ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

WOC 2010, Norvegija, Trondheimas
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Cambas
Meistras


Prisijungė: 2004 08 26
Pranešimai: 995
Pranešimų per dieną: 0.17

PranešimasParašytas: 2010-08-16, 10:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tikrai garbingas pasirodymas estafetėse.
Gaila, kad pirmas traukinys nuvažiavo... o paskui jau pavyt nepavyko.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.62
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-08-17, 23:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Stebėjus šį didingą čempionatą, dar sunku atsigauti nuo patirto dvasinio peno ir informacijos didžiausio srauto, kurį reiks dar ilgai doroti. Ši viso pasaulio orientacininkų šventė, prilygstanti savotiškai vos ne Olimpiadai (orientacininkų olimpiadai) ir nuo josios rengimo mąsto, sunku viską iš kart taip perpasakoti-perduoti pačius gražiausius mūsų sporto niuansus. O, svarbiausia, tai už mūsų rinktinės narius ir mūsų komandas pergyvenimo įspūdžiai:

Remis rašo:
Ech, ...Nesiseka mums su estafetėm... Crying or Very sad

O čia jau ne visiška tiesa. Čempionatuose būdavo ir dar blogiau. Manau, kad paskutiniąją dieną padėjo labai ryškiai iš visur matoma žiūrovų minios centre plazdanti aukštai ir labai didelė mūsų Lietuvos vėliava, kuri turėjo garbingą praeitį - buvo dalyvavusi Baltijos kelyje. Be to reikia dėkoti patiems didžiausiems aistruoliams iš Medeinos klubo, kurie už Lietuvos komandų sėkmę dar ir pasimeldė (ar pameditavo) švenčiausioje Norvegijos katedroje, kurioje po pamatais ilsisi pirmojo Norvegijos karaliaus Olavo palaikai, kurs dydvyrio mirtimi žuvo mūšyje.

Na, o šiųmetis mūsų komandų pasirodymas, lyginant su praėjusių ir užpraėjusių metų čempionatais, tai ženkli pažanga. Prisiminkime Olomouce abidvi tik 18-tas vietas, pernai vyrų 11-tą vietą ir dabar atsilošta prieš lenkus, latvius, estus ir ukrainiečius. Aišku, moterys pernai buvo 8-tos, bet, šiemet lėmė Sandros apie 4 min. praradimas. Gerai, kad Inga prasikošė gal net virš galimybių parodydama net 6-tą paskutiniojo etapo laiką, kuriame bėgo pačios stipriausios pasaulyje moterys. Todėl, kartoju, Inga šiame čempionate Lietuvai pelnė ypatingą dėmesį, kuri pademonstravo akivaizdžiausiai, kaip reikia tobulėti-gerinti savo asmeninius pasiekimus nuo vieno čempionato iki kito.

Tad, grįžus namo, reik dar permąstyti, ypač, vyrams. Prisiminkime 2005-tuosius metus Japonijoje, kurioje Svajūnas, Marius ir Simas buvo prizininkais Exclamation (buvo šešti), pakartoję tą pačią prizinę vietą užimtą metais anksčiau Švedijoje, kurioje tada prizą Lietuvai padovanojo Simas, Edgaras ir Marius. O dar metais atgal-2003 metais Šveicarijoje Giedrė, Vilma ir Ieva turėjo dar aukštesnę prizinę vietą - 4-tą Exclamation Exclamation Exclamation


Nors buvo nuogastaujama, kad nesant rinktinėje pirmojo etapo specialistei Kristinai, lyg ir atsirado dabar problema dėl pirmojo etapo, bet, vis tik tą mitą sunaikino Gabija, kurią matote kairiajame krašte.


Pažiūrėkite, prieš išbėgant Simui paskutiniai palinkėjimai ir tie palinkėjimai padėjo - Simas komandą iš 14-tos pakėlė i 10-tą. Be to šie palinkėjimai padėjo, kad Simas sėsdamas ir darydamas klaidą, tą klaidą padarė žymiai mažesnę, nei lenkas Wojciech Dwojak, vokietis Torben Wendler, australietis David Shepherd ir austras Markus Lang, kuriuos, būtent, juos Simas ir aplenkė pirmavusius prieš Lietuvos komandą.

O kraštinėje dešininėje nuotraukoje vis tik Sirmaisui, finišavusiam nors ir tik viena vieta žemiau, bet vis tik nuo JonoVytauto atsilikusiam apie minutę, akivaizdu, kad kaip ir visiems dabar latviams šiemet juodai nesiseka, jie, kaip niekad dabar duobėje.

[img]
O man, kaip Lietuvos-Suomijos draugijos nariui ši suomikių eilinė pergalė; jų eilinis kartas įrodant apie stipriausiąją pasaulyje moterų orientavimosi sporto mokyklą - tai bus gera proga pasveikinti su ja Suomijoje mūsų draugijos kolegas.


Foto objektyvų dėmesys visad patraukia į jauniausiąją Danijos merginų komandą, kurios jau net ketvirtos šiemet yra. Šios mažytės Skandinavijos valstybėlės orientavimosi sportas pradėjo garsėti nuo 2005 m. pasaulio jaunimo čempionato įvykusio Lietuvoje - Druskininkuose. Nuo tada danų orientavimosi sportas padarė didelį žingsnį į priekį, nes jų treneriai labai daug dėmesio skyrė jaunimui, jo teisingam treniravimui, jų visapusiškam medicininiam ir psichologiniam tyrimui. Kaip matom, tai duoda neišpasakytai didelę naudą. Labai reiktų, kad danų pavyzdžiu būtų pasekta ir Lietuvoje. Juk Danija mažesnė nei Lietuva ir ir anksčiau Lietuvos jaunosios orientacininkės būdavo žymiai stipresnės. Prisiminkime kad ir marijampoliečio Manto Nrtinkaus nuorodą į danų straipsnį vieną, kuriame jis atrado aprašytą visą Danijos jaunųjų orientacininkų rengimo paslaptį. Labai norėtųsi, kad LOSF vadai tai nors panagrinėtų,


Kaip matote, paskui Rusijos komandą neatsiliko iki finišo ir čempionato talismanas. Štai ką reiškia Thierry Georgiou jau antroji nesėkmė paskutiniame etape. Prisiminkime užpernai Olomouce, kai jam širšė į gomurį įgėlė ir jam tada tik malūnsparnis gyvybę išgelbėjo. dabar jau pažanga - po pačio stipriausiojo pasaulyje eilinės nesėkmės, dabar Prancūzijos komanda jau aštuntą vietą užemė.

na, o stebinti rusijos komandos pergalės džiaugsmą ir matant, kaip džiaugėsi josios remėjai bei gerbėjai, kurie betarpiškai čempionate padėjo - labai norėtųsi, kad ir Lietuvos komanda turėtų tiek remėjų bei gerbėjų, apie kuriuos skaitykite pagal nuorodą žemiau ir dar parašysiu vėliau.


Štai didingas Granaseno slidinėjimo centras. Aš dabar stoviu 136 m. virš jūros lygio ir tai aš asmeniškai išmatavau Svajūno Ambrazo. "Polar"-u, kurį sėkmingai galima naudoti ir keliautojų sporte. Toks aukštis virš jūros lygio tik apie 5 km nuo jūros, tai nemažas aukščių skirtumas, kurio Lietuvoje sunku išsivaizduoti.
Beje, dėl šių tramplinų, pamenu, kai vaikas buvau, tai panašų dydžiu trampliną į dešinėje matomą mažąjį trampliną, pamenu Kaune Dainų slėnyje, kur vietoje bokšto latakui buvo išnaudotas puikiausiai Ąžuolyno šlaito reljefas. Žymiai didesnį už tą mažąjį trampliną pamenu stovėjusį dar ne taip seniai ir Ignalinos žiemos sporto centre. Deja, kam Lietuvoje reikėjo tuos vienintelius Lietuvos tramplinus sunaikinti - tegu atsako sporto istorikai.

O sporto istorijos labui buvau pasilikęs šioje bazėje dar vienai nakčiai ir stebėjau, kaip čempionato įrangos buvo operatyviai ardomos, kaip sklandžiai dirbo čempionato visa tarnyba, kuri laike 2-3 val. visą teritoriją pridavė Slidinėjimo centro vadovybei. Dėka šio stebėjimo labai daug kas atsiskleidė iš organizacinių paslapčių, kurios yra užkoduotos teoriškai ir pasaulio veteranų čempionato, vykusio Neringoje vadybinėje struktūroje, kurią buvo sudaręs mano buvęs auklėtinis Vitalijus dar būdamas studentu.

Žodžiu, kad suvokti šį įvykusį didingą renginį, reik pasinerti po šio renginio giliais pamatais. Tai ir padariau, dar neskubu pasišalinti iš šio jaukaus miestuko - buvusios pirmosios Norvegijos sostinės, kurioje tik joje galima suvokti Norvegijos tautos mentaliteto šaknis, susipažinus su jos istorija, su jos gamta ir aplinka, kurioje formavosi ši paslaptinga mūsų tolimų kaimynų tauta. Todėl prie šio čempionato temos dar porą trejetą kartų sugrįšiu, jei tai leis sąlygos minant dviračiu toliau.

Trondheimas, Magdonaldas prieš pat jam užsidarant Twisted Evil
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Dajnorka
Meistras


Prisijungė: 2004 04 06
Pranešimai: 251
Pranešimų per dieną: 0.04
Miestas: vilnius

PranešimasParašytas: 2010-08-22, 12:17    Rašyti temą: Atsakyti su citata

pabusiu tautos priese ir nesakysiu, kad musu chebra pasirode sauniai. ir, kad garbingai nesakysiu. ne del to, kad manyciau, kad jie lazhakai. atvirksciai - manau, kad mes realiai turim potenciala zymiai geresniems rezultatams, nei tai, ka rodome paskutiniais metais. ir as tikrai tikiu, kad mes neturetumem dziaugtis 20 vietom ir turiu itarima, kad chebra nera patenkinta savo rezultatais.. Smile
esam verti daugiau, ir turim noret daugiau. vietos desimtuke yra realios bent jau 4 sportininkams. tai ir norekim tu desimtuku, o ne girkim uz atsirinkima i finala!! aisku, jei nebus tu desimtuku, nereikia suvarinet - klaidu pasitaiko visiems ir tu klaidu deka mokomes lipti i virsu.. gerai, nebus desimtuku siemet, nebus kitiemet.. bus po triju metu, po penkiu.. bet bent jau imoksim save vertint, nes vertint tikrai yra ka.
taigi, chebryte! siais metais nebuvot jus labai jau saunus, bet is esmes galit pajamt medali, tik reikia nebijot tu visu tipo kietu skandinavu ir sveicaru - nera jie tokie jau labai kieti.. Wink

desertui.
cia, mano manymu, yra garbingas pasirodymas:

10 000 m.

1 Isabellah Andersson 80 Hässelby SK 33:46.35
2 Anna von Schenck 73 Hässelby SK 34:33.61
3 Karin Sennvall 80 KFUM Örebro 34:56.72
4 Inga Kazlauskaite 77 Rånäs 4H 35:50.45
5 Marie Eriksson 86 Tväråselets AIF 35:57.50
6 Beata Falk 89 IK Norrköping FI 36:08.69
7 Louise Wiker 79 Hässelby SK 36:26.43
8 Lena Eliasson 81 Hässelby SK 36:48.95
9 Hanna Michaelsson 89 Rånäs 4H 37:10.98
10 Sofie Barkstedt 86 Oskarshamns SK 37:13.73
11 Cornelia Henriksson 85 Morjärv SK 37:19.03

siu metu svedijos, lengvosios atletikos cempas, vykes rugpjucio 20.

Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ]
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.62
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-08-22, 14:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už labai puikų desertą. Tai štai visiems Mums atsakymas, kodėl Inga taip gerai pasirodė. O kas dar iš mūsų orientacininkų testuojasi stadiono 25-iuose ratuose? Kol nepradėsime testuotis etaloninėse situacijose ir kol nenorėsime pasverti savo fizinių galių bei jų lyginti su kitomis savo galiomis, tol nebus iš ko tverti savo asmeninių treniravimosi metodų, o treniravimasis AKLAI ir priveda prie to, kad mes visi esame nepatenkinti savimi, savo pasiekimais, dėl ko Dajnorka rašo auksinius priekaištus:

Dajnorka rašo:
pabusiu tautos priese ir nesakysiu, kad musu chebra pasirode sauniai. ir, kad garbingai nesakysiu. ne del to, kad manyciau, kad jie lazhakai. atvirksciai - manau, kad mes realiai turim potenciala zymiai geresniems rezultatams, nei tai, ka rodome paskutiniais metais. ir as tikrai tikiu, kad mes neturetumem dziaugtis 20 vietom ir turiu itarima, kad chebra nera patenkinta savo rezultatais.. Smile
esam verti daugiau, ir turim noret daugiau. vietos desimtuke yra realios bent jau 4 sportininkams. tai ir norekim tu desimtuku, o ne girkim uz atsirinkima i finala!! aisku, jei nebus tu desimtuku, nereikia suvarinet - klaidu pasitaiko visiems ir tu klaidu deka mokomes lipti i virsu.. gerai, nebus desimtuku siemet, nebus kitiemet.. bus po triju metu, po penkiu.. bet bent jau imoksim save vertint, nes vertint tikrai yra ka.taigi, chebryte! siais metais nebuvot jus labai jau saunus, bet is esmes galit pajamt medali, tik reikia nebijot tu visu tipo kietu skandinavu ir sveicaru - nera jie tokie jau labai kieti.. WinkSmile


Tik rašant savo nuomonę, nereikia galvoti, kad jau tampi Tautos "priešu". Kol taip mąstysime, tylėsime ir nieko nenorėsime matyti, tol visad būsime nepatenkinti savo pasiekimais. O pažiūrėjus į kitus Uppdaterad-e sporto karalienės rezultatus, matosi aiškiai, kad Švedijos čempionatas žymiai rimtesnis, nei mūsų šalies. Net iš 30 min. nugalėtojas išlipo.

Beje, dabar aš Ostersundo nuostabiausiame žiemos sporto centre stebiu Skandinavijos biatlonininkų varžybas, kuriuose ir Bjor Dalenas startuoja.. Ir aš esu pilnai įsitikinęs, kol ir mūsų žiemininkai nepradės sportuoti taip, kaip dabar visame pasaulyje sportuoja rimtų sporto šakų, nors kaip megėjai - ne sportininkai, tol mūsų sporto šakos niekas rimtos nelaikys, tol ir nebus gero finansavimo - nei valdžios, nei firmos ir net atskiri verslininkai nenorės mėtyti pinigų į balą. Tai patvirtino man ir vienas labai didelės tarptautinės firmos Lietuvoje atstovybės vadovas, kuris šiuo metu ir mano kelionę parėmė, galėjo ir remti mūsų sportą, jei jis būtų buvęs rimtu; norinčiu veikti taip, kad būtų remiamas ir būtų visų dėmesio centre. (Malonu, kad kai kas iš orientacininkų jau pradėjo kirsti mokslą šios paminėtos mano srities) Beje, šios galėjusios būti mūsų sporto rėmėjos firmos reklamas mačiau ir per WOC2010 Trondheime, apie kurias ir kitus pastebėjimus dar papasakosiu čia, jei toliau mindamas pedalus rasiu nemokamas prieigas prie interneto.

P.S.: Suklydau-pasigirdo iš toli komentatoriaus minima Bjor Daleno pavardė. ištikrųjų dabar Ostersunde nugalėjo Vankuverio olimpijados olimpinis čempionas švedas Bjorn ferry, kurio nuotraukas pateiksiu vėliau. Antras finišavo persekiojimo lenktynėse Fredrik Lindstrom, trečias Magnus Jonsson. Tai pasaulinės įžimybės.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
walka
Meistras


Prisijungė: 2004 05 26
Pranešimai: 224
Pranešimų per dieną: 0.04
Miestas: Wilno

PranešimasParašytas: 2010-08-23, 21:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Byški fotkių užtikau.
http://www.catchingfeatures.com/eddie/woc10/by_country/LTU_page1.html
_________________
bet tai ne bėda...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   MSN Messenger
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.62
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-09-08, 08:45    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Biški fotkių ir aš savų aptikau. Prie kitų dar nėra kada dirbti, nes su pedalais intensyviai dirbau - prie interneto Šiaurės Švedijoje ir, ypač Suomijoje, kur gyventojų tankis daug kartų mažesnis nei Lietuvoje -tai "laukiniame", tiksliau, MIŠKINIIUOSE kraštuose civiliuzacija nėra aukšta. Taigi štai nepakartojamos akimirkos:


............................................................Vėliavos visur (diptikas)....................................................................................................


nerimka rašo:
Nu Zorzu kazkoks nelaime istisine..... Diptikas:................. 1. "Prancūzaičių nerimas"....................2. Visiška neviltis, kai numylėtinis Thiery Žoržu ...

Noriu dar Dainorkos mintį pratęsti, kad ne visos buvo galimybės išnaudotos. Viena iš jų, tai LOSF nėra jokio strateginio planavimo. Štai kad ir į Europos čempionatą vyko vienintelė perspektyvi jauna moteris - o į Norvegiją ji nepaimta, nes "Panemunės pliaže" atsirado "stipresnių" (kabutės perfrazuotą reikšmę turi). Nesakau, kad negali būt sportininkas silpnesnis ir paimamas stipresnis. Bet taip neturėtų būti, kad jeigu yra kryptingas ruošimasis- Europos čempionato PATIRTĮ IŠNAUDOTI REIKĖJO. Tokių nesąmonių kitos sporto šakos neleidžia. Tai ir bereikalingas lėšų švaistymas. Vadinasi, nėra federacijoje strategų -įdomu, ką veikia viceprezidentai atsakingi už meistriškumą? Kodėl nesirūpinama, kad nėra dar etatinio vyriausio trenerio rinktinėje? Juolab, kad neįvertinta OS specialistės tapimas profesionalia specialiste - eilinį kartą neišnaudojamas tos aukštosios mokyklos potencialas, turintis labai daug praktinių bei moksliniū galių. Juolab, kad eilinį kartą nuvertinamas ir LKKA OS-o specialybės indėlis. Kitose sporto šakose LKKA yra pats didžiausias ramstis savo federacijose. Todėl, nedelsiant rugsėjo (Naujųjų mokslo metų) pradžios proga tai primygtinai primenu, kad šį rugsėjį sueina 25 metų jubiliejus, kai buvo įkurta specialybė. Mūsų federacijos prezidentas Donatas žadėjo, kad ši sukaktis bus deramai paminėta-aptarta. Labai norėtųsi žinoti-kiek šiemet studentų įstojo į LKKA? Tai labai svarbu sąsajuose su AUKŠTO MEISTRIŠKUMO puoselėjimo problema.

Manęs LKKA individualių sporto šakų katedros vedėjas, habil. mokslų daktaras, Aleksas STANISLOVAITIS paklausė, "Koks rinktinės treneris rūpinasi rinktinės narių strateginiu pasirengimu?". Tai, žinot ką -jis net pakraupo, kai pasakiau, kad nėra pas mus rinktinės trenerio. Na, žinot, jei ir toliau taip bus, tai mūsų sporto šakos federacijos pręstižas labai smuks šalies sporto specialistų akyse. Crying or Very sad

Na, o Dainorkos NEVISŲ IŠNAUDOTŲ GALIMYBIŲ frazėje įžiūriu dar ir tai, kad vis tik pagal fizinio pasirengimo duomenis reikėjo už rinktinę startuoti ir Donatui. Na, atleiskite - nekaip nesutiksiu, kad vienas geriausių Lietuvoje bėgikų ir tarp orioentacininkų turintis absoliučiai geriausią fizinį pasirengimą visiškai nemokėtų orientuotis - dar tiek metų besiorientuojąs. Vadovauti rinktinei galėjo ir koks nors didesnis administravimo specialistas. Be to, manau, kad būti geru rinktinės vadovu, asmeninė aukšto meistriškumo patirtis yra labai didelė vertybė. Juk visi sutikime, jei bus AUKŠTO MEISTRIŠKUMO PATIRTIS analogiška, kokią turi mūsų buvę geriausieji - tai Svajūnas ar ; ir dar jiedu turintys specialų sportinį-pedagoginį aukštąjį išsilavinimą bei labai beisidomintys sporto teorijoje ir jos pritaikyme praktikoje - tai neįkainuojama vertybė, kurią LOSF-as, tiesiog, švaisto. Patikėkite-didžiausia nesąmonė, kai į pasaulio čempionatą važiuoja ne pilna specialistų komanda, nėra rinktinę aptarnaujančio personalo. Tai koks gali būt rezultatų siekis be komandos, be sutelto darbo, be didelės masės palaikančiųjų aistruolių. Embarassed

Todėl, prašau, skubiai kas nors pasirūpinkite, kad būtų deramai paminėta ši garbinga sukaktis. Kažkodėl LOSF oficijojoze apie tai dar nei žodžio. Crying or Very sad Ko laukiama? Aš dabar paraginti negaliu, nes dar tik artėju prie Lietuvos. (Suomių įlanką jau perplaukiau.) Bet tai kitą kartą -reik pedaliuoti link Lietuvos. Twisted Evil
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6
Puslapis 66

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005