ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Kokie bus aukštojo mokslo reformos padariniai sportui?

 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.63
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-04-29, 23:40    Rašyti temą: Kokie bus aukštojo mokslo reformos padariniai sportui? Atsakyti su citata

Šį antradienį L.R. Seime buvo pradėtas svarstyti ir ketvirtadienį (balandžio 30 d.) bus pratestas MOKSLO IR STUDIJŲ ĮSTATYMO svarstymas. Galima susipažinti su kritiška naujo Aukštojo mokslo įstatymo projekto apžvalga ir Reformos padarinių analize.

Manau, kad vykdoma aukštojo mokslo reforma turės didelės įtakos sportui, ypač, orientavimosi sportui, nes aukštasis meistriškumas mūsų sporte lokalizuotas tik aukštosiose mokyklose.

Kaip pakis sąlygos mūsų sportui, prognozuoti nesiimu. Tik pažvelgus į gana rimtą mokslo ir studijų reformos pasekmių analizę - siūlau to PDF dokumento 17 psl. paanalizuoti pateiktą diagramą Stojančiųjų į Biomedicinos mokslų sritį pasiskirstymo prognozę, pagal aukštąsias mokyklas įvedus "Krepšelio" finansavimo modelį, 2009 m. Šią sritį atkreipiu dėmesį todėl, kad Biomedicinos specialybės yra labiausiai susijusios su sportu ir sporto mokslo vystymu - o tai turės tiesioginės įtakos sportiniam meistriškumui siekti. Nerimą kelia toje diagramoje akis durianti LKKA ir, ypač, VPU sumažėsiantis 2009 m. įstojusiųjų į valstybės finansuojamą vietą (VF) prognozė pagal "Krepšelio" modelį. Apie tai su nerimu mano buvęs dėstytojas; LKKA rektorius Albertas SKURVYDAS su senato pirmininku, garsiuoju treneriu Aleksu STANISLOVAIČIU aiškina televizijos laidoje, kokios gali būti neapgalvotos reformos žalingos pasekmės sportui ir sveikai gyvensenai Lietuvoje.

Politikus privertusius skubios ir neapgalvotos reformos priežastys glūdi manau, tame, kad labai įtakoja kai kur prasto specialistų ruošimo pasekmės per pastarąjį dešimtmetį. Pavyzdžiui gaila a.a. Romualdo ŠILEIKOS - OS specialybės įkūrėjo pastangų. Jam pasitraukus iš gyvenimo, net prieš kokius 8 metus paskutinioji baigusi LKKA ir pradėjusi dirbti pagal specialybę buvo, mano darbo kolegė Virginija, kuri ir ta jau pasitraukė iš trenerio-sporto mokytojo bei sporto organizatorės pareigų ir išvyko iš Lietuvos. Visi kiti baigiantys LKKA OS specialybę, atrodo, nedirba pagal įsigyto aukštojo mokslo profesiją. (Jei klystu-pataisykite). Manau, kad tokia bereikalingo mokesčių mokėtojų švaistymo padėtis būdinga tik mūsų sporto specialybę baigusiems, nes mano auklėtinio Svajūno bendramokslis, baigęs krepšinio specialybę, labai kūrybingai dirba Kazlų Rūdos Sporto centre. Kiek teko diskutuoti su baigusiais OS specialybę - jie net neturi fantazijų dirbti trenerio darbo ne tik dėl ekonominių sąlygų, bet ir dėl prasto parengimo, daug kas gailisi be reikalo praleidę metus ir NEGAVĘ ŽINIŲ, ypač, iš pamėgtos sporto šakos mokslo. Gailiuosi ir aš pasiuntęs 3 savo buvusius auklėtinius - jiems sugadinti metai; tai ir ant mano sąžinės... Embarassed

Jau vien tik, kad net neišmoko treniruotis, o bestudijuodami net pablogino savo sportinį meistriškumą, vadinasi - negavo jokių praktinių įgūdžių, kaip teisingai sportuoti. Dar didesnis absurdas, kai LKKA rektorius televizijos laidoje (išklausykite!) kalba apie LKKA pasaulinius mokslinius laimėjimus, ruošiamiesiems mūsų sporto šakos būsimiems specialistams ne tik apie tai nesupažindinama, bet dar ir sąmoningai slepiami tie mokslo laimėjimai ir net dezinformuojama - nuteikiama prieš sporto mokslą. Todėl labai norėtųsi ATSITOKĖJIMO šiuo sunkmečiu, nes Lietuvos OS ir OSS smukimas per pastaruosius kelis metus turi tą pačią priežastį, kurią dabar Seimas pradeda svarstyti ir rengiasi "gydyti". Bet ar politikai išgydys, jei mes; sporto mylėtojai nepanorėsime patys išgyti? Rolling Eyes
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
povilas
Meistras


Prisijungė: 2006 11 20
Pranešimai: 119
Pranešimų per dieną: 0.02
Miestas: kaunas

PranešimasParašytas: 2009-05-04, 21:08    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kokie bus reformos padariniai - siandien pasakyti negali niekas. Bet kad jie bus ir dideli-aisku. Kai ka galima prognozuoti: bent kuri laika studentu skaicius sumazes, dalis aukstuju mokyklu praras pirmakursius, provincijos vaikai bus labiau atskirti nuo mokslo ir tt. LKKA laukia daug problemu.
BET: tiketina, kad reforma isjudins stovinti vandeni ir parodys silpnas vietas, kuriu universitetuose per akis. Parodys, kas tikras mokslininkas o kas tokiu tik dedasi. Kur atsidaves pedagogas o kur demagogas ar prisitaikelis. Kur smalsus bei gabus studentas, o kur apkiautelis ir bukagalvis. Kur geras absolventas, o kur tik diplomo savininkas. Kazkada buvo straipsnis apie a. m-lu pedagogu grupuotes israiskingu pavadinimu "akademines gaujos". Komentaru nereikia. A. m-loms pats laikas nusipurtyti tokiais veikejais.
Gal but OS situacija dar blogesne negu kitur. Nesiimu spresti. Bet, jeigu reforma sujudins LKKA, gal ir ten ledai pajudes?
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vytenis
Meistras


Prisijungė: 2006 08 25
Pranešimai: 3200
Pranešimų per dieną: 0.63
Miestas: Kazlų Rūda-Jonava-Kaunas

PranešimasParašytas: 2009-05-11, 08:16    Rašyti temą: Atsakyti su citata

povilas rašo:
Kokie bus reformos padariniai - siandien pasakyti negali niekas.
Bet kažkodėl yra atliktos Švietimo ir mokslo ministerijos išsamios prognozės-REFORMOS PADARINIŲ ANALIZĖ. Negi ji nieko nesako? Liūdniausias vaizdas biomedicinos srityje laukiamas LKKA, ir, ypač, didelis sumažėjimas numatomas VPU. Šios dvi aukštosios mokyklos kaip tik ir ruošia sporto specialistus. Jose ir mūsų sportui ruošiami treneriai bei kūno kultūros-geografijos mokytojai.
povilas rašo:
... studentu skaicius sumazes, dalis aukstuju mokyklu praras pirmakursius, provincijos vaikai bus labiau atskirti nuo mokslo ir tt.
Jei sumažės Lietuvoje studentų skaičius - tai ar tuo pačiu negi nesumažės jaunų aukšto lygio orientacininkų? O jei pagal povilą "provincijos vaikai bus labiau atskirti nuo mokslo" - tai tuo pačiu gal ir nuo sporto jie dar labiau bus atskirti? Kokia laukia mūsų sporto PROVINCIJOJE vystymo perspektyva? Rolling Eyes
povilas rašo:
Kur geras absolventas, o kur tik diplomo savininkas.
O kaip pavadinti tą diplomo savininką, kuris net nesiruošia dirbti pagal savo specialybę, pagal įgytą išsilavinimą? Wink Prieš porą metų LOSF konferencijoje gen.sekretorius R.Mikaitis pranešė, kad po JWOC-06 Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir visai savivaldybei labai patiko mūsų sportas, bet specialistų norinčių dirbti treneriais nerasta. Nepamiršiu tada atsakymo, kad "LKKA OS ruošiami specialistai mokosi ne dėl žinių, o tik dėl popieriuko ir kad jie ruošiasi tik degalinėse užsienyje dirbti." Tada ir iškilo man klausimas, ar studentai patys savo noru ruošiasi netapti specialistais, ar jie jau su "minėta" nuostata atmestinai mokomi kaip ne būsimieji specialistai.
povilas rašo:
LKKA laukia daug problemu.
O man atrodo, kad LKKA jau seniai turi daug problemų - ypač mūsų sporto specialistų rengime, kurių LOSF Cool nekaip nenori matyti. Jei nebūtų problemų - nebūtų ir reforma sugalvota. Tik po reformos ar bus toliau rengiami OS specialistai Question
povilas rašo:
tiketina, kad reforma isjudins stovinti vandeni ir parodys silpnas vietas, kuriu universitetuose per akis. Parodys, kas tikras mokslininkas o kas tokiu tik dedasi.
O kodėl tik reforma gali silpnas vietas rodyti? Kodėl mes patys tų silpnų vietų nenorime matyti? Evil or Very Mad Negi niekam nesimato, kad mokslininkas ne tik ignoruoja pagrindinius mokslinius principus, bet ir dar nuteikinėja būsimuosius specialistus prieš mokslą. Ir tokia "aukštojo mokslo" ANTIPEDAGOGINĘ SPECIALISTŲ RENGIMO VEIKĄ įrodo jau net daug liūdnų pasekmių.
povilas rašo:
...buvo straipsnis apie a. m-lu pedagogu grupuotes israiskingu pavadinimu "akademines gaujos". Komentaru nereikia. A. m-loms pats laikas nusipurtyti tokiais veikejais.
Crying or Very sad Tai tada nebeliks OS specialistų rengimo centro. O gal vis tik geriau geranoriškai suvokti šios Thomo J.Scheffo frazės prasmę. Juk GAUJOS terminas taikomas chuliganizmui pabrėžti. Kaip pavadinsi reiškinį, kaip ne PEDAGOGINIU CHULIGANIZMU, kai studentui negalima bendrauti su jį parošusiais pedagogais, kai priverstinai sportininkas a.mokykloje atitraukiamas nuo savo šaknų; besimokantysis LKKA netampa savo buvusio trenerio "vėlevnešiu" - t.y., jo auklėtiniams netampa pavyzdžiu ir netampa buvusio trenerio kvalifikacijos kėlėju. Kad ir OS specialybės dėstyme ar yra tema apie sporto tradicijų puoselėjimą? Neklausiu, ar suteikiamos naujausios sporto mokslo žinios, nes todėl ir neleidžiama bendrauti su buvusiu treneriu, kad jis nesupažindintų su buvusiais savo dėstytojais - žymiais mokslininkais; OS dėstytojo "konkurentais". Bet vis tik šalies OS bendruomenei reikėtų žinoti: ar specialybės paskaitose būdavo apibendrinamos visų mokomųjų disciplinų naujai gautos žinios-ar buvo kalbamą apie praktinį žnių pritaikymą savo sporto šakoje, ar buvo taikomas tarpdalykino ryšio pats pagrindinis pedagoginis reikalavimas? Ar OS specialybės pirmakursis mokomas, kaip teisingai treniruotis, ar mokomas nors teisingai pildyti treniruočių dienoraštį? Jei tokios žinios nesuteikiamos, tai nereik stebėtis, kad absolventas nesiryžta pradėti dirbti pagal diplome įrašytą specialybės pavadinimą.
povilas rašo:
Gal but OS situacija dar blogesne negu kitur. Nesiimu spresti. Bet, jeigu reforma sujudins LKKA, gal ir ten ledai pajudes?
Čia povilo abejonė labai taikli. Kiek tenka man matyti - kitų LKKA specialybių rengime tokių absurdų nepastebėjau. O ledai pagaliau turi pajudėti. Blogai kai juodai "ant ledo" pasitreniravęs būsimasis OS specialistas dar juodžiau pralaimi savo buvusiems silpnesniems ir net nesitreniruojantiems draugams. Embarassed Kiek gi gali įstojusieji į LKKA nustoti tobulėti - net pradėti degraduoti savo pamėgtoje sporto šakoje? Exclamation
_________________
Sekite kelionę-ekspediciją dviračiu "Lietuvos žemėlapio 400-mečio vietomis"
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Stankevic
Meistras


Prisijungė: 2005 09 08
Pranešimai: 404
Pranešimų per dieną: 0.07
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2009-05-11, 16:15    Rašyti temą: Atsakyti su citata

2007 rudenį VPU dėstytojams auditorijoje paklausius geografijos bakalauro 1 kurso studentų (~70), keli iš jų norėtų būti mokytojais, auditorijoje nepasirodė ne viena ranka. Mažiausiai pusė ten susirinkusiųjų, geografiją nesirašė pirmuoju studijų numeriu; mokosi principu - "išmokstu mintinai. parašau. pamirštu". Pagal mokytojo specialybę nekas nori te dirbti, nebent kaip sakė, iš bėdos.

Dauguma tik būdami 20-ies išmoksta kompasu naudotis, ir tai kebliai Smile
Rudenį 1k. būna kūno kultūros orientavimosi treniruotė į Vingio parką.
_
Aišku VPU yra orientavimosi sekcija pas Domą Kudaba.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje
vap
Meistras


Prisijungė: 2006 06 08
Pranešimai: 263
Pranešimų per dieną: 0.05

PranešimasParašytas: 2009-05-11, 19:07    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Stankevic rašo:
2007 rudenį VPU dėstytojams auditorijoje paklausius geografijos bakalauro 1 kurso studentų (~70), keli iš jų norėtų būti mokytojais, auditorijoje nepasirodė ne viena ranka. Mažiausiai pusė ten susirinkusiųjų, geografiją nesirašė pirmuoju studijų numeriu; mokosi principu - "išmokstu mintinai. parašau. pamirštu". Pagal mokytojo specialybę nekas nori te dirbti, nebent kaip sakė, iš bėdos.

Dauguma tik būdami 20-ies išmoksta kompasu naudotis, ir tai kebliai Smile
Rudenį 1k. būna kūno kultūros orientavimosi treniruotė į Vingio parką.
_
Aišku VPU yra orientavimosi sekcija pas Domą Kudaba.


Galiu paantrinti ir apie kitas specialybes. Iš pernai baigusių lyg ir ekonomikos studijas VPU, pagal specialybę nuėjo dirbti vienas (kažkur skaičiau faktus). Tai daug pasako apie pedagoginį universitetą.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Informacija Visos datos yra GMT + 3 valandos
Puslapis 11

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005