbų ir uždavinių. Patys rengėjai turėtų susireguliuoti - į 26 d. turi pasitraukti tie rengėjai, kurie tikisi sutraukti mažiau dalyvių. Arba nepasitraukti.

Pernai klaipėdiečių rengiamų varžybų datomis varžybas Varėnos r. miškuose surengė kauniečiai, sukeldami pirmųjų nepasitenkinimą, ko pasėkoj atsirado Federacijos sprendimas ribojantis OS varžybų rengimą tomis pačiomis datomis, net su sankcijomis.
Ginčytinas sprendimas. Kodėl negali būti OS varžybų tuo pačiu metu? Tarkim, Klaipėdoje ir Vilniuje, Panevėžio čempionatas ir Alytaus čempionatas ir pan. Kuo daugiau varžybų, tuo didesnis pasirinkimas OS mėgėjams. Švedijoje būna savaitgalių, kai vyksta varžybos beveik kiekviename regione. Dabar LOSF varžybų kalendoriuje yra net trys Challenge'ai, tai gal tuo pačiu nebegali vykti kito formato OS renginiai?
Manau, varžybų rengėjai turi teisę patys nuspręsti kokiomis datomis ir kokio formato varžybas rengti, o dalyviai laisvai rinktis ar dalyvauti sprinte, ar markiruotėj, ar challenge, ar rogaininge.
Back to top
jurgis.v
Vidutiniokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 17:47    Post subject: Reply with quote

Sauliau, pritariu, kad Federacija neturėtų kištis. Tai tiesiog elementaraus padorumo klausimas - nelipti ant jau anonsuotų varžybų. Bet - kodėl turi atsitraukti tie rengėjai, kurie tikisi sutraukti mažiau dalyvių? Taip įteisinama stipresniojo teisė. Negeras būtų precedentas. Be abejo miesto sprintas, su persirengimu patogiose sąlygose, su gausiu moksleivių pritraukimu turi geresnes išeities pozicijas, bet... Tarkim, kas nors nori nukauti šiuo metu vykdomas daugiadienes, sąlyginai pavadinkime jas T. daugiadienėmis - tuo pat metu paskelbia alternatyvias daugiadienes su LAAAABAI dideliais prizais visose grupėse. Ir dar jų priskaido - A, B, C....Ž. Kad visiems užtektų. Po to kai pradines daugiadienes T uždusina, prizų jau nebėra, bet daugiadienės perimtos. Suprantu, kad šis pavyzdys ne į temą, bet kaip kitaip paiškinti, kad and jau paskelbtų varžybų, tuo labiau tame pačiame mieste, lipti negalima. (pastaba - suprantu žiemos LČ perkėlimą, jokių klausimų man dėl to nekyla)
Back to top
Mikola
Naujokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 19:24    Post subject: Reply with quote

Sauliau, Jurgi, o kodėl federacija neturėtų tarpininkauti sprendžiant konfliktines situacijas? Aš vieną iš jos funkcijų būtent tame ir matau - būti arbitru, kai krizė pagilėja iki tokio lygio, kad interesų konflikto nesugeba išrišti patys rengėjai. Arba kai yra nesąžiningas naudojimasis savo komercine galia. Nes kitaip bus laukiniai vakarai ir stipresniojo teisė, kaip Jurgi pastebėjai.

Nematoma rinkos ranka konkurencijos pagalba tokius dalykus reguliuoja natūraliai, kas ir vyksta tose OS bendruomenėse ir šalyse, turinčiose gilias tradicijas ir išvystytą OS sportą, tarkim Skandinavijoj. Tačiau mūsuose konkurencija ir nereguliavimas iš federacijos pusės prives iki degradavimo atskirus varžybų rengėjus, o ypač naujų pradininkus, o viso to pasekoje galų gale nukentės aplamai OS sportas. Nes mūsų OS rinka pernelyg maža savireguliacijai. Čia mano tokia nuomonė, o gal kas iš federacijos pakomentuotų išsamiau kaip mato tuos dalykus?

Varžybos tomis pačiomis dienomis skirtinguose rajonuose nekenkia bendram interesui, su tuo sutinku, bet tame pačiame rajone, mieste - labai. Sportininkai ir sportuoja, ir dirba, ir turi šeimyninių reikalų, planuojasi savo laisvalaikį, ir klausimas paprastas - kas daugiau, jei ne federacija turi rūpintis jų interesais ir, esant reikalui, pasirūpinti, kad jie nenukentėtų? Nes rengėjai, servisinės firmos, klubai dėl savo interesų pakovos, o kaip atskiras sportininkas? Jis juk realių galimybių neturi. Ar ne tame federacijos prievolė?

O klausimas kaip federacija turėtų įsikišti (jei būtų toks manymas, kad tai būtina daryti), adresuotinas ne man, Sauliau. Aš iškeliu skaudulį taip kaip jį matau, plius manau, kad dauguma sportininkų pritartų tam, apie ką kalbu. O kaip tą skaudulį nuskausminti, tai organizacija, kuriai delegavom prievolę rūpintis bendrais reikalais, turi pateikti algoritmą, ne aš ar koks kitas sportininkas dėl paprastos priežasties - nepakanka kompetencijos ir nematom bendro vaizdo.
Back to top
Tomas N.
Naujokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 19:42    Post subject: Reply with quote

Pritariu Jurgiui, ir oponuoju Sauliui (su visa didele pagarba). Tikrai nebūtų OK, jei markiruotė keltųsi į šeštadienį vien dėl to, kad sprintas gali surinkti daugiau dalyvių. Jei abejos varžybos įvyks sekmadienį - irgi nieko gero, ir visi minusai už tai atiteks Ąžuolui, kaip "užlipusiam". Negalit kitą dieną dėl Gvido sekretoriavimo - tarkitės su Edgaru. Prašyt reiks gražiai ir bonką statyt gerą, nes ne jis gi turi slinktis. Betgi dėl OS bendruomenės galima trupučiuką ir pasistengti, ar ne?
Back to top
Vilius A.
Meistras

Posts per day: 0.3

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 19:48    Post subject: Reply with quote

Mikolai ir visiems kitiems,

Federacija pasirengusi įsikišti ir padėti tuo atveju jeigu gautų oficialų vienos ar kitos pusės kreipimąsi. Šiuo atveju skaityti forumą ne visada yra laiko ir noro, kuomet pilstoma purvais ta pati federacija ir asmeniškai tam tikras žmogus.
Toje vietoje norėčiau paklausti to paties Mikolos ar Jūsų manymu tai yra teisinga ir etiška?
Bet prie esmės, šioje vietoje OK Ąžuolas pasielgė tikrai neteisingai, nes pirminė jų data buvo numatyta per LT OSS čempionatą, o to tikrai negali būti.
Visų problemų beveik nebūtų, jeigu organizatoriai iš anksčiau paskelbtų savo varžybų datas ir jas galėtume įtraukti į federacijos kalendorių ir nereikėtų bandyti tikėtis, jog šįmet neprisnigs. Nereikėtų pamiršti, jog yra dar viena pusė - aukšto sportinio meistriškumo sportininkai bei moksleiviai, kurie rengiasi ateinančiam sezonui. Nereikėtų pamiršti, jog tuo pačiu griūna ir jų planai.
Jūsų žiniai federacija šiandien nusiuntė raštą OK Ąžuolui ir šie pažadėjo nevykdyti šią datą varžybų.
Tačiau nereikėtų pamiršti ir tarpusavio pagarbos ir kitų esminių dalykų.
Žmonės, kurie daug skundžiasi taip pat turėtų pažiūrėti ir į save.

Gero vakaro
Mikola
Naujokas

PostPosted: Mon, Jan 14 2019, 23:45    Post subject: Reply with quote

Viliau, apgailestauju, aplamai nenorėjau pradėt šitų kalbų, nes nujaučiau, kad anksčiau ar vėliau nusiridensim iki asmeniškumų. Nepalaikau pilstymo purvais jokiais atvejais ir nesvarbu ar yra tam pagrindo - objektyvaus ar subjektyvaus, tai neetiška ir neteisinga. Deja, turim konstatuoti faktą, kad šiam forume yra vietų, kurias skaityti yra bjauru. Aš neturiu recepto, kaip tai išgyvendinti, yra adminai ir moderatoriai, ir jeigu jie imsis dalgio, tai, manau, visi tik legviau atsidus. Iš kitos pusės, visi gali išreikšti savo nuomonę, kitą kartą ir labai kritišką ar užgaulią (o ypač oficialių asmenų atžvilgiu, tokia jūsų dalia), bet tai turi būti daroma tik tam skirtoje forumo skiltyje, kurią galima būtų tiesiog ignoruoti, o, jei yra noras pasidraskyti - tai ir kirsti atgalios, pageidautina išlaikant padorumą. Žinia, kiekvienas savaip įsivaizduoja to padorumo ribas, bet tam ir yra moderatorius, kuriam visi forumo dalyviai deleguoja teisę baninti chamą.

Grįžtant prie diskusijos esmės, aš norėčiau paprieštarauti nuostatai, kad federacija įsikiša tik tuo atveju, kai gauna oficialų kreipimąsi. Kur kas naudingiau būtų visam OS, o ir konfliktų sumažėtų, jei federacija taip sakant "laikytų pirštą ant pulso" ir veiktų kaip iniciatyvus arbitras, iš anksto gesindamas galimai kilsiančius konfliktus.
Back to top
Vilius A.
Meistras

Posts per day: 0.3

PostPosted: Tue, Jan 15 2019, 00:25    Post subject: Reply with quote

Retorinis klausimas, į kurį atsakymo neprašysiu Smile

Kas yra federacija? Wink
Mikola
Naujokas

PostPosted: Tue, Jan 15 2019, 02:06    Post subject: Reply with quote

Man federacija yra Vilius Aleliūnas. Bet galėtų būti ir kas nors kitas, tiesiog pažįstu Vilių, o kitų oficialų - ne. Skamba buitiškai, bet yra kaip yra. Aš žinau Aleliūną kaip OS entuziastą ir patriotą, energingą vyrą, kuris dega OS reikalais. Ir kuris neabejingas bet kuriam interesantui ir padės visais atvejais. Man padėjo, parūpino žemėlapių mano mini treniruotėms kai sugalvojau pritraukti naujų žmonių į orientavimosi sportą, draugiškai sudrausmino kai pažeidžiau varžybose taisykles. Jautėsi, kad jam rūpi OS ateitis, todėl man jis ir yra fedaracija.

Laukiau, kad kas nors iš federacijos (na nebūtinai Aleliūnas) padės išnarplioti šitą nemalonią istoriją ir pasakys kitiems konflikto dalyviams: palaukit, jūs čia aiškinatės kas teisus, o kas ne, bet yra dar sportininkai, ar apie juos galvojat? Žmonės nori dalyvauti abejose varžybose, o jeigu jūs jas dubliuojat vieną dieną, tai nukentės paprasti sportininkai, moksleiviai, profai, veteranai, kiti entuziastai. Gal vis tik išeikim iš to, kad žmonių interesai o ir šiaip OS bendruomenės interesai yra aukščiau tarpusavio aiškinimosi ir pagalvokim kartu kaip čia pasistumdyt, kad visi būtų patenkinti. Įtariu, kad jeigu kas nors iš atsakingų iniciatyvių vyrų butų paskambinęs Edgarui, Ąžuolui, Gvidui ir pakvietęs visus bendrai picai su alum, tai po antro bokalo problemos sprendimas būtų surastas ir mes čia nebekeltumėm bangų.
Back to top
Maluks
Vidutiniokas

PostPosted: Tue, Jan 15 2019, 09:55    Post subject: Reply with quote

Quote:
Įtariu, kad jeigu kas nors iš atsakingų iniciatyvių vyrų butų paskambinęs Edgarui, Ąžuolui, Gvidui ir pakvietęs visus bendrai picai su alum, tai po antro bokalo problemos sprendimas būtų surastas ir mes čia nebekeltumėm bangų.

Norima padaryti kažkokį vaikų darželį, kur reikia spręsti suaugusių žmonių nesusikalbėjimo problemas federacijai, pasikviesti, pavalgydinti, paglostyti Very Happy

Man rodos LOSF čia ne prie ko.
Back to top
View user's profile Send private message   Skype Name
Post new topic   Reply to topic    Osport.lt Forum Index -> Bendras All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum