�urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

LOSF varžybų organizavimo konkursas
Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
rim
Meistras


Prisijungė: 2004 10 14
Pranešimai: 511
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Panevėžys

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 09:58    Rašyti temą: LOSF varžybų organizavimo konkursas Atsakyti su citata

Mes visi norime, kad bent pagrindinės varžybos vyktų gerame lygyje.
Kad bųtų išvengta subjektyvumo, vertinant organizatorių paraiškas, pabandėme formalizuoti konkursų.
Exclamation Šie nuostatai - tai kol kas dar projektas, o mes gyvename ne Indijoje ir jie nėra šventa karvė, todėl:
1. Galbųt reikia Įvesti kokĮ nors papildomų kriterijų.
2. Galbųt kai kurių punktų "svoris" per didelis ar per mažas.

Konstruktyvių pasiųlymų lauksiu iki šio penktadienio 20 valandos elektroniniu paštu:
rimantass (at) xxx.lt

LOSF varžybų organizavimo konkurso
NUOSTATAI


Paraiškų pateikimas
Paraiškos teikiamos paskelbus atvirų kvietimų teikti paraiškas iki nurodytos datos. Informacija apie konkursų pateikiama oficialiame LOSF interneto tinklapyje www.losf.lt. LOSF prezidiumas nustato konkurso nugalėtojų.

Paraiškos forma

Varžybų vykdytojas (paraiškovas)

Varžybų pavadinimas, data


Informacija apie žemėlapĮ:
o Mastelis
o Horizontalių laiptas
o žemėlapio plotas km2
o Autorius (-iai)

žemėlapio naujumas (pabraukti)
o Naujas
Anksiau buvo darytas:
o Prieš mažiau, nei 4 m.
o Prieš 5-9 m.
o Daugiau, nei 10 m.

žemėlapio autorius (pabraukti)
o Sudarė daugiau, nei 5 žemėlapius
o Sudarė 2-4 žemėlapius
o Tai jo 1-as žemėlapis

Numatoma atsižymėjimo sistema
o SI
o Kortelės ar kt.

Ar paraiškovas anksiau yra vykd
s oficialias LOSF varžybas (pabraukti) Taip:
o 1-as varžybas
o 2-4 varžybas
o daugiau, nei 5 varžybas
Ne

Numatomas atstumas nuo starto iki finišo (pabraukti)
o 0-500 m
o 500m-1 km
o toliau

Ar bus Įgarsinimas (pabraukti)
Taip
Ne

Ar bus komentavimas (pabraukti)
Taip
Ne

Ar numatoma galimybė apsiprausti (pabraukti)
o Natųralus vandens telkinys (iki 300m nuo F)
o 300-500 m
o Atvežamas vanduo (dušas ar iaupas)
o Nenumatyta

Ar bus tualetai starto vietoje (pabraukti)
Taip
Ne

Ar bus bufetas (pabraukti)
Taip
Ne

Paraiškų vertinimas

Vertinimo lentelė
Mastelio atitikimas reikalavimams (žiųr. LOSF taisykles) 0-10 balų (0 - neatitinka, 5-dalinai atitinka, 10 -atitinka)
žemėlapio naujumas (pabraukti)
o Naujas - 10
Anksiau buvo darytas:
o Prieš mažiau, nei 4 m. - 1
o Prieš 5-9 m. - 6
o Daugiau, nei 10 m. - 9

žemėlapio autorius (pabraukti)
o Sudarė daugiau, nei 5 žemėlapius - 10
o Sudarė 2-4 žemėlapius 4-8
o Tai jo 1-as žemėlapis 1

Numatoma atsižymėjimo sistema
o SI - 10
o Kortelės ar kt. - 0

Ar paraiškovas anksiau yra vykd
s oficialias LOSF varžybas (pabraukti) Taip:
o 1-as varžybas - 2
o 2-4 varžybas - 4-8
o daugiau, nei 5 varžybas - 10
Ne -0

Numatomas atstumas nuo starto iki finišo (pabraukti)
o 0-500 m -10
o 500m-1 km - 5
o toliau - 1

Ar bus Įgarsinimas (pabraukti)
Taip - 10
Ne - 0

Ar bus komentavimas (pabraukti)
Taip - 10
Ne - 0

Ar numatoma galimybė apsiprausti (pabraukti)
Natųralus vandens telkinys - 5
o (iki 300m nuo F) - 3
o 300-500 m - 2
o toliau - 1
o Atvežamas vanduo (dušas ar iaupas) - 5
o Nenumatyta - 0

Ar bus tualetai starto vietoje (pabraukti)
Taip - 10
Ne - 0

Ar bus bufetas (pabraukti)
Taip - 5
Ne - 0

Konkurso nugalėtojų nustatymas

Konkurso nugalėtojai nustatomi, susumavus gautus taškus ir yra tvirtinami LOSF prezidiumo. Su nugalėtoju yra sudaroma sutartis, kurioje yra visi paraiškos punktai, Į kuriuos paraiškovas atsakė teigiamai. Už kiekvieno punkto nesilaikymų paraiškovas turi sumokėti 100 Lt baudų Į LOSF kasų.
_________________
rupūs miltai - saldūs kleckai
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vyc
Meistras


Prisijungė: 2005 03 26
Pranešimai: 749
Pranešimų per dieną: 0.1
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 12:06    Rašyti temą: Re: LOSF varžybų organizavimo konkursas Atsakyti su citata

Rolling Eyes

Paskutinį kartą redagavo Vyc, 2006-10-09, 22:19. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.46
Miestas: Kazl Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 12:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Prieš 40 metų pagal panašių metodikų bųdavo vykdomos OS trasų viršininkų varžybos. Atmenu, kad kur tai 1969 m. tarptautinių tokių varžybų nugalėtoju buvo tap
s kaunietis, tekstilės tyrimo instituto darbuotojas, buv
s mųsų veterano Jono Gurviiaus kolega sporte ir baidarėje, tai Tomas Jazbutis, kuris vėliau dirbo LKKI (dabar LKKA) turizmo katedros, berods, vadovu.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Rimas
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.82

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 12:12    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Truputis pastabu/pasiulymu:
1. turetu buti papildomai vertinamas zemelapio dydis skirtingai sprintui, vidutinei ,.ilgai. Del sprinto tai tas gal ne taip aktualu bet vidutinei ir ilgai siulyciau taip:
VID plotas iki 1,5 kv.km---- ILG 2,0 kv km -0 tasku
iki 2, 0 (3,0) - 2 taskai
iki 3,0 (4,0)- 5 taskai
virs3,0 (4,0)- 10 tasku
dvieju dienu varzyboms, pavyzdziui Lietuvos Taurei turetu sumuotis plotai ir norint gauti 10 tasku turetu buti zemelapis nemazesnis uz 7 kv km.
2. Parkavimas
a.ant kelio ir atstumas iki VC virs 0,5km -0 tasku
b.ant kelio ir atstumas iki VC maziau 0,5 km -2 taskai
c.Specialiai irengtoje parkavimo vietoje ,atstumas iki VC daugiau negu 0,5 km - 5 taskai
d.Specialiai irengtoje parkavimo vietoje ,atstumas iki VC maziau negu 0,5 km - 10 tasku
3.dusai: diferencijuoti siltas/saltas
Atgal į viršų
Devis
Meistras


Prisijungė: 2004 04 02
Pranešimai: 630
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:00    Rašyti temą: konkursas Atsakyti su citata

Ne visai sutinku su tokia vertinimo sistema. Paraiškos forma gal ir gera, bet skiriamus taškus geriau daugiau diferencijuoti. Yra dalykų be kurių LOSF masto varžybos - ne varžybos, t.y. žemėlapis, Atsižymėjimo sistema, žemėlapininko - organizatorių kvalifikacija, kiti dalykai - tai teigiami pliusai. Dabar žemėlapio naujumas prilygsta tuoletų starte buvimui/nebuvimui arba atstumui iki starto!? Gal geriau pagrindiniams dalykams skirti didesnius balus - tarkim 30 (dėl dydžių reikėtų padiskutuoti), o varžybų pliusus matematiškai sumuoti (pagal pateiktų sistemų - iki 10 balų). Bet koks varžybų minusas - neatitikimas taisyklėms ar kitiems LOSF varžybų reikalavimams - minus kažkiek balų (pagal pražangos dydĮ pvz. formato/kvadratųros neatitikimai - 3/5 balai, SI nebuvimas - 30 balų ir t.t.)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Svečias





Pranešimų per dieną: 0.82

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:02    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Laba diena, perskaiiau "rim" temų dėl varžybų organizavimo konkurso. Atsiprašau, kad aš ia dabar kaip koks Vytenis prirašysiu devynias galybes visokių galbųt netgi nesųmonių, bet tiesiog niekada neteko dalyvauti varžybų organizavimo virtuvėje ir todėl daug ko nežinau. O beskaitant "rim" kųrinĮ, labai daug visokių neaiškumų iškilo. Visų pirma, kas sprendžia, kokioje vietovėje turėtų vykti "pagrindinės" varžybos? Nes pagal paraiškos formų susidaro Įspųdis, kad tai pareiškėjai turėtų susigalvoti, kurioje vietovėje jie norėtų organizuoti vienas ar kitas varžybas, ir siųlyti savo variantus. Jeigu jau kalbam apie SVARBIAUSIAS varžybas, tai nebeturėtų bųti skilties "Numatoma atsižymėjimo sistema" nu kokios dar kortelės gali bųti Lietuvos empionatuose ar taurėje? Ir nereikėtų bijoti Įtvirtinti SI monopolijų Lietuvos O sporte, jeigu jau šių sistemų pas save turime. Šiemet, kiek žinau, niekur jokių didelių skandalų dėl blogai veikianios Įrangos nebebuvo? Taip pat reikėtų koreguoti skiltĮ apie pareiškėjo anksiau vykdytas varžybas. Kokia nauda iš to, jei jis yra vykd
s daugiau nei 5 varžybas, ir visos jos dalinai patyrė fiasko dėl Įvairiausių priežasių? Nežinau, kaip tai Įvertinti ir kaip tai Įsprausti Į paraiškos rėmus, taiau bųtina atsižvelgti Į varžybų organizatoriaus organizuotų varžybų kokyb
pagal Įvairius faktorius (starto vėlavimas, informacijos buvimas ar nebuvimas, informacijos teisingumas, informacijos keitimasis paskutinėmis dienomis ir valandomis, apdovanojimų vėlavimas ar nebuvimas). Nes jeigu Į tai neatsižvelgsim, tai tuomet ir miindė galės pareikšti, kad yra organizav
s daugiau kaip 5 varžybas (nenorėiau dalyvauti LČ, jei jis bųtų organizuotas taip, kaip šių ar praeitų metų varžybos Visagine...). Taip pat turėtų bųti klausiama ne apie apskritai varžybų organizavimų, bet apie didelių varžybų organizavimų turėtų bųti kalbama arba apie tokio paties rango varžybas, arba galbųt apie varžybas nuo kažkokio dalyvavusių žmonių skaiiaus. Pagal tai, kad paraiškoje prašoma nurodyti atstumų nuo starto iki finišo, peršasi išvada, kad jau praktiškai turėtų bųti ir žemėlapis, nes tam, kad parinkti vietas startui ir finišui, taigi turbųt reikia susitarti su konkreių žemės sklypų savininkais? Skiltys dėl Įgarsinimo ir komentavimo visiškai betikslės, nes Įgarsinimas "svarbiausiose" varžybose BŪTINAS, o komentavimo vėlgi neĮvertinsi: gali bųti niekam tik
s Taškųno blevyzgojimas, o gali bųti geras ir operatyvus (berods, Lino?) komentavimas, kaip per naktinio OS empionatų Bendoriškėse. Lygiai tų patĮ galima pasakyti apie tualetus starto vietoje: jie BŪTINI, nesvarbu, ar tai bus duobė, ar mobilus tualetas. Apsiprausimo galimybės turėtų bųti vertinamos tik tuo atveju, jei yra natųralus maudymuisi tinkamas vandens tvenkinys. Nes su dušais kartais bųna kaip su mobiliais tualetais: pareiškėjai jų nori ir užsako, o pateikėjai kartais paskutin
dienų jų ima ir nepristato, motyvuodami vykstania miesto švente ar apskritai nemotyvuodami. O dėl bufeto juk dar pernai buvo išsirutuliojusi diskusija. Be abejo, galima piratiškų bufetų daryti Bendoriškėse, naktĮ, ir tai tik su viltim, kad atvyk
pasidomėti renginiu policininkai bus visiški lochai ir nepasidomės, ar bufeto pardavėjai turi licencijas prekybai maisto produktais. O pabandytumėt suimprovizuoti bufetų sprinto empionate kalnų parke ar mokyklos kieme sužinotumėte, kiek jis jums kainuotų . Bufetų palikim saviveiklai ir neĮvertinamiems pliusams
Atgal į viršų
Devis
Meistras


Prisijungė: 2004 04 02
Pranešimai: 630
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:12    Rašyti temą: kortelės Atsakyti su citata

Apie korteles - ia turbųt turėta galvoje klubų taurė, nes dėl atitinkamos programinės Įrangos nebuvimo SI sistema ko gero pakenkė rezultatų operatyvumui, o ne atvirkšiai... tiksliai nežinau kas ten kliuvo, bet numanau.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Trofke
Meistras


Prisijungė: 2005 02 03
Pranešimai: 93
Pranešimų per dieną: 0.01
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rim rašo:
...Su nugalėtoju yra sudaroma sutartis, kurioje yra visi paraiškos punktai, Į kuriuos paraiškovas atsakė teigiamai. Už kiekvieno punkto nesilaikymų paraiškovas turi sumokėti 100 Lt baudų Į LOSF kasų.



O, kada pareiskejai pamatys kokiu dar punktu yra sutartyje - pries pateikdami paraiska ar jau laimeje konkursa?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rimas
Svečias




Pranešimų per dieną: 0.82

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:48    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Del 100 baudos:
Baudos turi buti ne uz punkto neivykdyma, o pagal taskus. Pagal tai reiktu gal pakoreguoti ivertinimo tasku skaiciu ir baudos dydi, nes organizatoriams bus labai naudinga uzmoketi 100 litu ir neirengti duso.
Atgal į viršų
Devis
Meistras


Prisijungė: 2004 04 02
Pranešimai: 630
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 14:50    Rašyti temą: apie žemėlapĮ Atsakyti su citata

pakomentuosiu dar šiek tiek:

/žemėlapio naujumas (pabraukti)
o Naujas - 10
Anksiau buvo darytas:
o Prieš mažiau, nei 4 m. - 1
o Prieš 5-9 m. - 6
o Daugiau, nei 10 m. - 9/

o Daugiau, nei 10 m. - gal geriau prilyginti naujam žemėlapiui - nes kitų kartų naujo žemėlapio vietovė neprilygsta senojo. O jeigu paskutinĮ kartų buvo bėgta prieš 10 metų - tai jautiesi kaip naujame. Arba Įvertinti papildomai sudėtingumų (kas mano manymu sunkiai padaroma) kas duotų daugiau balų "gerai" vietovei
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
rim
Meistras


Prisijungė: 2004 10 14
Pranešimai: 511
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Panevėžys

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 15:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Trofke rase:

O, kada pareiskejai pamatys kokiu dar punktu yra sutartyje - pries pateikdami paraiska ar jau laimeje konkursa?[/quote]

Pareiškėjai, teikdami paraiškų, suvokia kų daro ir už tai atsako. Jei jie laimi konkursų, vadinasi jie jau yra Įsipareigoj
padaryti tai, kų žadėjo paraiškoje Very Happy
_________________
rupūs miltai - saldūs kleckai
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Trofke
Meistras


Prisijungė: 2005 02 03
Pranešimai: 93
Pranešimų per dieną: 0.01
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 15:33    Rašyti temą: Atsakyti su citata

rim rašo:
Pareiškėjai, teikdami paraiškų, suvokia kų daro... Very Happy


Buvo laikai, kai organizatoriai gaudavo finansavima LC ir kt. varzybu vykdymui, po to buvo momentas, kai tas finansavimas ryskiai sumazejo ir apie tai vykdytojai suzinojo tik laimeje konkursa, po to atejo laikai, kai...
O kokie dabar laikai?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Svečias





Pranešimų per dieną: 0.82

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 16:10    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kazkaip starto mokesti pamirsot vertinime Smile
Nes turedamas labai daug $$$, galiu susipirkti patirti, zemelapius, tualetus.
Zinoma, yra riba (losf taisykles ar pan.) kiek max galima kelti ta mokesti..Dabar taip visi ir dabar daro - deda max leistina Smile Gal del to tai ir nevertinama salygose Laughing
Paaiskinkit man.

O bendrai kaip man susidaro ispudis (pataisyki): dabar klubai "susitaria" kas ka organizuos ir taip daro. Dazniausiai metai is metu tas pacias varzybas. Kas galetu paneigti galimybe, kad taip ir isliks. Netgi ivedus tas visas taisykles. Ir kaip cia takas "pjausis" su fortuna Laughing
Ir ka javoniui veikti ignalinoj Laughing
Atgal į viršų
rim
Meistras


Prisijungė: 2004 10 14
Pranešimai: 511
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Panevėžys

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 16:34    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kitųmet starto mokesio "lubų" nebebus. Rinka suregulios Very Happy
LOSF remti rengėjus neturi galimybių (lėšų nepakanka), o ir Įvairias rinktines išvežti reikia, stovyklų reikia, aprangų reikia ir pan., todėl ir kitųmet, kaip ir pernai, oficialių LOSF varžybų organizatoriai turės kažkokių sumų pervesti Į LOSF biudžetų. Nieko tragiško, švedai, kiek žinau, federacijos biudžetų sėkmingai formuoja, pravesdami pinigus nuo kiekvienų, ne tik oficialių varžybų.

Susitarimų, kas kų rengia, tikrai nėra ir nebuvo (jei turite omeny eilin
"sųmokslo teorijų"). O šansų laimėti padaugės, nes "Oriens" kitųmet rengs tik J.Vileišio taur
Very Happy
Balai ir siųlomi, kad laimėtų geriausi. Tik kaip tų geriausių nustatyti, mes ir diskutuojam ia.
Jei tie nuostatai kartais nesigautų tobuli(nors stengsimės su visų pagalba), ar vėliau, juos priėmus paaiškėtų, kad gal buvo galima padaryti geriau(praktika parodo geriausiai, kas ir kaip), kitųmet ir padarysim.
_________________
rupūs miltai - saldūs kleckai
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Devis
Meistras


Prisijungė: 2004 04 02
Pranešimai: 630
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2006-10-09, 16:46    Rašyti temą: mokestis Atsakyti su citata

Reikia mokestĮ atiminėti iš bendro balų skaiiaus (Dėl svarumo dar galim padauginti iš kokio koeficiento - bet paskui gali neigiami balai gautis Smile). kuo jis prognozėje didesnis, tuo balų skaiius mažėja. Didelis mokestis - vartotojui kaip minusas.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie 1, 2, 3  Toliau
Puslapis 13

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005