ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Lietuvos čempionatas estafetės ir ilga
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Cambas
Meistras


Prisijungė: 2004 08 26
Pranešimai: 1023
Pranešimų per dieną: 0.16

PranešimasParašytas: 2021-09-20, 17:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Teisybės dėlei reikėtų paminėt, kad KP numeris 94 vietovėje ant stotelės buvo teisingas iki kažkurio momento, kol, dėl lietaus, lipni juosta atsilupo ir ant viršaus užklijuotas numeris nukrito, tad ant stotelės liko naujas numeris 49. Kažkas nubėgo patikrint situacijos, kažkas rado nukritusį numerį, kkažkas nusprendė, kad vieta teisinga ir nubėgo toliau, kažkas visai netikrino numerio.
Užuojauta organizatoriams, kurie įdėjo daugybę darbo į šitą reikalą.
Užuojauta protestų rašytojams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
R.V.
Vidutiniokas


Prisijungė: 2014 10 20
Pranešimai: 32
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2021-09-20, 18:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū už gerą žemėlapį ir įdomias trasas. Oras ir po žiemos pavartytas miškas pridėjo dar papildomo šarmo, tai iššūkiai buvo tikrai nemenki.
Nors rezultatų ir nėra, vis tiek buvo labai įdomu.

Gal mažiausiems (12-14 m.) dalyviams buvo kiek per sudėtinga ir per daug, nes kitą dieną norinčių startuoti gerokai apmažėjo. Aišku, galima ginčytis, kad čia LČ, kad trasos turi būti rimtos, bet balansas vis tiek turi būti rastas. Tikslo gąsdinti vaikų trasomis turbūt niekas neturi, bet va gaunasi, kad po tokių sudėtingų trasų, įkalbinti jų startuoti kitą dieną ar net kitas varžybas nebeišeina. O visų noras juk yra gausinti OS bendruomenę ir išlaikyti vaikus šiame sporte.

Ačiū Saulei ir sėkmės!
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
OKSaulė
Patyręs


Prisijungė: 2017 03 28
Pranešimai: 50
Pranešimų per dieną: 0.03

PranešimasParašytas: 2021-09-20, 20:06    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ačiū visiems už palaikymą.
Labai apgailestaujame dėl padarytos klaidos, pasakysime tik, kad mūsų klubietis, statęs tuos du KP, užuot vakar ryte prisipažinęs, kad blogai jaučiasi, šiandien guli Santariškių kardiologijos skyriuje.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
OSmėgėjas
Meistras


Prisijungė: 2011 01 06
Pranešimai: 174
Pranešimų per dieną: 0.04

PranešimasParašytas: 2021-09-20, 20:09    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Miškas superinis, tik gal kiek perdaug užvirtęs. Dėl užvirtimo medžiais ir kai kurių keliukų gradacija pakitusi - buvęs normalus keliukas, visus metus nevažinėtas, dabar vos įžiūrimas ar vietomis miške net neįžiūrimas. Geriau jau kai kurių keliukų žemėlapyje išvis nebūtų pažymėta.
Užuojauta OK "Saulė" dėl nelaimingo atsitikimo su nukriutsiu KP numeriu. Tačiau E.V. nuomonei pritarti negaliu - kokie dar gali būti praėjimų išėmimai? Gal vienas atbėgo, suprato, kad punkto nr blogas, o pats punktas stovi vietoje, ir asžymėjęs nubėgo, o kitas gal tris kartus tame šabakštyne nuo trijų skirtingų objektų prisirišinėdamas vaikščiojo/bėgiojo, kol pats save įtikino, jog čia tikrai ne jis paklydo, bet punkto nr klaidingas. O jeigu jau ketinate tokį precedentą ateityje įteisinti - kad minusuojami du prabėgimai į/iš punkto, tai gal iš anksto apie tai reikėtų kažkaip pranešti. Tuomet visi, radę neteisingą punktą, galėtų pailsėti, aplink pavaikštinėti, situaciją panagrinėti ir jau gerokai pailsėję pratęstų bėgimą (juokauju).
Ir nieko čia naujo - anuliuoti rezultatus. Berods 2010 m. buvo anuliuoti dalies trasų rezultatai LČ labai ilgoje trasoje Kairiuose. Nepamenu, kas ten buvo blogai, bet tikrai pamenu, jog ant žemėlapių nebuvo šiaurės linijų. Ir nieko - klubas buvo įpareigotas ir iš naujo savo lėšomis (be starto mokesčio rinkimo) surengė čempionatą toms grupėms Smiltynėje, ir netgi buvo sukurtas precedentas - leista tose grupėse startuoti ir kitų grupių - vyresnių - atstovams, ir taip A.Paužas berods tapo vieninteliu sportininku, tais pačiais metais tos pačios trasos čempionate tapusiu prizininku dviejose skirtingose veteranų amžiaus grupėse. Tikėsimės kažko panašaus ir šiemet.
_________________
Jei jums nutrūko saugos virvė, patekote į laviną ar jus užpuolė lokys - negalvokite, kad Dievas jus pamiršo... priešingai - jis laukia jūsų
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Eugenijus
Meistras


Prisijungė: 2007 03 19
Pranešimai: 92
Pranešimų per dieną: 0.02

PranešimasParašytas: 2021-09-20, 23:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Matosi, kad ne visi temos komentatoriai supranta kas atsitiko. 150 metrų atstumu vienas nuo kito buvo suplanuoti du kontroliniai punktai - 49 ir 94. Statant juos įvyko paprasčiausia žmogiška klaida- buvo sukeistos stotelės. Ant žemės liko teisingos, iš anksto organizatorių sudėliotos kortelės su teisingais numeriais. Klaida, kuri gali atsitikti kiekvienam ir kiekvieną dieną ir kaltinti organizatorius, kad buvo nepasiruošta, nesužiūrėta tiesiog nesiverčia liežuvis. Tiems, kam pritrūko takelių skaidrumo, lėkšto reljefo skaitomumo aukštoje žolėje ir saulės danguje OK "Saulė" varžybose, siūlau pora vasarų praleisti miške, paruošti "tinkamą" žemėlapį, po to su keletu draugų suorganizuoti čempionatą, čempionatą estafetėse ir klasikinėje trasoje. Tai padarė sauliečiai! Ir padarė tikrai gerai. Ačiū jiems už tai.
Buvau šių varžybų žiuri nariu, balsavau už rezultatų atstatymą išimant nepavykusius etapus, tačiau buvo nuspręsta kitaip. Gal ir teisingas sprendimas čempionate, bet žmogiškąja prasme mes nuskriaudėme patys save. Buvo įdėtas didžiulis organizatorių darbas, nuvertintos dalyvių pastangos ruošiantis ir dalyvaujant čempionate. Manau ir manysiu, kad ne visada įstatymo raidė yra aukščiau už paprastą žmogiškumą.
Sveikatos ir stiprybės kolegai iš Saulės klubo. Viskas bus gerai, iki susitikimo žaliosiose trasose!


Paskutinį kartą redagavo Eugenijus, 2021-09-21, 07:07. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
jurgix
Meistras


Prisijungė: 2009 02 02
Pranešimai: 102
Pranešimų per dieną: 0.02

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 00:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Neesu sportininkas, kaip štai sužinojau iš gerb. korifėjaus, tai leisiu sau laisvai paanalizuoti situaciją.

Tikrai yra trasų planuotojų, kurie ne tiesiog sudėlioja KP numerius vietovėje iš eilės, bet parenka panašiai atrodančius numerius greta stovintiems punktams - tikslas lavinti sportininkų pastabumą ar tiesiog pagauti labiau "užsirūgštinusius"? Nežinau. Taip, tai neprieštarauja taisyklėmis, bet neatrodo solidžiai.
Nežinau, ar šį kartą buvo ta pati mintis, ar tiesiog netyčia taip susidėliojo, bet į spąstus pakliuvo pats statytojas, nes streso statant trasą dažnai yra daugiau, nei ją bėgant.

O antras pastebėjimas - labai gera praktika, kai kiekvienas statytojas pastatęs "savo" KP, turi patikrinti kažkurio kito statytojo pastatytus KP (grįždamas pakeliui, ar šalia) - 4 akys klysta daug rečiau, nei 2.

Kadangi istorija dar nesibaigė, paties žiuri sprendimo kol kas nekomentuosiu.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
OKSaulė
Patyręs


Prisijungė: 2017 03 28
Pranešimai: 50
Pranešimų per dieną: 0.03

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 07:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Varžybų vietoje rastos Tako ir Trimtex aprangų viršutinės dalys ir nedidelis skėtis.
Pasigedusius šių daiktų prašome kreiptis: , tel 861811353.
Taip pat atsivežėme daug neatsiimtų estafečių žemėlapių.
Prašome pranešti jų numerius, atvešime į artimiausias varžybas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
doobas1
Meistras


Prisijungė: 2012 05 24
Pranešimai: 606
Pranešimų per dieną: 0.18

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 09:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taisyklese nera numatyta isimti praejimus ar kitaip itakoti varzybu rezultatus. Yra tik viena opcija: anuliuoti rezultatus.

Citata:
20.13 Varžybų organizatoriai turi anuliuoti rezultatus (visus ar atskirų grupių), jei buvo grubiai
pažeisti kilnios sportinės kovos principai.


Ziuri nariu darbas siuo klausimu turetu buti nustatyti taisykliu pazeidimo masta. Ar tai grubus pazeidimas ar mazesnio masto pazeidimas. Mano asmenine nuomone sis pazeidimas buvo grubus, nes reikalingo punkto vietoje nebuvo.

Zmogiskasis faktorius visada egzistuoja musu sporte, todel nera cia ko peikti organizatoriu. Netikiu, kad atsirastu tas, kuris tokius dalykus darytu tycia. Visi organizatoriai nori tik geriausio renginio, taciau atsitinka dalyku, kuriems yra numatytos taisykles.

Organizuoti papildomas varzybas taip pat buti kilnios sportines kovos principo pazeidimas (vieniem reikia ilgai planuoti atvykima i varzybas, kiti daro tikslini pasiruosima tai ir kitai datai ir t.t.). Pasaulio cempionu pernai taip pat neturejom.
_________________
Ramunas P.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1212
Pranešimų per dieną: 0.19
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 12:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
Mano asmenine nuomone sis pazeidimas buvo grubus, nes reikalingo punkto vietoje nebuvo.

Pažeidimas būtų tikrai grubus, jei punkto vietoje būtų nebuvę. Pretenduojantys į lyderius (mokantys skaityti žemėlapį, legendas) dabartinėje situacijoje neturėtų pasimesti ir gaišti daug laiko. Sprinte tai galėtų turėti lemiamą įtaką, bet ilgoje ... ? Gal būt moksleiviams, kurie dar neturi patirties. Rolling Eyes Iš tarpinių laikų neatrodo, kad lyderiai ten labai nukentėjo. Už ryžtą ir ištvermę medalius geriau kabinti čempionate, nei WOD renginiuose.
_________________
Jei problemą galima išspręsti, vadinasi, nėra jokio reikalo dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, jaudintis dėl jos beprasmiška.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
Stankevic
Meistras


Prisijungė: 2005 09 08
Pranešimai: 482
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 13:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dar patiko, kad antrą dieną Ž punktas buvo ne ant keliukų sankirtos, o miške! Iškart reik budriai orientuotis.(bent taip atrodo iš žemėlapio ir GPS)
Tik dvylikiniams toks Ž punktas prideda sudėtingumo, kaip R.V. minėjo, kad trasos gali atbaidyti sudėtingumu. Na gal oras čia pasitarnavo labiau. Pernai per Lietuvos taurę buvo retenybė -- laužas šalia varžybų centro, galima buvo sušilt iškart po finišo.
Pirmą dieną nuo estafečių Ž punkto dvylikiniams vedė markiruotė iki keliuko, inkorporuota į trasą kaip privaloma, bet kai kurie iškart bėgo link kp (nors laimėjimas nėr didelis), matyt nežino kada privaloma / neprivaloma, alternatyva buvo suplanuot kaip neprivalomą.

(Upd.)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje
doobas1
Meistras


Prisijungė: 2012 05 24
Pranešimai: 606
Pranešimų per dieną: 0.18

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 14:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
Pažeidimas būtų tikrai grubus, jei punkto vietoje būtų nebuvę.


Ar punkto vietoje buvo 94KP? Jei ne tuomet punkto nebuvo[/quote]
_________________
Ramunas P.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Remis
Meistras


Prisijungė: 2004 04 21
Pranešimai: 368
Pranešimų per dieną: 0.06

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 17:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Manau tema išsisėmė. Varžybų žiuri pasielgė pagal taisykles ir nieko čia nepadarysi. Apmaudu organizatoriams, apmaudu dalyviams. Bet kitokio sprendimo tiesiog negalėjo būti. Sad
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
TADASK
Vidutiniokas


Prisijungė: 2018 08 16
Pranešimai: 44
Pranešimų per dieną: 0.04

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 17:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Varžybų žiuri galėjo anuliuoti tik tas grupes, iš kurių bent vieno dalyvio buvo gautas raštiškas skundas.
Kaip suprantu, varžybų taisyklės nedraudžia taip pasielgti. Mano nuomone, tai būtų buvęs geras kompromisas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Ramūnas Časas
Naujokas


Prisijungė: 2018 02 11
Pranešimai: 7
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 20:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Visi anuliuotų rezultatų grupių dalyviai nebaigė distancijų, nes jie arba ne ta tvarka, arba ne tuos KP pasižymėjo. Dsq ir gavo pirmi finišavę, tik vėliau buvo pakeista programa. Nors ir man (netiesiogiai) dėl to liko kartelis, bet taisyklės yra taisyklės.
Vienas dalykas, kas galėjo būti padaryta, tai taip, kaip buvo pasielgta 2019 m. Rygoje per Pasaulio veteranų sprinto finalą, kai buvo anuliuoti turbūt 90 proc. visų grupių rezultatai. Tuomet visus A finalų prizininkus pakvietė ant pjedestalo, medalių nedavė, įteikė tik gėles. Gal iš šiuo atveju kažkas panašaus būtų neutralizavę bent šiek tiek neigiamų emocijų ar įspūdžių.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
AZ
Vidutiniokas


Prisijungė: 2014 10 23
Pranešimai: 28
Pranešimų per dieną: 0.01
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2021-09-21, 22:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Asmeniškai man sunku pritempti 20.13p.

"20.13 Varžybų organizatoriai turi anuliuoti rezultatus (visus ar atskirų grupių), jei buvo grubiai
pažeisti kilnios sportinės kovos principai."


prie aprašytos situacijos. Kilnumas (taurumas) suprastinas kaip priešingybė negarbingam/nesąžiningam elgesiui. Pav. PČ Kinijoje.

Esminis manau yra

"1.1 Orientavimasis bėgte (toliau OS) – orientavimosi sporto disciplina, kai sportininkas, savarankiškai pasirinkdamas kelią, žemėlapio ir kompaso pagalba per trumpiausią arba nurodytą laiką turi įveikti trasą, kuri dar iki starto pradžios jam buvo nežinoma, vietovėje rasdamas žemėlapyje pažymėtus taškus (kontrolinius punktus)." .

T.y.svarbu rasti vietą žemėlapyje. Buvo atvejų kai neteisingoj vietoj stovinčios stotelės "nepaėmęs" teikia protestą ir DSQ naikinamas. Šiuo atveju KP vieta žemėlapyje nupiešta teisingai. visi trasoje nurodyta tvarka radę pažymėtas vietas (KP) ir atsižymėję, gavo patvirtinimą kad rado vietą ir trasą įveikė tinkamai.

Klaidingas kontrolės p. nr. vietoje klaidingas visiems. nelygių (nesąžiningų) sąlygų dalyviam šiuo atveju nėra ir 20.13 tokio atveju neturėtų apimti. jei buvo daliai tos trasos dalyvių skirtingas nr. (kaip chambas rašė - nukrito), anuliavimą galima būtų svarstyti būtent toms grupėms kurioms daliai dalyvių buvo skirtingi nr.. Ne visoms.

Bet ir tai didelis klausimas ar neturėtų būti vertinama individualios pretenzijos pagrindu. O jei prizininkams nustatyti tai įtakos neturėjo, tai gal ir apdovanojimus buvo galima palikti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5  Toliau
Puslapis 45

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005