ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Suomija Lietuvai pavyzdys

 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-15, 13:16    Rašyti temą: Suomija Lietuvai pavyzdys Atsakyti su citata


ČIA daugiau nuotraukų ir paaiškinimų.


Pažymint Suomijos nepriklausomybės dieną ir Žiemos karo 70 m. sukaktį, praėjusį penktadienį Kauno viešojoje bibliotekoje įvyko Suomijos dailininkės Riikk-os Hautamäki parodos uždarymas. Mūsų tautos ir šios šaurės tolimos kaimynės išsivadojamoji kova nuo Rusijos carinės priespaudos turėjo bendrą kovos kelią. Į tremtį mūsų tautos giesmės kūrėją Vincą Kudirką Gelgaudiškyje išlydėjo suomių poetė Malvio Talvio. Tuo metu lietuviai inteligentai labai bendravo su suomiais, daug kas iš jų gyveno Suomijoje. Įkūrus nepriklausomas Suomijos ir Lietuvos valstybes, tuoj žymaus gydytojo ir archeologo, tyrinėjusio lietuvių ir suomių bendrų salyčio taškų praeitį bei Kauno karo muziejaus steigėjo generolo Vlado NAGEVIČIAUS (NAGIAUS) dėka buvo įkurta "lietuvių-suomių" draugija, kuri kiek vėliau buvo pervadinta į Lietuvos Suomijos draugiją. Atkuriant Lietuvoje Nepriklausomybę, 1990 m. man teko dalyvauti šios draugijos atkūrime. Pirmininku buvo išrinktas ir šiai draugijai dabar vadovauja Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, fino-ugrų kalbų tirinėtojas Stasys SKRUODENIS, o tos draugijos Kauno skyriaus vadovu tapo LŽŪU Kultūrologijos katedros vedėjas, istorikas ir politologas doc. Romas POVILAITIS. Šiam vadovaujant suomių etninės grupės -karelų ekspedicijoje, vykusioje Baltijos kelio išvakarėse, teko dalyvauti ir man, panaudojant orientavimosi bei keliautojų sporto patirtį ir esant ekspedicijos šturmanu sudėtingoje Šiaurės Karelijos gamtoje. Joje teko keliauti Helsinkio vaistininko Eljoso Leonroto keliautais ežerais, slenkstėtomis upėmis ir kaimais, kuriuose apie 1830-tuosius metus šis vaistininkas savo ekspedicijose užrašė unikaliausią pasaulyje epą "Kalevalą". Jis pasaulyje unikalesnis už senovės graikų Iljadą ir Odisėją tuo, kad atspindi ne vergovinės santvarkos, bet žmonijos pirmykštės bendruomenės laikų pasaulėjautą, į kurią dabar sugrįžo mūsų sporto rinktinės pašalintasis treneris Edgaras. Apie to epo užrašymą (beje, Lietuva savo epo neturi) man mažam pasakojo senelis, nes jis buvo irgi vaistininkas ir domėjosi savo profesijos veikėjais. Apie šią ekspediciją man "Perestroikos" laikotarpyje teko rašyti žurnale "Mokslas ir Gyvenimas", o Jonavos vietinėje spaudoje rašiau serijalus "Baltųjų naktų tamsa", pateikdamas sovietinio karelų etninio genocido faktus.

Dabar galima eiti prie lietuviškojo kultūrinio-sveikatos ir sporto "genocido", Lietuvos kelią lyginant su Suomijos. Jeigu jau mūsų sostinė lieka be vandens rūmų - šiuol.penkiakovininkai neturi kur treniruotis, o dailininkė Hautamäki ir jos vyras Pekka man prisipažino, kad didžiuojasi savo tautiete Minna KAUPPI, yra kas susimąstyti, nes ir čia buvo bendras Lietuvos-Suomijos kelias Indrei ir Miiinai stovint ant apdovanojimų pakylos per JWOC-2 ExclamationKodėl Lietuvos atstovams toliau tuo pačiu keliu su kaimynais suomiais negalima eiti kartu Question Juk pagal gyventojų skaičių (Lietuvoje 3 366 357 ir Suomijoje 5 231 372) mūsų abiejų tautų pasiekimai sporte turėtų būt panašūs Exclamation Juk suomiai tai ne rusai, kurie tik per atranką nežmonišką pasaulyje dominuoja. Kodėl tokia maža tautelė gali galynėtis su super valstybėmis? Kodėl ir mes negalime turėti šiuolaikišką sporto metodiką, kaip kaimynai suomiai? Kodėl negalime mes lietuviai pasekti mano a.a. tėvo bendradarbių ponų Reginos ir Antano (Kauno skyriaus "L_S" draugijos narių) esančio per 80 m. amž. draugo Seppo Honkeiniemi pavyzdžiu, kuris kiekvienais metais nuo jaunystės dalyvauja 90 km slidinėjimo (nuotraukytėje viršuje) ir kituose supermaratonuose. Mano tėvo draugai su šiuo suomiu susipažino 1957 m. Maskvoje per pasaulio jaunimo festivalį. Kodėl dabar neimti iš mūsų kaimynų pavyzdžio teisingai gyventi ir teisingai sportuoti Idea Exclamation

P.S: Pataisiau "linką" į ringinio tinklalapį
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"


Paskutinį kartą redagavo Vytenis, 2009-12-15, 16:59. Redaguota 2 kartus(ų)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-15, 13:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Būtent todėl, kad esame maža valstybė, ir negalime visose sporto šakose būti konkurencingi pasaulyje. Mes turime gilias tradicijas vienose sporto šakose, suomiai - kitose. Žiūrint į tuos pačius suomius - kokie jų pasiekimai krepšinyje, disko metime, toje pačioje penkiakovėje?
Nereikia drumsti vandens be reikalo.
_________________
Tinginio training log'as Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1212
Pranešimų per dieną: 0.19
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-15, 17:39    Rašyti temą: Re: Suomija Lietuvai pavyzdys Atsakyti su citata

Vytenis rašo:
Kodėl Lietuvos atstovams toliau tuo pačiu keliu su kaimynais suomiais negalima eiti kartu Question Juk pagal gyventojų skaičių (Lietuvoje 3 366 357 ir Suomijoje 5 231 372) mūsų abiejų tautų pasiekimai sporte turėtų būt panašūs Exclamation ... Kodėl dabar neimti iš mūsų kaimynų pavyzdžio teisingai gyventi ir teisingai sportuoti Idea Exclamation


O kodėl nepažiūrėjus į tą pačią statistiką:

BVP vienam gyventojui:
32800 $ Suomijoje
12125 $ Lietuvoje Crying or Very sad
_________________
Jei problemą galima išspręsti, vadinasi, nėra jokio reikalo dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, jaudintis dėl jos beprasmiška.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
Vienas
Meistras


Prisijungė: 2008 10 13
Pranešimai: 166
Pranešimų per dieną: 0.03

PranešimasParašytas: 2009-12-17, 10:36    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vyteni, atsibusk...Suomijoj nedirbantys uzdirba daugiau nei Lietuvoj tie kurie vis dar turi gera darba...kitas dalykas, tai Suomiu tradicijos...Paziurek kiek Lietuvoj sportininku megeju ir kiek Suomijoj...kuo daugiau megeju, tuo daugiau profesionalu... Vargsai Lietuviai dziaugiasi nauja sportbati nusipirke, ka ten jau sneket apie kitus pribumbasus..kai gyvenimelis pageres, kai sportas bus remiamas tikraja ta zodzio prasme, tada ir galesim bandyti svajoti, kad esam topie pat saunus kaip Suomiai Wink

as vis dar optimistas Cool
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 09:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vienas rašo:
Vyteni, atsibusk...Suomijoj ...

Manau, kad vertėtų atsibusti Helsinkyje prie Pavo NURMIO skulptūros šalia 1952 m. Olimpinio stadiono. Prie tos skulptūros visi turistai eina fotografuotis - tai 1924 m. Olimpiados pasaulio legenda - net 5 aukso medalius Pavo laimėjo. Tada pirmą kartą ir Lietuva dalyvavo olimpiadoje. O kokie Lietuvos tada buvo pasiekimai olimpiadoje? Gal tada tarp Lietuvos ir Suomijos ekonominio skirtumo nebuvo?

SMG rašo:
O kodėl nepažiūrėjus į tą pačią statistiką:
BVP vienam gyventojui:
32800 $ Suomijoje
12125 $ Lietuvoje Crying or Very sad

Dėkui už šios temos pačią aktualiausią problemą Exclamation Kaip tik sovietmetyje mes ir sumanėme ekspedicijas į Šiaurės Kareliją organizuoti tuo tikslu, kad ezopine kalba parodyti kultūrinį-etninį ir ekonominį skirtumą tarp Lietuvos ir Karelijos, tarp Suomijos ir Lietuvos, o taip pat neišmatuojamos bedugnės skirtumą tarp Suomijos ir Karelijos. Mūsų ekspedicijos duomenys fiksavo, kad XX amžiaus pradžioje suomiai ir karelai bendroje Rusijos imperijos sudėtyje buvo vienodo išsivystymo. Vienodas išsivystymas buvo ir tarp Lietuvos bei Suomijos. Ir kodėl pasidarė toks baisus skirtumas tarp Lietuvos-Suomijos ir Karelijos - išvadai sovietmečio komunistinė ideologija nesugebėjo užrišti akių. Cool

Nepamirškime, dėl ko ikikarinės Lietuvos piliečiai labai pergyveno dėl Suomijos. Juk tik ką dabar atžymėjome Žiemos karo jubiliejinę sukaktį. Nepriklausomybę visos trys Baltijos šalys prarado be jokio šūvio - o Suomija sugebėjo pasipriešinti didžiausiai Sovietų Sąjungai. Mat Suomijoje buvo didesnė demokratija ir diplomatai sugebėjo labiau įžvelgti Molotovo-Ribentropo pakto klastą. Tik demokratinėje Suomijoje galėjo išaugti talentingiausias generolas ir prezidentas, suorganizavęs garsiąją Manarheimo liniją. Be to po karo Suomija Sovietų Sąjungai turėjo mokėti didžiuliais reparacijas už tai, kad įsivėlė į karą su sovietais. Todėl didžiuliame ekonominiame pokario sunkmetyje suomiai išmoko puikiai ekonomiką tvarkyti. Ir joks pokario ekonominis sunkmetis nesutrukdė suomiams puikiai sportuoti.

Woodoo rašo:
Būtent todėl, kad esame maža valstybė, ir negalime visose sporto šakose būti konkurencingi pasaulyje... Nereikia drumsti vandens be reikalo.
Shocked Crying or Very sad
Jei geografijos neteko skaityti, tai nors mano pranešime gyventojų skaičiaus skirtumą reikėjo pastebėti nelabai ką didesnį Suomijoje nei Lietuvoje, ir nereikia Wink Suomijos prie didžiųjų valstybių skirti.

Woodoo rašo:
Mes turime gilias tradicijas vienose sporto šakose, suomiai - kitose. Žiūrint į tuos pačius suomius - kokie jų pasiekimai krepšinyje, disko metime, toje pačioje penkiakovėje?

Wink Tai kad toje pačioje penkiakovėje suomiai olimpiadose kur kas daugiau medelių (bronz., sidabr., auks.) yra pelnę, nei lietuviai:

Medalių lentelė
K O P
Vengrija 9 8 4
Švedija 9 7 5
SSRS / NVS 5 6 6
Lenkija 3 0 0
Italija 2 2 3
Rusija 2 1 0
Didžioji Britanija 2 0 3
Vokietija 1 0 1
Kazachstanas 1 0 0
Jungtinės Amerikos Valstijos 0 6 3
Suomija 0 1 4
Čekoslovakija 0 1 1
Lietuva 0 1 0
Latvija 0 1 0


Ypatingai pasaulyje pasižymėjęs penkiakovininkas yra Veikko Ilmari Salminen (g. rugpjūtis 12, 1945 m. Helsinkyje) jo olimpinių žaidynių aukso medalius žiūrėkite http://fi.wikipedia.org/wiki/Veikko_Salminen

Net ir krepšinyje Hanno Möttölä Aleksandras buvo išrinktas du kartus Europos lygos labiausiai vertingu žaidėju. O apie disko metimą, tai savo laiku suomių diskininkai pergales ne prastesnes turėjo, mūsų Virgilijus mokėsi mėtyti iš šių Suomijos metikų:

68,12 Markku Tuokko FIN 24.06.51 Fresno 05.05.1979
O pasaulyje metimų metodikoje labiausiai pasižymėjo ietininkai:

6-tas rez-as pasaulyje 93.09 Aki Parviainen FIN 26.10.74 Kuortane 26.06.1999
91.33 Tero Pitkämäki FIN 19.12.82 Monaco 10.09.2005
88.36 Seppo Räty FIN 27.04.62 2 Tokyo 19.09.1992
88.24 Matti Närhi FIN 17.08.75 1 Soini 27.07.1997
218 88.22 Juha Laukkanen FIN 06.01.69 1 Kuortane 20.06.1992
86.80 Harri Hakkarainen FIN 16.10.69 1 Lappeenranta 14.07.1996


Pasaulio rekordas senosios ieties priklauso taip pat suomiams:

rough tailed javelin 1 96.96 Seppo Räty FIN 27.04.62 1 Punkalaidun 02.06.1991
3 91.98 Seppo Räty FIN 27.04.62 1 Shizuoka 06.05.1991
7 90.82 Kimmo Kinnunen FIN 31.03.68 1 Tokyo 26.08.1991


Na, o apie kitą garsiausius pasaulio bėgikus irgi reikia mums orientacininkams žinoti:

13:29.6 Pekka Päivärinta FIN 04.05.49 1 Helsinki 06.06.1973
13:29.62 Martti Vainio FIN 30.12.50 1 Lappeenranta 18.06.1983
27:45.50 Martti Vainio FIN 30.12.50 1 Oslo 11.07.1981
27:57.01 Risto Ulmala FIN 07.05.63 2 Helsinki 29.06.1994


Na, o apie Lasę Vireną gimusį 22.07.49 (13:24.57 Roma 08.09.1974 ir 27:42.95 Helsinki 23.06.1976) olimpinį čempioną 5000 m ir 10000 m, o taip pat labai aukštas vietas užėmusį maratone bei 1500 m nuotoliuose žino viso pasaulio orientacininkai, nes jis davė naują pasauliui supratimą apie ištvermę, pagal Lasę dabar orientacininkai sėkmingai rungtyniauja iškart viename čempionate tiek ilgose ir tiek pat trumpose trasose. Tai visai ne taip, kaip trumpos trasos Lietuvos čempionė, kuri treniruojama pagal pasenusią ikikarinę "specializacijos" dogmą. Crying or Very sad Taip, kad pragyvenimo lygis nieko bendro neturi su sporto metodikos ir jos teisingu teorijos taikymu.

Vienas rašo:
...kai gyvenimelis pageres, kai sportas bus remiamas tikraja ta zodzio prasme, tada ir galesim bandyti svajoti, kad esam tokie pat saunus kaip Suomiai Wink

Wink Iš Laplandijos (šalia kurios Š.Karelijoje man teko keliauti) Kalėdų seniai labdarų, tikrai, neatveš, jei nepradėsime stengtis būti šauniais kaip suomiai.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
vap
Meistras


Prisijungė: 2006 06 08
Pranešimai: 263
Pranešimų per dieną: 0.05

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 10:01    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na kaip FAKTINĖS klaidos akis bado Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 11:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Taip:
1.Gyventojų skirtumas yra ne toks ir mažas - ~1.9M, t.y. daugiau kaip pusė Lietuvos.
2.Lietuvos penkiakovininkų medalių statistika 100% neteisinga.
3. "Ypatingai pasaulyje pasižymėjęs penkiakovininkas yra Veikko Ilmari Salminen (g. rugpjūtis 12, 1945 m. Helsinkyje) jo olimpinių žaidynių aukso medalius žiūrėkite http://fi.wikipedia.org/wiki/Veikko_Salminen". Žiūrime - vienas bronzos medaliukas, nematau už ką kelti į padanges, bent jau OŽ kontekste.
4."Net ir krepšinyje Hanno Möttölä Aleksandras buvo išrinktas du kartus Europos lygos labiausiai vertingu žaidėju" - to niekada nebuvo. Taip, Mottola yra turbūt geriausias visų laikų suomijos krepšininkas, bet nieko rimto nėra pasiekęs, visada garsėjo kaip aukštaūgis, nesugebantis gintis, bei kovoti dėl kamuolių ir besitrinantis ties tritaškio linija. Iki kažkokio Europinio lygio įvertinimo jam tiek pat, kiek šitai tavo rašliavai iki normalaus straipsnio.

Neabejoju, kad pasiknisęs faktuose klaidų rasčiau ir daugiau, šitos tiesiog rėžė akį.
_________________
Tinginio training log'as Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 15:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Woodoo rašo:
2.Lietuvos penkiakovininkų medalių statistika 100% neteisinga.

Ši statistika pateikta Pekino olimpiados išvakarėse, ir tai labai aiškiai matosi. Todėl nieko čia nėra neteisingo ir akių "išsidurinėti" nereikia, reikia žiūrėti, Cool o tai galima likti ir be akių Wink

Woodoo rašo:
3. "...Žiūrime - vienas bronzos medaliukas, nematau už ką kelti į padanges, bent jau OŽ kontekste.

Suomen Olympiakomitea rašo:
SUOMEN OLYMPIAMITALIT:

0 kultaa (aukso), 1 hopea (sidabro), 4 pronssia (bronza)

1952 Pronssia (bronza) Joukkuekilpailu Olavi Mannonen, Lauri Vilkko, Olavi Rokka
1956 Hopeaa (sidabro) Henkilökohtainen kilpailu Olavi Mannonen
Pronssia (bronza) Henkilökohtainen kilpailu Wäinö Korhonen
Pronssia (bronza)Joukkuekilpailu Olavi Mannonen, Wäinö Korhonen, Berndt Katter
1972 Pronssia (bronza)Joukkuekilpailu Risto Hurme, Veikko Salminen, Martti Ketelä


Woodoo rašo:
4."Net ir krepšinyje Hanno Möttölä Aleksandras buvo išrinktas du kartus Europos lygos labiausiai vertingu žaidėju" - to niekada nebuvo. Taip, Mottola yra turbūt geriausias visų laikų suomijos krepšininkas, bet nieko rimto nėra pasiekęs, visada garsėjo kaip aukštaūgis, nesugebantis gintis, bei kovoti dėl kamuolių ir besitrinantis ties tritaškio linija. Iki kažkokio Europinio lygio įvertinimo jam tiek pat, kiek šitai tavo rašliavai iki normalaus straipsnio.
Tai jeigu sukasi apie 3-taškių zoną, tai, aišku, kad taškus sumėtyti turi neblogai ir nerašiau, kad jis geras žaidėjas, mokantis apsiginti. Nekibkite prie to, ko nerašiau. O jei versdamas apsirikau (bronzą su auksu sumaišiau Wink ), na, tai atleiskite - vis tiek medalis, vis tiek neblogas puolėjas, bet ne gynėjas.

Woodoo rašo:
Neabejoju, kad pasiknisęs faktuose klaidų rasčiau ir daugiau, šitos tiesiog rėžė akį.
Man tai labiausiai "rėžia akį", kad nelimpa idėja, kad Suomija Lietuvai, neva, nepavyzdys. Tai nejau nereikia su suomiais bendrauti, iš jų mokytis? Rolling Eyes Kad ir dabar Pekino olimpadoje tarp Europos Sąjungos:
15-ta. Suomija 1 a; 1 s; 2 b ir viso medalių 4
16-ta. Latvija 1 a; 1 s; 1 b; ir viso medalių 3
17-19 vieta. Estija 1 a; 1 s; 0 b ir viso medalių 2
21-a. Lietuva 0 a; 2 s; 3 br, ir viso medalių 5

Pažiūrėkime - suomiams etniškai giminingi estai mus gerokai dabar aplenkė, nors Estijoj gyventojų mažiau nei Lietuvoj.

O kur kitose sporto šakose suomių pasiekimai, kaip automobilių, motociklų ir pan... Jau nekalbėkime apie žiemos sporto šakas, kokie bus Žiemos olimpiadoje mūsų ir suomių pasiekimai - čia suomiams palankesnė gamta. Bet paimkime kultūrą, sveikatą, gyvenimo trukmę. Kad ir pragyvenimo lygį - negi jo, suomių pavyzdžiu, nereikia gerinti Wink Nenorime rimtai ir teisingai sportuoti, nenorime ir geriau gyventi -. tai aiškiai matosi iš ... reakcijos Idea
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"


Paskutinį kartą redagavo Vytenis, 2009-12-21, 15:14. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 15:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Tai dar kartą, kiek ten aukso medalių iškovojo Veikko Salminen?
Nu kaip beskaičiuočiau, man vistiek tik vienas bronzinis gaunasi.
_________________
Tinginio training log'as Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 15:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Wink Tai ar statistikoje nematai -aukso medalių Suomijai 0 š. penkiakovėje Cool Cool Cool ) (Jei versdamas apsirikau, tai čia pat nuorodą įdėjau - tai AČIŪ už netikslumo patikslinimą. Bet ...) Ruoškimės Kalėdoms -i š Suomijos (Laplandijos ) rogėse ... Very Happy
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"


Paskutinį kartą redagavo Vytenis, 2009-12-21, 15:25. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Woodoo
Meistras


Prisijungė: 2004 04 03
Pranešimai: 981
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Siauliai/Vilnius/Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-12-21, 15:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ir tau gerų švenčių Wink
_________________
Tinginio training log'as Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005