ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Ar os bus toje pusėje?

 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
renvaldas
Meistras


Prisijungė: 2005 08 12
Pranešimai: 457
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-03-26, 13:49    Rašyti temą: Ar os bus toje pusėje? Atsakyti su citata

KKSD gen. direktorius informavo, kad šiuo metų finansavimą iš kūno kultūros ir sporto biudžeto gauna 90 šalies federacijų. „Tai nėra gerai. Pateiksime projektą Nacionalinei sporto tarybai ir, jeigu ji pritars, kitais metais iš biudžeto finansuosime tik 40, daugiausia – 50 sporto šakų federacijų“, - pažymėjo būtinybė diferencijuoti sporto šakas, pagal jų potencialą ir rezultatus sporto vadovas.


http://www.sportas.info/naujienos/596.html

Bandys reanimuoti Lietuvos žiemos sportą

Sporto departamente susirinko pagrindinių sporto organizacijų atstovai ir žiemos sporto federacijų vadovai aptarti žiemos sporto perspektyvų Lietuvoje

Ketvirtadienį Kūno kultūros ir sporto departamente susirinko pagrindinių sporto organizacijų atstovai ir žiemos sporto federacijų vadovai aptarti žiemos sporto perspektyvų Lietuvoje. „Įvardykime, ko reikia, kad turėtume žiemos sporto rezultatus“, - į federacijų vadovus kreipėsi KKSD generalinis direktorius Ritas Vaiginas.

Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis pažymėjo, jog rengiantis Vankuverio olimpinėms žaidynėms palyginti su Turinu mokomajam sportiniam darbui finansavimas buvo skirtas keturiskart didesnis, t. y. atitinkamai 2 mln. ir 0,5 mln. Lt. Kętutis Bartkus, atsakingas LOSC už žiemos sporto šakas, apibendrindamas pasirengimą Vankuveriui, pabrėžė, jog darbas vyko sklandžiai ir planingai: varžybų kiekis buvo pakankamas, pinigų užteko, sportininkai vyko į stovyklas, buvo nuolat stebimi medikų ir mokslininkų. „Jeigu būtų buvę skirta daugiau lėšų, ar būtų rezultatai geresni? - klausė K.Bartkus ir pats atsakė. - Manau, kad ne“.

Su tokia nuomone sutiko ir KKSD vadovas, anot kurio, priežasčių dėl žemo Lietuvos žiemos sporto lygio reikia ieškoti giliau. „Labiausiai neramina sporto šakų situacija: jų masiškumas, savivaldybių požiūris į žiemos sporto šakas, sporto bazės ir t. t.“, - sakė jis.

Todėl R.Vaiginas paprašė visų federacijų vadovų pateikti išsamias ketverių metų olimpinio ciklo ataskaitas – koks buvo skirtas finansavimas, kokie pasiekti rezultatai, kiek veikia tos sporto šakos sporto klubų ir t. t. Kitas įpareigojimas federacijoms – pateikti sporto šakos plėtojimo programas: „Programa turi būti reali, tai yra, su konkrečiais paskaičiavimais, įvertinant gamtines sąlygas, turimą sporto bazę, potencialias sportininkų galimybes, konkretizuojant tikslus. Turime Dianą Rasimovičiūtę, bet ar turime dar ką nors po jos? Matėme, kaip šliuožė Vankuveryje Irina Terentjeva, bet Lietuvoje ji – geriausia...“ - atsakingai įvertinti potencialias galimybes plėtoti savo sporto šakas Lietuvoje ir siekti rezultatų prašė sporto vadovas.

Ataskaitas ir programas federacijos KKSD sudarytai darbo grupei turės pateikti iki balandžio 28 dienos. Po to darbo grupė aptarti programų susitiks su kiekviena federacija atskirai. Įvertinus kiekvienos sporto šakos galimybes ir perspektyvas, bus sprendžiama, į kurias sporto šakas būtų tikslingiausia investuoti, tikintis, kad jų atstovai pasieks geresnių rezultatų nei iki šiol, o kurioms sporto šakoms galbūt reikėtų apsiriboti mėgėjiško sporto plėtra. R.Vaiginas taip pat pabrėžė, jog sporto šakos plėtra yra ne kieno nors kito, bet pirmiausia federacijos ir federacijos vadovo rūpestis ir atsakomybė. „Federacijų vadovai negali tikėtis, kad sporto šaką galima išlaikyti tik iš biudžeto – ateidamas vadovauti, jis turi atnešti ir savo lėšų, t. y. surasti rėmėjų“, - R.Vaiginas akcentavo būtinybę pačioms federacijoms imtis iniciatyvos ieškant paramos.

KKSD gen. direktorius informavo, kad šiuo metų finansavimą iš kūno kultūros ir sporto biudžeto gauna 90 šalies federacijų. „Tai nėra gerai. Pateiksime projektą Nacionalinei sporto tarybai ir, jeigu ji pritars, kitais metais iš biudžeto finansuosime tik 40, daugiausia – 50 sporto šakų federacijų“, - pažymėjo būtinybė diferencijuoti sporto šakas, pagal jų potencialą ir rezultatus sporto vadovas.

Pirmajame susitikime, aptariant žiemos sporto šakų perspektyvas, sporto federacijų vadovai atkreipė dėmesį ir į jiems kylančius sunkumus, tačiau apie konkrečias federacijų problemas plačiau bus diskutuojama atskiruose susitikimuose su jomis.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Vyc
Meistras


Prisijungė: 2005 03 26
Pranešimai: 749
Pranešimų per dieną: 0.12
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-03-26, 21:18    Rašyti temą: Atsakyti su citata

musu federacijos prezidentas itaka sporto zlugdymo departamente turi, matyt gyvensim ir toliau Smile
_________________
klajunas.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-03-27, 22:31    Rašyti temą: Re: Ar os bus toje pusėje? Atsakyti su citata

Kaip suprasti šią frazę? Rolling Eyes Question Kokio sporto žlugdymo įtaką turi mūsų prazidentas? Kaip žlunga Lietuvos orientavimosi sportas per LOSF konferenciją mūsų prezidentas nei žodžio neužsiminė, nes jis nelygino ankstesniųjų ir paskutiniųjų metų rodiklių kaitos. Jis praeitą sekmadienį vykusioje LOSF konferencijoje į mano klausimą atsakė, kad ataskaitiniame pranešime privalu žvelgti tik už metus, nes konferencija buvo kaip metinės veiklos ataskaitos renginys. Todėl joks Lietuvos įstatymas neįpareigoja matyti, kaip žlunga mūsų sporto šaka. Neatsitiktinai, Lietuvos OS smukimas prasidėjo vadovaujant pastarajam prezidentui.

renvaldas rašo:
Bandys reanimuoti Lietuvos žiemos sportą

Praėjusį ketvirtadienį tuo klausimu Departamente vyko federacijų prezidentų pasitarimas. Tik neaišku, ar dalyvavo mūsų federacijos prezidentas? Kažkaip LOSF vadovybė ignoruoja OSS - vasario 16-osios Žiemos sporto šventę Ignalinoje jau antri-treti metai, kaip LOSF atsisako orientavimosi rungties, nežiūrint to, kad asociacija "Sportas visiems", kuriai priklauso ir LOSF, siūlo rengti renginius.
renvaldas rašo:
R.Vaiginas paprašė visų federacijų vadovų pateikti išsamias ketverių metų olimpinio ciklo ataskaitas – koks buvo skirtas finansavimas, kokie pasiekti rezultatai, kiek veikia tos sporto šakos sporto klubų ir t. t. Kitas įpareigojimas federacijoms – pateikti sporto šakos plėtojimo programas: „Programa turi būti reali, tai yra, su konkrečiais paskaičiavimais, įvertinant gamtines sąlygas, turimą sporto bazę, potencialias sportininkų galimybes, konkretizuojant tikslus.
Deja, mūsų federacijos prezidentas ataskaitą pateikė tik vienų metų laikotarpiui. O dėl mūsų sporto šakos "strategijos" - tai didesnės karikatūros nereikia, galite pasigrožėti Embarassed reikalaujamu "konkretumu" ir "realiais paskaičiavimais" Evil or Very Mad

Jeigu vadovai nori reanimuoti žiemos sporto šakas, per tą pasitarimą ar kas nors įvardijo, kad slidinėjantys orientacininkai gali sėkmingai konkuruoti su mūsų slidininkais ir biatlonininkais?! Ar buvo kalbama, kad Vankuveryje geriausią Lietuvos slidininkę aplenkė orientacininkė? Kad ir nuo gerai sportiškai atrodančios mūsų biatlonininkės Dianos nedaug atsilieka irgi orientacininkė, kuri yra mūsų geriausių lietuvaičių-orientacininkių lygyje. Tai ar buvo kam užtarti tame pasitarime orientavimosi sportą? Rolling Eyes
renvaldas rašo:
R.Vaiginas taip pat pabrėžė, jog sporto šakos plėtra yra ne kieno nors kito, bet pirmiausia federacijos ir federacijos vadovo rūpestis ir atsakomybė. „Federacijų vadovai negali tikėtis, kad sporto šaką galima išlaikyti tik iš biudžeto – ateidamas vadovauti, jis turi atnešti ir savo lėšų, t. y. surasti rėmėjų“, - R.Vaiginas akcentavo būtinybę pačioms federacijoms imtis iniciatyvos ieškant paramos.

Kaip tik todėl iš Jonavos išvažiavau į Kazlų Rūdą, kad Lietuvos orientavimosi sportą pateikti vienos stambios tarptautinės pramonės šakos reklamavimo priemonę; ir per tai Lietuvos OS-ui atrasti labai gerą finansavimo šaltinį. Dėl to ir 1990 m. važiavau į Tarptautinį OS marketingo seminarą Maskvon, kur šveicarų profesorius Eisholceris skaitė paskaitas, kaip orientavimosi sportui daryti pinigus. Crying or Very sad Deja, kai kurie LOSF "veikėjai" viską darė ir padarė, kad tas FINANSAVIMO ŠALTINIS neištrykštų.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005