ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Katinės tragedijos lygiagretės
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-12, 10:08    Rašyti temą: Katinės tragedijos lygiagretės Atsakyti su citata

Mūsų valstybės ir visos Europos bei Rusijos paskelbto gedulo spektre, norisi prisiminti, kai po WOC-08 Olomuoce dviračiu man persiritus per Sudėtų kalnus ir per Osvencimą atminus iki Krokuvos, to miesto gatvėje prisimenu sukrečiančius Katynės aukų stendus:Pamenu, kai 1967 m. sovietinėje armijoje man "zampolitas" pudrijo apie, neva, faš.vokiečių piktadarybę, išžudžius visus Lenkijos karininkus. Tik vėliau, naktimis paišant žemėlapius ir klausantis "Svobodos", Bi-bi-si, Amerikos balso ir kitas laisvojo pasaulio radijo laidas, išaiškėjo TIKROJI "tiesa", kurios vardu puikavosi "pravdų" KP organai.

Kadangi minant pedalus pakeliui teko gerai pastudijuoti Osvencimo mirties fabrikus, prisimenu ir 2005 m. kelionę dviračiu aplink Lenkiją, kur viename Mlynary bažnytkaimyje prie bažnyčios pamačiau šio konclagerio (Auschwitz-o) kankinio, vienuolio Maksimiljano KOLBE skulptūrą. Kad daugiau apie jį sužinoti, vietiniai man pasiūlė aplankyti to kaimo privatų Tadeušo Balickio muziejėlį. Kadangi buvo jau vėlokas metas, muziejaus šeimininkė pasiūlė man nakvynę vietos mokyklėlėje ir ryte, pasikvietusi pusryčiauti, labai daug ką papasakojo.


................................................................................... Kaimo kraštotyrininko a.a. Tadeušo Balickio našlė ir jos dukra prie muziejaus knygos įrašo, kurį palikau atminčiai.


Svarbiausia, kad muziejuko šeimininkės gimtinė buvo Vilniaus kraštas - ji sudainavo dainą apie Neries (Vilijos) krantų grožį. Jos įspūdžius sieju su šiandiena paskelbtu gedulu, kad jos likimas labai asocijuojasi su Katynės tragedija. Mat 1940 m. vėl į Vilniją 1940 m. ir į Lietuvą atėjus sovietams, ji ir josios broliai buvo suimti - kalinami Naujosios Vilnios kalėjime. Jų "nusikaltimas" buvo tik toks, kad jie mokėsi kaimo profesinėje mokykloje. "Nusikaltėlė" buvo ir minėta muziejininkė, tada buvusi net nepilnametė, nes ji mokėsi gimnazijoje. Vadinasi, siemėsi buržuazinių žinių.

Prasidėjus Sovietų Sąjungos - Vokietijos karui, kaliniai buvo staigiai išvedami į Rusiją. Pirmiau išvedė jaunuolius, po to moteris ir merginas. Bet moterų kalinių kolona greitai vėl buvo sugražinta ir uždaryta į Naujosios Vilnios kalėjimą. Ji prisimena, kai naktį vokiečių bombonešiai pradėjo bombarduoti Naująją Vilnią. Kadangi pasakotoja tada buvo jauniausia ir mažiausia, ją moterys iškėlė į palubes, kad pro langelį pažiūrėtų, kas darosi. Ji pamatė gaisrus - degančią Naujają Vilnią. Paryčiais gyventojai įsiveržė į kalėjimą ir išlaisvino kalines. Ji pamena kraupų vaizdą, kai vaitojo iš apmaudo išsiveržę gyventojai neradę ieškomų artimųjų.

Koks likimas brolių, ji nieko nežinojo iki Berlyno sienos griūties. Tik visai neseniai ji sužinojo, kad jos broliai su visais kitais suimtais jaunuoliais kažkur pakelyje buvo sušaudyti. Taip, kad dabar minint Katynės tragediją ir josios Lenkijos kariuomenės elito žudynes, manyčiau, kad šis baltas istorijos puslapis reikalauja dar labiau ir išsamesnio tyrimo. Juk masiškai buvo žudomi ne tik kariniai pareigūnai, bet ir nepaaiškinamai už ką civiliai gyventojai. O tai jau stalinizmo nusikaltimo čia jau visai kitas pobūdis, kurio Europa dar net nėra pradėjusi nagrinėti. Be to Katinė (Chatyn) Rusijos - Baltarusijos ir Ukrainos sankyrtoje nuo neatmenamų laikų siejama su Lenkijos dideliais viduramžių praradimais. Prisiminkime Michailo Glinkos operą Ivanas Susaninas ir jo libretą Exclamation )

Todėl šių dienų Lenkijos valstybės prezidento ir Lenkijos ginkluotojų pajėgų visos vadovybės pakartotina žūtis Katinėje gali byloti tai, ko negalima viešai rašyti. Man dar net praeito tūkstantmečio 60-taisiais metais su lokatoriais vedžiojusiam BET KOKIŲ ORO SĄLYGŲ naikintuvus (vsepogodnyje istrebiteli), kažkaip nesitiki, kad dabar kompiuterijos amžiuje galėjo būti tik piloto klaida. Laineriai privalo turėti navigacines sistemas, kurios turi užtikrinti pilotų klaidų anuliavimą.

Jei jau virš aerodromo meteo apystova pasidarė tokia, kad negalima nuleisti lėktuvą, aerodromas privalėjo būt uždarytas prieš pradedant delegacijos kelionę. Man ne kartą tekdavo parą ir ilgiau sėdėti aerodromuose, kai būdavo atidedami skrydžiai dėl prastų oro sąlygų nusileidimo aerodromuose. Jie būdavo uždaryti - nepriiminėdavo, kol nepagerėdvo sąlygos. Todėl sveiku protu nesuprantama, kodėl buvo leista pakilti Lenkijos prezidento lėktuvui - negi prieš 1-2 val. negalima buvo numatyti, kad bus prastos nusileidimui sąlygos? Ką veikė meteo prognozių tarnyba? Jeigu Smolenske karinis aerodromas toks kaip Kazlų Rūdoje, tai į jį nusileidinėti, paprastai, būna įpratę kariškiai, gerai žinantys aerodromą. Kodėl svetimiems lakūnams niekad nesileidusiems į nepažįstamą aerodromą netaikomi kiti standartai? Nesuprantama, kas per aerodromas, kur prieš nusileidimo taką neiškirstas miškas? Kodėl laineris buvo leidžiamas į karišką aerodromą; skirtą visiškai kitokiems - kariniams lėktuvams? Ar buvo pilnai pritaikytas aerodromas laineriams leistis? Ar lakūnai buvo supažindinti su aerodromo specifika? Paprastai lakūnai tiek keleivinių lėktuvų ir tiek karinių, nusileidinėja į gerai asmeniškai žinomus aerodromus. Manau, kad jei nepažįsta aerodromo, tikriausiai, atlieka bendomąjį reisą su tuščiu lėktuvu. Kaip iš tikro yra - nežinau, bet tai tik mano asmeninis samprotavimas. Greitu laiku teks man susitikti su vienu Karmėlavos aerodromo dispečeriu, tai pasikonsultuosiu. Man taip atrodo, kad jei aš būčiau buvęs tame lėktuve su savo laikrodžiu "Polar - RS800", kuris fiksuoja aukštį 1 m. tikslumu - aš būčiau pradėjęs lėktuve klykti, kad per žemai virš miško leidžiasi. Todėl nesuprantama, kas per prietaisai vyriausybiniame (prezidento) lėktuve, kurie leido "pilotui klaidą" padaryti? Negi nėra dar papildomai infra... ar kokių kitokių prietaisų sugebančių mišką po lėktuvo ratais pamatyti? Juk sportinius žemėlapius latviai sudarinėja panašia technika iš lėktuvų - aerogeodezija pasaulyje pažengusi neregėtu tobulumu. Visad katastrofas lydi ne viena, bet visa aibė klaidų seka - dar net grubių būna, tikrai, ne viena.

Manyčiau, kad turėtų būt sudaryta TIKRA NEPRIKLAUSOMA komisija (iš nesuinteresuotų šalių - SNO ar pan.) šios tragedijos priežastims išaiškinti. Kitaip gali gal atrodyti, kad tai "užsakyta katastrofa". Tam prielaidos istorinės yra - Niurnbergo teismo proceso stalinizmui dar nebuvo. Lenkų tauta, atrodo, nuo Stalino labiau nukentėjo, nei nuo Hitlerio. (O per visą istoriją Lenkiją nuo Rusijos dar labiau yra nukentėjusi per visus karus ir sukilimus, kurie buvo malšinami, lenkų ir lituvių tautas skandinant kraujuje). Katinėje Lenkijos armijos elito žudynės - tai tik karinis nusikaltimas. Tai Sovietų Sąjungos ir Lenkijos karo (jos užpuolimo) pasekmės. Ne paslaptis, kad Sovietų Sąjungos nusikaltimų perėmėja siekia išlaikyti tik karinių nusikaltimų statusą ir visais įmanomais būdais trugdo daug kartų didesnio nusikaltimo - t.y. GENOCIDO pripažinimo minčiai. Net ir man keliaujant dviračiu aplink Lenkiją - iš gyventojų atsiminimų, užfiksavau nemažai ne karinių nusikaltimų, bet elementariausių ir aiškiausių genocido apraiškų. Pavyzdžiui Olenje mieste viena moteris man pasakojo, kad gyventojai buvo varomi kasti tranšejų, o po to, neaišku už ką, sovietų armijos buvo sušaudyti.

Taip, kad Rusijai pompastiškai ruošiantis minėti 65-mečio Stalino pergalę prieš Hitlerį, tokios Katinių (kurių, tikrai, yra jų daugiau nenustatytų) ir dar didesnių dar neišaiškintų tragedijų (kaip minėtosios muziejininkės brolių ir kitų nieko dėtų iš Lietuvos genamų suimtųjų CIVILIŲ JAUNUOLIŲ SUŠAUDYMAS - tai tikras lenkų tautos naikinimas ir, tikrai, žymiai didesnis nusikaltimas nei Katinėje kariškių žudynės) minėjimas ir gerbimas gali būti visiškai nepageidaujamas, gal, net įžeidžiantis "dižiosios Stalino pergalės" jubiliejų. Juk Rusija dar ir dabar didelėje istorijos apgaulėje - tokioje, kaip ir toje pačioje Rusijoje tarnaujant "zampolitai" bandė mane apgauti dėl Katinės tragedijos. Gerai, kad nors orientavimosi sporto dėka gavau galimybę išsiaiškinti dėl šios apgaulės. Bet, sutikim, ne kiekvienam tokios galimybės gilioje Rusijoje buvo. Daug kas atmena masines ekskursijas į Smolenską ir vainikų dėjimus Katinės "fašizmo" aukoms atminti, kai iš tikrųjų tai buvo komunizmo aukos. Istorijos apgaulės pasekmės dabar liūdnos, ypač, paskutinėmis dienomis, kai visoje "Deržavoje" siaučia rusiškieji nacionalistai-smogikai, žūdantys net garsiausius Rusijos teisėjus. Taip, kad ... Idea Crying or Very sad
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
melioratorius
Meistras


Prisijungė: 2008 01 03
Pranešimai: 322
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-19, 13:43    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip grynaveislis Vilniaus lietuvis, mokyklos laikais, del mergu gaves ir pyles i duda tiek rusams tiek tuteisams ( tipo lenkams ) ,vyteni ,stai ka tau pasakysiu: turiu tevu archyve Nepriklausomos Lietuvos ( tegul ir smetonines) originalius zurnalus KARYS 1939 metu leidimo, kur aiskiai nurodyta ir nufotografuota kokia kariuomene ( tegul ir sovietine ) grazino LIETUVAI VILNIU. Tuose Kario zurnaluose taip pat aiskiai nurodyta kuri armija buvo neteisetai okupavusi Vilniu ir netgi planavo isdavikiska "marsh na kowno "... tai va tos armijos oficierai ir atgule katyneje..o gal tu juos norejai matyti ,kaip jie vadina ,"Kowno"? Smile Kaip tik pakeliui pro Kazlu Ruda...
Toliau: lenkai, kaip niekada anksciau, isplete savo salies teritorija po WW2 sajungininku susitarimu ( vien visa rytu prusijos teritorija ko verta)O pries WW2 turejo apgailetina dancigo koridoriu, beje kuri gavo dovanu po WW1 kaizerines vokietijos pralaimejimo:) Del suvalku net nesneku jau...Taip kad viskam savo kaina ,vyteni
Del paskutines aviakatastrofos prie smolensko, neieskok samokslo teoriju, pripazino ir patys lenkai, laineris tu-154 nukrypo nuo glissados kurso zemiau ir teskesi i zeme...Kas tai yra gilssada skaityk kitur Smile
Ir dar arteja balandzio 22 oji:)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-20, 00:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Būtent, per Žemės dieną gal verta šiek tiek giliau pamąstyti, kas šioje Žemės planetoje dėjosi. Ir kas dėl Vilniaus, tai tautinių patriotinių jausmų apimtas man tėvas parinko pirmojo Lietuvos kunigaikščio vardą, ir kai Vilnių sovietai Lietuvai atidavė, tai mano tėvas ta proga iš Vilniaus Nerimi baidare į Kauną plaukė - ekspediciją tada organizavo profesorius Steponas KOLUPAILA - baidarių ir melioracijos (hidrologijos) Lietuvoje pradininkas.

Kas dėl lenkų kariškių iš Vilniaus sušaudymo džiaugtis nesiūlau - nepamirškime, kad nei kiek ne mažiau lygiai taip pat buvo sušaudyti ir Lietuvos kariškiai. Tik dar kol kas jų niekas neegzhumavo - tai nelabai leidžia Lukašenkos rėžimas. Prisiminkime vient tik pulkininko J.Petručio atsitiktinai išvengusio kulkos ir iš sušaudytojų krūvos sėkmingai išsikapsčiusiojo ir vėliau vokiečių okupuotoje Lietuvoje parašiusio knygutę "Kaip jie mus sušaudė" . Vien už tos knygutės turėjimą mano vienas geras kolega buvo gavęs net 25 metus, kai jo palėpėje stribai rado šią knygutę, kurią paslėpė į Australiją pabėgęs jo vyresnis brolis. Tik J.V.Stalinui mirus, viso gauto "sroko" neišbuvo, bet KGB visad buvo sekamas, nes turizmą ir OS-ą pradėjo organizuoti ir ezopines ekspedicijas rengė bei kraštotyrines knygas rašė - vėliau tapo Nepriklausomybės signataru ir kelis metus Lietuvos keliautojų sąjungai vadovavo, dabar Lietuvos tūkstantmečio direkcijai vadovauja.

Keistai atrodė protestai dabar Lenkijoje, kad, neva, negalima prezidento laidoti Vavelyje prie karalių, kai jo koplyčioje yra Katinės aukų atminimo kripta. Be to, nepamirškime, kad tie karaliai-jogailaičiai, tai lietuvių kraujo -Jogaila buvo Vytauto Didžiojo pusbrolis. Vavelio katedroje ilsisi ir Adomas Mickevičius, kurio eiles "Litwa Moja Otcizna" deklamuoja kiekvienas lenkas - šias eiles žino visas pasaulis. Vavelyje guli ir pirmasis prezidentas J.Pilsuckis, gimęs ir augęs Lietuvoje ir jo protėviai buvę lietuviais - tikroji pavardė turėtų būti Pilsudiškis.

Siūlau giliau pamąstyti dėl dabar pompastiškos "Pobiedos" 65-mečio minėjimo isterijos, kurią rengia mūsų didžioji kaimynė savo žiniasklaidoje. Gal giliau žvelkime, kad ta "pobieda" buvo pasiekta melu ir apgaule. Juk su sovietais kovėsi ir lenkų pulkai, norėdami atkeršyti vokiečiams už Katinės tragediją. Daug pažįstamų turiu, kurie dar ir dabar netiki, kad tai ne vokiečiai lenkus sušaudė. Kartoju - visą laiką būdavo masinės ekskursijos į Katinę organizuojamos, kaip, neva, į "fašizmo" aukų vietą.

Ir aplamai, balandžio 22-ąją gal reikia prisiminti, kas iš tikro kaltas dėl II-ojo pasaulinio karo ir dėl Žemės planetos pačios didžiausios gyventojų netekties. Manau, kad per daug šventvagiška švęsti "pobiedą", kai dėl antrojo pasaulinio karo pradžios Sovietų Sąjunga nei kiek ne mažiaiu kalta, nes Stalinas su Hitleriu turėjo suokalbį (Molotovo-Ribentropo) ir jie abu puolė Lenkiją, pradėdami patį baisiausią visų laikų karą. Gerai, kad nors tada Lietuvos vyriausybė išlaikė rimtį ir nepuolė mušti savo bendros istorinės unijos kaimynų. Tai įpareigojo Žalgiryje (Griunvalde) pasiekti bendri tikslai. Ir kai dabar artėja šio įvykio 600-metis, vėl verta sugrįžti prie istorinės apgaulės - tikro MELO dėl Smolensko pulkų nuopelno Griunvalde. Juk tai ne rusų pulkai, kaip visą laiką mus mokė, bet kunigaikščių Lengvenio ir jo sūnaus vadovaujami buvo ištikimi lietuvių pulkai, kurie malšino Smolenske sukilimą ir prieš Maskvą stovėjo. Taigi vėl dabar po lėktuvo katastrofos Smolensko vietovardžio pavadinimas istorijoje kartojamas kaip ISTORINĖS APGAULĖS sinonimas.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
melioratorius
Meistras


Prisijungė: 2008 01 03
Pranešimai: 322
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-20, 08:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Niekas ir nesiulo dziaugtis poliaku susaudymu katyneje. Taciau ir nereikia daryti dirbtinos "pompos" ta proga ir leisti kokius tai raudonai-baltus balionus i Lietuvos dangu. Knyga "kaip jie mus susaude" esu skaites. Tai butu ir klausimas poliakams: kodel jie neskelbia, kad susaudyti ir lietuvos karininkai? Ir netgi dalis rusu raudonarmieciu? Vien amzini virkavimai apie skriaudas ir peilis uz nugaros Lietuvos atzvilgiu.
Kiek teko buti vavelyje ,tai Jogailos sarkofagas kazkaip nepadoriai pastumtas i kampa...Atseit, ne visai poliakas:)
O apie Zalgirio kautynes pasakysiu tokia istorija ar gal anekdota: Per konferencija lenkijoje ,griunvaldo kautyniu tema, poliakai,kaip visada klastingai primerke akutes , klausia lietuvos zymaus istoriko ( pavardes nepamenu ): Kas jusu nuomone,profesoriau, laimejo Griunvaldo kautynes? Jogaila ( tipo poliakai ) ar Vytautas? Profesorius kiek patylejes ramiai atsako: O koks skirtumas?... Abu valdovai buvo Lietuviai Smile
Vyteni, tu verciau prie progos ,po kokiu varzybu, nuveztum savo aukletinius prie Giedraiciu kautyniu paminklo salia Vilniaus ir padoriai paaiskintum, kaip Lietuvos kariuomene ikrete i kaili poliakams ir kas buvo po to...O tai vyksta kokis tai istorinis nihilizmas. Tavo nemegstamais LTSR laikais, as budamas moksleivis, zinojau, kodel paminklas Giedraiciuose, o pasiklausius dabartinio "laisvojo" jaunimelio tai kaip cia pasakius ? Smile Netgi gal but kokis nors giedraiciu maratonas butu vertingesnis uz tariama gedimino maratona , be poliaku desreliu:)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 03:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Twisted Evil Su tom dešrelėm, tai nesupratau - jas gavau, kai tik lenkiškai sušnekau. Embarassed O nuo Giedraičių ir minėto paminklo teko jaunystėje pradėti baidare Širvintos upe. Ir dėl kitų Širvintų rajone stribų sugriautų mūšių su lenkais paminklų Suslovmetyje (apie šį Lietuvos cerberį kitą kartą) mums slidžių žygių nakvynėse pas gyventojus teko kraštotyriškai fiksuoti. Reiks kada nors pasikelti tų laikų žygių užrašus.
Citata:
...klausimas poliakams: kodel jie neskelbia, kad susaudyti ir lietuvos karininkai?
O todėl, kad nuo Katinės žudynių Lietuvos karininkai sušaudyti buvo tik po 15-16 mėnesių. Kol kas lenkai tyli ir dėl tuo pačiu metu sušaudytų pačių lenkų civilių, varomų iš Lietuvos. Toks vaizdas, kad sovietai pradėjo Vilnijoje etninį valymą. O už tai dabar Rusijai ne "Pobiedos" 65-metį priklausytų švęsti, o antrąjį Niurbergo procesą surengti pergalės prieš fašizmą atžymėjimui būt neprošalį. Tai priklauso ne vien dėl lenkų tautos naikinimo - kitos tautos nuo sovietų dar labiau nukentėjo. Čia lenkų tauta kaip simbolis, prieš kurią Hitleris su Stalinu antrąjį pasaulinį karą pradėjo. Taip, kad į Smolenską lėktuvo leidimasis 65-mečio išvakarėse, gerokai padus užsvilino.

Dabar gili naktis, bet mane sukrėtė tik ką internete išnaršyti pranešimai, kad juodojoje dėžėje iššifruota ne tik piloto malda, bet ir lėktuvo salone klyksmai, trukę net nemažai sekundžių. O dar keisčiau, kad po katastrofos aerodrome tuojau pat buvo pakeisti nusileidimo tako apšvietimo šviestuvai.

Naktis keista - tik perskaičiau, kad "atrastas" ir Drąsius Kędys - čia irgi kažkaip viskas painiai persipinusiai; labai asocijuojasi su suaktyvėjusia Islandijos vulkanine veikla. Gal tai ir jos įtakoje ir iš Vavelyje vykusių laidotuvių grįžtančio vyskupo žūtis autokatastrofoje - tai irgi ...
AMEN Crying or Very sad
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Gutis
Meistras


Prisijungė: 2006 05 16
Pranešimai: 285
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 12:41    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Toks ispudis, kad (jei jau istorija yra kaip prostitute) Vytenis yra istorijos suteneris. Kur nori ir kaip nori varto ta prostitute.... Very Happy
_________________
Nebeperpektyvus visais atvejais Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 14:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Aptikau patyrusio karo aviacijos lakūno - pulkininko Vytauto Eidukaičio lygiai tokias pat abejones, kurias aukščiau rašiau. Karo lakunas netiki lenku pilotu klaida. Tos pačios nuomonės ir Rusijos skandalingas politikas Vldadimiras Žirinovskis.

O mielam Gučiui dėl istorijos falsifikacijų galiu priminti, kad tame lėktuve žuvo ir buvęs Lenkijos prezidentas tremtyje (Anglijoje) Ryszardas Kaczorowskis, kuriam dabar buvo 90 metų. Jis buvo pokaryje Lenkijos valstybės simboliu - okupuotos ir Rusų (sovietų) valdomos Lenkijos nepripažinimo simboliu. Deja, kitos okupuotos valstybės tokių simbolių nelabai turėjo - neturėjome ir mes po Antano Smetonos žūties (o gal ir nužūdymo?!).

Svarbiausia, žuvo lėktuve ir istorikai tyrinėję ir besiruošę dar naujesnius faktus atskleisti.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
melioratorius
Meistras


Prisijungė: 2008 01 03
Pranešimai: 322
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 16:03    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O tai ka krintanciame laineryje keleiviai turi daryti? Gal kvatotis ar apsimesti kad nieko nevyksta? Smile Kokia tu, vyteni ,naujiena ar zinia cia skelbi ? Smile
Na ,o geguzes 9 tegul svencia tie rusai ,frontovikai...nes tu, vyteni, niekada nesuprasi kas tai yra "frontovaja druzba"Smile tegul ir neteisingo karo... vis geriau negu zygiuotu Vilniuje kokia armija krajova, SS daliniai ar tie kur rengiais zygiuoti geguzes 8 diena:))
Kaip manai vyteni kada lenkai grazins vokietijai neteisetai uzgrobta rytu prusija? Smile ir tokiu butu atstatys sovietu lenkams primesta istorini neteisinguma?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rolas
Meistras


Prisijungė: 2007 01 27
Pranešimai: 827
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 18:52    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ir su rusais, ir lenkais reikia draugauti Very Happy
O istoriją kiekvieni savu kampu stato...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-21, 22:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

melioratorius rašo:
O tai ka krintanciame laineryje keleiviai turi daryti? Gal kvatotis ar apsimesti kad nieko nevyksta? Smile Kokia tu, vyteni ,naujiena ar zinia cia skelbi ? Smile
Tai ir yra naujiena ta, kad pagal skelbiamą versiją laineris nekrito, o tik laineriui padarius staigų "piloto klaidingą" manevrą ir sparnu užkabinus medžius, tėkštis laineris į žemę turėjo staigiai ir netikėtai. Taip, kad iš kur atsirado tiek laiko piloto maldai ir suvokimui, kad katastrofa gręsia Question

Rolas rašo:
... O istoriją kiekvieni savu kampu stato...
Tai ir yra pagrindinė istorikų užduotis objektyviai ištirti įvairių metraštininkų paliktus rašytinius šaltinius, kurie kiekvienas kitaip traktavo tuos pačius aprašomus įvykius.

melioratorius rašo:
...Kaip manai vyteni kada lenkai grazins vokietijai neteisetai uzgrobta rytu prusija? Smile ir tokiu butu atstatys sovietu lenkams primesta istorini neteisinguma?
Tikrtiausiai tada, kada rusai Konigsbergą vokiečiams atiduos. Evil or Very Mad Aš tas "užgrobtas" žemes apvažiavau dviračiu aplink Lenkiją nuo Vroclavo (Wroclau) iki Žemaitkiemio, ir mindamas pedalus aplink Lenkiją, tikros Lenkijos mačiau tik mažyti gabaliuką palei Gdanską-Sopotą-Gdynę. (Kur vyko EYOC-2002 ir JWOC-2004)

Juk tas žemes užgrobė ne lenkai, ne lenkai vykdė deportacijas. Juk ir Soldine, kur Lituanika nukrito, neradau aš tų laikų gyvų liūdininkų - jie visi ištremti ir į jų vietą po karo per prievartą atitremti iš kitų vietų išvaryti lenkai, ukrainiečiai ir kitokių tautybių sulenkinti gyventojai, gyvenę visai kitose vietose. (Pavyzdys viršuje nuotraukoje muziejininkė iš "Vilenčiznos"). Kur tik nekeliavau, visur su vietiniais bendravau ir klausinėjau, iš kur jų tėvai ar seneliai per prievartą į tas žemes suvaryti. Per prievartą suvaryti ir į Kaliningradą buvo rusai. Pamenu, kaip po Stalino mirties skleisdavo kažkas gandus, kad, neva, karas bus ir geležinkelio stotis Kaune būdavo perpildyta bėglių; iš Kauno į Kazlų Rūdą negalėdavau nuvažiuoti. Pedaliuodamas pro Goldapą gavau šveicarų kraštotyrininko sudarytą Kristijono Donelaičio gimtinės Tolminkiemio (Tolminkiem) gyvenvietės planą su visais sklypais ir tų sklypų savininkų vokiškomis pavardėmis, kurių šaknys akivaizdžiausiai lietuviškos - poeto apdainuoto būrų suvokientinti lietuviai.

Ta pati padėtis ir Čekijoje - ypač Sudėtuose. Štai kad ir netoli Olomuoco miestelyje, kur vyko WOC-08 vidutinės trasos rungtys, mano kolegos Francišeko pansiono kieme(ten, kur Norvegijos rinktinė gyveno per čempionatą) mačiau nuverstą ir besivoliojantį nepagarbiai I-ojo pasaulinio karo paminklą, kuriame buvo surašyti visi to miestelio gyventojai žuvę. Dabar jų palikuonių - Sudėtų vokiečių nei kvapo nėra. Dėl jų po karo, pamenu, Lietuvoje labai buvo kalbama, matyt, iš Amerikos balsų prisiklausius. Ta pati vokiečių problema ir Memelio krašte. Tai gal ir Klaipėdą reikia vėl vokiečiams atiduoti? Rolling Eyes
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
melioratorius
Meistras


Prisijungė: 2008 01 03
Pranešimai: 322
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-22, 10:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Ta tavo eskaluojama piloto malda tetruko apie 5 sekundes...stresines situacijos metu zmogaus samone fiksuoja tariama "laiko suletejima". Kas yra tokia busena patyre zino, kad vaizdas tarsi tampa kaip suletintame kine. As pvz karka voziausi su auto nuo greitkelio ant stogo ir kol skridau i arimus ( kokias 3 sek ) spejau ir pamastyti kaip aukstai pakilau, suskaiciavau, kad apsiverciau 2 kartus su puse, maciau skraidancius daigtus salone ir spejau daug kartu nusikeikti ( nesimeldziau nes dievo nera ). Taip kad tavo zinia, vyteni, yra niekine.
Privestinis rytu prusijos kolonizavimas yra tavo eiline pasaka. Atsikelusiems i tas zemes rusams ar lenkams ( ir kitiems slavams ) kaip tik buvo taikomos ivairios lengvatos bustui,atlyginimams ir t.t.
Ir tradiciskai suplaki ivairias temas i viena. Kalba ejo apie tavo pataikavima poliakams:)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
S.Kireilis
Meistras


Prisijungė: 2006 10 09
Pranešimai: 291
Pranešimų per dieną: 0.05
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-22, 15:28    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Dievas yra ir Jis didis!!! Very Happy
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.58
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-23, 16:49    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Mano senelis, caro laikais besimokęs Vilniaus kunigų seminarijoje ir vėliau pabėgęs į kitus mokslus, man mažam sakydavo, kad DIEVU LAIKOME VISA TAI, KAS UŽ MŪSŲ PROTO SUPRATIMO RIBŲ. Kas ir koks yra Dievas, labai puikią filosofiją pateikė mūsų Edgaras savo išleistoje knygutėje, kurios net pavadinime atsispindi Dievo visai kitokia - tikrai, mokslinė pasaulėžiūra. Sakyčiau, Edgarui reiktų net pretenduoti į Nobelio premiją už pirmą kartą pasaulyje Šventosios Trejybės išaiškinimą. Idea Šis išaiškinimas-ta, tikrai, mokslinę revoliuciją sukels bent jau sporto moksle. Ta kryptimi geriausi pasaulyje sporto mokslininkai jau mąsto - pasaulinėse sporto mokslo kongresuose ta kryptimi jau daugėja mokslinių pranešimų.

melioratorius rašo:
Ta tavo eskaluojama piloto malda tetruko apie 5 sekundes...stresines situacijos metu zmogaus samone fiksuoja tariama "laiko suletejima".

Laiko suletėjimas naudojamas kai kuriose sporto šakose, kaip lengvoje atletikoje: sprinte ir, ypatingai, šuoliuose, įrankių metimuose, ir, ypač, šuoliuose nuo tramplinų, bokštų, ...

Deja, yra užuominų, kad laineryje ne per kelias sekundes juodoji dėžė piloto maldą įrašė - per kelias sekundes jokio poterio nesukalbėsi. Rašoma, kad piloto malda bus įslaptinta. Pasiskaitykite straipsnį "Lėktuvo keleivių šauksmai bus svarbus įrodymas". Jame yra štai tokia citata:
-"Keliasdešimt paskutinių sekundžių girdėti didėjantis triukšmas keleivių salonuose. O pabaigoje išgirdome nežmoniškus siaubo ir skausmo šauksmus", - sakė dienraščiui vienas iš karinių prokurorų.

Tiesa, internete yra ir paneigiančių triukšmo salone versiją, kaip aiškinant, kad tai, atseit, pašaliniai, elektroniniai triukšmai, ir kad izoliuotoje kabinoje, neva, negalėjo girdėtis salono triukšmų. Bet į piloto maldą specialistai labai rimtai dėmesį atkreipė. jei pasitvirtins, kad laineryje problemos atsirado net kelesdiašimt sekundžių prieš katastrofą - čia bus, tikrai, rimto tyrimo reikalaujanti sensacija. Jau ir dabar komentaruose peršasi diversijos mintis - viename lėktuve per daug aukšto rango asmenų bei pareigūnų. Kad ir štai toks komentaras:

"jei lektuvas nukrito is nedidelio aukscio(mazdaug medzio ilgio), tai
neturejo suspeti net susukti...kazkas cia ne taip
".

Ne taip ir tai, kad Smolensko aerodromas neužkonservuotas rimtoms ekspertizėms, o tuoj pat suskubta atlikinėti aerodromo gerinimo darbus, keisti apšvietimą, kuris, matomai, laike rūko nusileidžiant laineriui, matomai, nebuvo tinkamai nušviestas nusileidimo takas ar dar kas nors...

Žodžiu, neramu tai, kad ekspertizės atliekamos atmestinai. Kad ir šiandien labai skubotai pašarvotas Garliavoje Drąsiaus KEDŽIO kūnas su, atseit, matomomis ryškiomis smurto žymėmis ir nedaroma papildoma ekspertizė. Ir tai natūralu, už vaikų teisių kovotojas nėra ekstremistų Hamas lyderis, kuris Mosad tarnybų buvo lygiai taip pat skrandžio turiniu užspringdintas labai profesionaliai ir tik labai kruopštaus kūno tyrimo dėka buvo atrasta beveik nematoma injekcijos skylutė, per kuria buvo suleisti raumenis atpalaiduojantis vaistai ir iššaukiantis vėmimą. Absurdas bus tikras, jei teks Drąsiaus kūną tuoj pat ekshumuoti. Manau, kad mūsų prezidentė privalėjo labiau įsikišti į tyrimo eigos visišką nekompetenciją ar sąmoningą tyrimo pėdsakų naikinimą.

Kur kūnas buvo rastas, ten man pernai teko plaukioti su baidare, ir su ten gyvenančiu sporto draugu. Tai vieta labai vieša, lankoma ir tenai "slapstytis" labiausiai paieškomas "nusikaltėlis", tikrai, negalėjo slapstytis viešoje vietoje. Jau antrą kartą primestas Drąsiaus pistoletas su jokia nusikaltėlių braižu netinkančia logika, verčia labai susirūpinti mūsų valstybe. Jei Drąsius neatsikratė nusikaltimo įrankiu, su kuriuo nušovė teisėją F. ir ..., tai kodėl jam reikėjo slapstytis? Jau vien tik, kad morge per 4-ias paras neatpažino labiausiai paieškomojo, ir kad tas labiausiai paieškomo viešoje vietoje negalėjo gyvo surasti - tai jau vien todėl privalo šalies prezidentė perimti asmeniškai tyrimą. Juk visuomenei po Kaune dvigubų žmogžudysčių visiškai nenaudingų Drąsiui, jau buvo aišku, kad dingęs "žudikas" bus, tikrai, surastas negyvas, jei, išvis bus surastas. Juk jis surastas tik atsitiktinumo - artimųjų jausmų dėka, apie kuriuos buvęs treneris Edgaras savo seminare OS-o bendruomenei demonstravo kinofilmą pasakojantį apie vizualizacijos fenomeną ir apie kurį man a.a. profesorė J.Ivaškevičienė per sporto fiziologijos paskaitas dėstė. Jau dabar fiziologai atrado intuicijos organą.

Jau vien todėl, kad šis įvykis sutampa su Katynės tragedija - tai kruopščiai parinktas sutapatinimas, žinant visuomenės nuotaikų dėsnius. Tai jau panašu į visuomenės bauginimą - "ką norėsime tą ir padarysime ir jokia prezidentė nepadės". Šie visi reiškiniai su jokiu Dievu, tikrai, nesusiję, nes jau kai kas tapo Dievais, ką norinčiais, tą ir darančiais. Tik juos mums visiems tokius "Dievus" reik išmokti matyti.
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rolas
Meistras


Prisijungė: 2007 01 27
Pranešimai: 827
Pranešimų per dieną: 0.15
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2010-04-23, 19:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pagal paskutinį pasisakymą matau realų kandidatą į greitai laisvas būsiančias prokuratūros ar policijos vadovų vietas Wink Vyteni, nesnausk ir sėkmės tau naujose pareigose...
Suprantu, kad tau vadovaujant bus ir Zamoslkas pagautas, ir Abromavičiaus bei tilto per Bražuolę susprogdinimai, ir Pociūno "žūtis" išaiškinti, o mes forume svaigsime ko tu nesuradai ir nepadarei Twisted Evil
Dėl vaikų nepergyvenk, manau K.Betingis galės juos treniruoti - jau ieško darbo.

P.S. Kaip visada diskusijos tema tampa be temos Crying or Very sad
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
melioratorius
Meistras


Prisijungė: 2008 01 03
Pranešimai: 322
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2010-04-26, 12:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laukiame nauju dienos aktualiju ir samokslo teoriju aptarimu:) Artimiausia, matyt, geguzes 1 ,geguzes 8 ir geguzes 9 Vilniuje:) zygiuoja kas tik netingi:)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Nusišnekėjimai Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5, 6  Toliau
Puslapis 16

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005