ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Lietuvos orientavimosi sporto begte čempionatas sprinte
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
Elvis
Meistras


Prisijungė: 2005 08 11
Pranešimai: 1527
Pranešimų per dieną: 0.27
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 00:35    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Viliau, dabartinėje situacijoje matau problemą, kad jūs, elitas, neturite savo privataus čempionato (su kokiais 15-20 vardinių kvietimų vyrams ir moterims), kurio statusas būtų kaip kokio lengvosios atletikos čempionato ir dabar dėl masiškumo principo esate prijungti dalyvauti čempionate su visokiais "noname'ais", kur visoms grupėms tipo normalus Lietuvos čempionatas, bet tiems, kurie nebe moksleiviai, ir dar ne veteranai ir nepatenkantiems į stipriausių 20-tuką, turi būti kažkoks gaidys pakištas? (A grupė į reitingus eina su -0,1 koeficientu). Įdomu tik kokios būtų sąnaudos jūsų privataus čempionato ir ar tada kas nors jums jį rengtų, ar tiesiog reiktų kažką įpareigoti, kaip kad vyksta dėl labai ilgos trasos? Dabar tie noname'ai, su kuriais jumis tenka trintis garde, suneša pinigų, kad jums starto mokestis nebūtų tarkim 20 eur. Tiesa, sprinto čempionate nebuvau, turėjau galimybę stebėti per TV, bet nežiūrėjau - ir man nei šilta nei šalta buvo, ar Vilius startavo raudonos grupės pradžioje, gale ar viduryje, nei kas laimėjo.
Beje, ne visiems yra duotos fizinės galimybės, aš dabar galiu sau leisti treniruotis tiek laiko kiek tu, bet iš to nieko nebus - tik iš š. bandymas išspausti vašką. Tie tavo nuolatiniai pasiūlymai vietoj klaviatiūros maigymo ir skirtingų nuomonių reiškimų eiti treniruotis žiauriai užknisa. Po tokių pasiūlymų nesinori ateiti ir padėti, kai turi laiko ir sugebi (praeitų metų pavasario stacionarios trasos Vingio parke statymo atvejis - skundeisi, kad beveik niekas neatsiliepė į prašymą). Tiesa, planuoju atvažiuoti į Pasaulio čempionatą Estijoje sirgti už Lietuvos rinktinę - gal čia skaitosi į laisvalaikio skyrimą? Ir nelabai suprantu, kodėl užsipuolei mane dėl mano pasisakymo - turėtum žinoti, kad aš veteranas ir kartu mums trintis garde nebeteks. Nors gal aš tiesiog irgi esu noname'as...
_________________
www.splits.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vilius A.
Meistras


Prisijungė: 2004 10 24
Pranešimai: 1735
Pranešimų per dieną: 0.29
Miestas: Panevėžys | Vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 08:20    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Elvi, nereikia jau taip asmenintis ir niekas nieko neužsipuolė.

1. Apie dabar laiko skirti galimybę kalbėti, kaip ir sakei vėlu, nes tą reikėjo daryti bent jau nuo 14 grupės iki to veteraninio amžiaus. Jeigu taip galima pavadinti "elitas", kurie šiuo metu lipa ant nugalėtojų pakylos, aktyviai sportuoja, t.y beveik kiekvieną dieną 365 dienas per metus nuo 12-14 amžiaus grupių ir nebuvo padarę nei trumpiausios pertraukos 12-toje klasėje,studijų laikais ar kita. Jie nesiekė profesinės karjeros, nevažinėjo į "festus" su draugais ir t.t ir pan. Va ką aš turėjau galvoje apie vienodą laiko skyrimą.

2. Prie ko čia A grupė ir "gaidys". Praėjusiame čempionate trumpesnė trasa, t.y moterų elito, buvo du kartus įdomesnė nei vyrų elito. Trasos ilgumas niekada neapspręs trasos įdomumo.

3. Paaiškink man, kodėl Ralys ir broliai Pranckaičiai registravosi į A grupę? Bent jau pirmasis tai drąsiai galėjo būti dvidešimtuke, nes veikiausiai punktų per metus surenka už mumis visus kartu sudėjus penkis kartus daugiau.

4. Privataus čempionato niekas nenori ir visi supranta, jog kaštai yra milžiniški ir niekam tie 20 žmonių neįdomūs. Būtent. Lietuvos orientavimosi sporte nei moksleivių nei elito sportas nėra niekam įdomus. Svarbiausias dalykas yra veteranai didžiojoje dalyje. Lengvosios čempionatai yra nemokami ir jeigu tu turi normatyvą, tai jame gali startuoti, kad ir 50 sportininkų. Lygiai taip pat ir čia. Jeigu atsiras 40 žmonių galinčių kovoti dėl medalių tai bus 40. Mano pagrindinė mintis turėtų būti ne ta, kad blogybė startuoti su "no'naimais", bet ta, kad tie žmonės galėtų važiuoti ne tik į Lietuvos čempionatą.

5. Dėl gardų ir veteranų turime ne vieną pavyzdį, kaip veteranai dar gerai paspardo užpakalius jaunimui.

6. Labai sveikintinas ir pozityvus veiksmas vykti į Pasaulio čempionatą Estijoje. Tikėtina bus geras renginys ir turėtumėte nenusivilti ir taip, tai yra Jūsų laisvalaikio aukojimas.

7. Kas liečia stacionarias trasas, jų įrengimą ir kitų renginių organizavimą, tai būtent tas vadinamas "elitas" atėjo ir padėjo ir pastatė. Nors šiuo atveju jų pirminė pareiga būtų daryti treniruotes, kad galėtų garbingai atstovauti savo šaliai, o tokiais reikalais užsiiminėti būtent tie žmonės, kurie turi laisvo laiko, bet neturi fizinių galimybių.

8. Turėtų būti dar nepaskutinis, bet pažiūrėk ir į teigiamą pusę. Pagaliau osport.lt atgimė šiek tiek. Liuba, laimingas? Wink
_________________
http://www.vilius.aleliunas.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
V.B.
Meistras


Prisijungė: 2006 02 15
Pranešimai: 904
Pranešimų per dieną: 0.16
Miestas: vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 08:44    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Gal tiesiog elito raudona grupė startuoja protokolo pradžioje, o visi kiti norintys po, visai kaip slidinėjime. Takai nesimina, nes sprintas. Jeigu yra perkama transliacija tai ją galima nupirkti 1h. Nereikės ilgai laukti garde. Ir kitiems dalyviams norintiems pasižėti į rimtesnius sportininkus nereikėtų taip ilgai laukti. Visi laimingi. Eikit dirbti. Rolling Eyes
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
doobas1
Meistras


Prisijungė: 2012 05 24
Pranešimai: 586
Pranešimų per dieną: 0.18

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 08:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vilius A. rašo:
1. Elviui, dėl išskyrimo elito grupės. Šiais metais "garde" asmeniškai aš nepažinojau, nežinojau vardo, pavardės apie 15-20 žmonių. Tuos žmones mačiau pirmą, antrą kartą savo gyvenime. Nieko nenorint įžeisti, bet "sorry", kodėl visi, kas užsiiminėja orientavimosi sportu sumasto važiuoti į Lietuvos čempionatą sprintą. Puikios varžybos vyko prieš savaitę Vilniuje, bet ten elito grupėje matėme tik 17-18 dalyvių. Jei tu nesi pasiruošęs, tai ir startuok kitoje grupėje. Visas transliacijas pražiūrėjau du, tris kartus ir man asmeniškai tikrai įdomiau žiūrėti, kuomet stipriausi sportininkai startuoja vienas paskui kitą ir gali aiškiau stebėti situaciją. Šį karta Krėpšta ir Aleliūnas startavo raudonos grupės pradžioje, Beliūnas viduryje, Jonas gale. Patikėkit, žiūrovams tai buvo visiškai nesuprantamas reikalas. Lietuvos čempionatas - tai turėtų būti tokios varžybos, kurioms mūsų elitas ruošiasi ir nori jose startuoti. Specialiai dėl Lietuvos čempionato, rinktinė atsisakė oficialios stovyklos Estijoje ir oficialių atrankinių, kur dalyvavo 250 sportininkų iš viso Pasaulio, nes mano galva svarbiausios metų varžybos, kuriose jaunimo sportininkai, moksleiviai bei visi aplinkiniai gali pamatyti kaip atrodo mūsų elitas yra Lietuvos čempionatas. Užtenka būti naiviems ir leisti visiems startuoti. Nori startuoti elite, dalyvauji visą sezoną varžybose, keli orientavimosi sporto masiškumą, treniruojiesi, gerini rezultatus ir esi atrenkamas pagal reitingus. Jei to nedarai, startuoji A grupėje ir ramu.
Elvi, kiek laiko praleidi treniruotėse per savaitę ir kiek praleidžia Jonas, Vilius, Simas? Kiek savo atostogų sąskaitų ir viso laisvalaikio tam skyrei, skiri ir skrisi? Būkim realistai. Apie kokią diskriminaciją šnekame. Kodėl man neleidžia startuoti Lengvosios atletikos čempionate 3 km rungtyje, neturint normatyvo? Kodėl man neleidžia žaisti LKL, nežaidžiant profesionalioje komandoje? Kodėl man neleidžia dalyvauti Lietuvos irklavimo čempionate elito grupėje? Todėl, kad yra tam tikros padorumo ir taisyklių ribos...
2. Kas liečia laikus ir trasas, jau nuomonę buvau išsakęs anksčiau. Kol nebus rimtų kontrolierių, tol neturėsime rimtų varžybų. Deja, bet kontrolierių Lietuvoje šiuo metu yra rimtas trūkumas....


1. Puikiausias variantas buvo kvalifikacines varzybos. OS pasaulyje tai yra visur praktikuojama. Pasaulio chempe taippat startuoja daug sportininku ne is europos saliu, kurie dar silpnesni ir uz mane. ir jiems netaikomi jokie normatyvai. BET tam ir yra kvalifikacines varzybos, kad i finala atsirinktu stipriausieji. Ir tada jie startuoja stiprejimo tvarka! ar ne to reikia musu sporto rodymui viesumoje (apie rodyma ir trasos planavima pagal kameru isedstyma net nera kalbos). Nereikia imti pavyzdziu is kitu sportu, kurios yra olimpines ir is esmes turi daugiau norinciu jose dalyvauti. Kokius dar cia normatyvus ivedinesi max 50-iai konkurentu ?
2. O kas nors bent jau bande viesai uzklausti visu, kurie nori/gali/pasiryztu buti kontrolieriais ? Nu padaryti forma su klausimai: vardas, pavarde, amzius, kokias varzybas stebite uzsienyje, kiek auksto lygio trasu matete/analizavote internete, Kokius minusus matete organizuotose varzybose. Manant, kad OS lietuvoje yra entuziastu sportas, tai tikrai atsirastu, kurie uzpildytu tokias anketas. Atsirastu ir is ko rinktis. Paskambinus vienam ir jam atsisakius nereikes verkti, kad nera kontrolieriu.
_________________
Ramunas P.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1202
Pranešimų per dieną: 0.19
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 12:31    Rašyti temą: Atsakyti su citata

doobas1 rašo:
Priverstinis skaidymas (kaip pernai) priestarauja tiek losf taisyklems tiek teisingumo ir lygybes principams. Teorinis variantas: vaikysteje sportaves orientacini, o dabar pajegus lengvaatletis subalvoja dalyvauti sprinte. Reitingo neturi, os begte komitetui nezinomas. Bega a grupeje ta pacia trasa ir uzmeta minute Viliui ir Jonui...

Laughing OK, siunčiam tą vunderkindą į pasaulio čempionatą Cool
_________________
Jei problemą galima išspręsti, vadinasi, nėra jokio reikalo dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, jaudintis dėl jos beprasmiška.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
SMG
Meistras


Prisijungė: 2004 04 05
Pranešimai: 1202
Pranešimų per dieną: 0.19
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 12:38    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Visiškai pritariu Viliui, o kitiems siūlau pasidomėti, ką reiškia terminai "sportas" ir "elitas".
Kol pas mus Elito grupėje galės startuoti bet kas, atėjęs iš "gatvės", tol lygis nekils. Čempionate turi būti elito grupė, dėl patekimo į kurią vyktų atranka visą sezoną ar bent keliose reitinginėse varžybose, o ne vienose kvalifikacinėse varžybose.
_________________
Jei problemą galima išspręsti, vadinasi, nėra jokio reikalo dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama, jaudintis dėl jos beprasmiška.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą [ užslaptinta ] MSN Messenger Skype vardas
ep
Meistras


Prisijungė: 2006 10 06
Pranešimai: 294
Pranešimų per dieną: 0.06

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 13:30    Rašyti temą: Atsakyti su citata

O nuo ko sporto lygis priklauso? Ar nuo to, kuris ateina iš gatvės ir sugeba aplenkti "ELITINĮ" ar nuo paties "ELITO" konkurencijos? Pernai buvo geras pavyzdys , kur ale tas mūsų"Elitas" parodė, kad pusė jų buvo nepasiruošę sprintui, o net atskirą grupę jiems davė.
Tam juk ir yra ta Raudonoji grupė, kur viskas aišku, kad joje favoritai. Manau čia labiausiai pasipiktinimas kyla dėl transliacijos, kai nepakankamai parodomi favoritai. Tai V.B. variantas labiausiai tinkamas, startuokite pradžioje, ir transliacijai viskas aišku ir grįžusiems vėliau viskas aišku kiek pralošė nugalėtojui Smile
Kol Lietuvoje yra vos keli "Elitiniai" sportininkai savo greičiu nenusileidžiantys pasauliui, tol viskas taip ir atrodys.
O šiaip paėmus reglamentą juk "Lietuvos čempionate varžomasi V21 grupėje" (ne V21E, V21B V21F ar dar kokius norite vardus kabinkite, V21E grupė paprastai būna didelėse masinėse varžybose, tokios kaip daugiadienės ir pan.) ir visi joje startuoja kurie tiki savo jėgomis, jei netiki, tai renkasi V21A, kuri neleidžia kovoti dėl Lietuvos čempiono vardo. Kad startuoja daug "no neimu" tai nereiškia silpnos grupės, tai reiškia, kad kiti nori kovoti Lietuvos čempionate.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Elvis
Meistras


Prisijungė: 2005 08 11
Pranešimai: 1527
Pranešimų per dieną: 0.27
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 16:22    Rašyti temą: Atsakyti su citata

(Vakar pamiršau pakomentuoti šią dalį: )
Vilius A. rašo:
Specialiai dėl Lietuvos čempionato, rinktinė atsisakė oficialios stovyklos Estijoje ir oficialių atrankinių, kur dalyvavo 250 sportininkų iš viso Pasaulio, nes mano galva svarbiausios metų varžybos, kuriose jaunimo sportininkai, moksleiviai bei visi aplinkiniai gali pamatyti kaip atrodo mūsų elitas yra Lietuvos čempionatas.

Keista auka, tiesą pasakius... Čia man primena ar ne praeitų metų Europos čempionatą (jei teisingai atseku), kur bėgai tik sprintą ir nebeaiškūs buvo tamstos prioritetai...

Vilius A. rašo:

3. Paaiškink man, kodėl Ralys ir broliai Pranckaičiai registravosi į A grupę? Bent jau pirmasis tai drąsiai galėjo būti dvidešimtuke, nes veikiausiai punktų per metus surenka už mumis visus kartu sudėjus penkis kartus daugiau.

Laisvai galiu paaiškinti - kai būna atskira A grupė Lietuvos čempionate, kiekvienoje registracijoje būna statistinių nuokrypių, kai vienas kitas užsiregistruoja į tą A grupę dėl kažkokių priežasčių (nežino, kad gali į E registruotis, spaudžia laikas, nesijaučia vertąs bėgti pagrindinėje grupėje, nes po traumos ar pan.), nors galėtų laisvai ir pagrindinėje grupėje prabėgti. Kiek matau iš sprinto biuletenio (nebuvau ir gyvai situacijos nemačiau), sekretoriavo Tengris, taigi spėju, kad Vytautas Ralys padėjo Gvidui ir negalėjo tarkim sau leisti būti uždarytas garde kelias valandas, o prabėgti trasą Panevėžyje dėl kažkokių priežasčių norėjosi. Tačiau kiek vyrukų ir merginų buvo tose A grupėje? Tik po 3.

Vilius A. rašo:

7. Kas liečia stacionarias trasas, jų įrengimą ir kitų renginių organizavimą, tai būtent tas vadinamas "elitas" atėjo ir padėjo ir pastatė. Nors šiuo atveju jų pirminė pareiga būtų daryti treniruotes, kad galėtų garbingai atstovauti savo šaliai, o tokiais reikalais užsiiminėti būtent tie žmonės, kurie turi laisvo laiko, bet neturi fizinių galimybių.

Taip, puikiai atsimenu, kad ten būtent elitas statė trasas Vingio parke. Ten laisvai galėjau būti ir aš, bet nebuvau. Kodėl? Atsakymas mano ankstesniame pasisakyme.

SMG rašo:

Laughing OK, siunčiam tą vunderkindą į pasaulio čempionatą Cool

Žinau vieną panašų tokį - Yannick Michiels iš Belgijos, 2015m. pasaulio čempionate Škotijoje tik dėl nesėkmingo griuvimo šokant per tvorą nelaimėjo aukso medalio sprinto trasoje.

SMG rašo:

Kol pas mus Elito grupėje galės startuoti bet kas, atėjęs iš "gatvės", tol lygis nekils.

Ar teisingai suprantu, kad jūs treniruojate tuos moksleivius, bet užaugusiuos tuos, kurie neprasibrovė į elito 20-tuką, laikote "išmestais į gatvę"? O kaip čia kartais skalambijamos vizijos dėl orientavimosi sporto populiarinimo ir orientacininkų skaičiaus didininimo? Man kažkaip tokie požiūriai neatrodo suderinami.

ep rašo:

O šiaip paėmus reglamentą juk "Lietuvos čempionate varžomasi V21 grupėje" (ne V21E, V21B V21F ar dar kokius norite vardus kabinkite, V21E grupė paprastai būna didelėse masinėse varžybose, tokios kaip daugiadienės ir pan.) ir visi joje startuoja kurie tiki savo jėgomis, jei netiki, tai renkasi V21A, kuri neleidžia kovoti dėl Lietuvos čempiono vardo. Kad startuoja daug "no neimu" tai nereiškia silpnos grupės, tai reiškia, kad kiti nori kovoti Lietuvos čempionate.

Būtent!

doobas1 rašo:

2. O kas nors bent jau bande viesai uzklausti visu, kurie nori/gali/pasiryztu buti kontrolieriais ? Nu padaryti forma su klausimai: vardas, pavarde, amzius, kokias varzybas stebite uzsienyje, kiek auksto lygio trasu matete/analizavote internete, Kokius minusus matete organizuotose varzybose. Manant, kad OS lietuvoje yra entuziastu sportas, tai tikrai atsirastu, kurie uzpildytu tokias anketas. Atsirastu ir is ko rinktis. Paskambinus vienam ir jam atsisakius nereikes verkti, kad nera kontrolieriu.

Na čia turėčiau pritarti Viliui - nemanau, kad yra kažkieno didelis noras dirbti tais kontrolieriais, kai neaiški grąža už darbą ir jei kažkas blogai, nuolat šunys kariami ant tų kontrolierių. Jei kažkas būtų norėjęs dirbti kontrolieriumi, manau būtų jau pasiskelbęs.

Kas man dar keista - kad tik sprintas čia kelia tokias aistras. Niekas nesiskundžia, kad LČ ilgoje, labai ilgoje ar net vidutinėje klivarai maišosi po kojomis (bent jau aš nepamenu). Kažkaip miške jie nekliūva (gal takus pramina ir yra naudingi?), mieste kliūva. Sprinte kaip suprantu šiais metais jau ir Si-Air'as visiems buvo įjungtas, tai ir atsižymėti lyg tie klivarai nebeturėtų trukdyti. O jei čia ta vaizdo transliacija kiša koją, tai puikus V.B. pasiūlymas - paleiskit raudoną grupę pradžioje, filmuokit tik juos, pasidarykit starto tvarką pagal Lietuvos reitingus ar tarptautinius reitingus (kaip kad WRE starto tvarka būna), o kitus paleiskite kai jau rimti sportininkai išsiaiškino santykius ir kameros išjungtos.
_________________
www.splits.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
doobas1
Meistras


Prisijungė: 2012 05 24
Pranešimai: 586
Pranešimų per dieną: 0.18

PranešimasParašytas: 2017-05-17, 17:23    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Citata:
Na čia turėčiau pritarti Viliui - nemanau, kad yra kažkieno didelis noras dirbti tais kontrolieriais, kai neaiški grąža už darbą ir jei kažkas blogai, nuolat šunys kariami ant tų kontrolierių. Jei kažkas būtų norėjęs dirbti kontrolieriumi, manau būtų jau pasiskelbęs.


Na cia tik taip galvojama, net nepabandzius Smile

O del televizijos tai nu kam norima parodyti to ko nera ? Koks yra lietuvos OS lygis toki ir tegul rodo per TV. Kazkas nori pristatyti ta sporta toki koks jis nera. Jei taip tai padarykit dirbtinai filmuka su kviestiniais svedais/norvegais ir vietoj sprinto transliacijos sukti rolika ir rodyti kokie pas mus visi greiti ir isiute. Arba paleisti follow kamera paskui Viliu, Jona ir VB ir susukti grazu filmuka. Antraip vizualiai sportiskai stipriai atrodo tik kokie 6-7 vyrai ir 3 moterys ...[/quote]
_________________
Ramunas P.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Vilius A.
Meistras


Prisijungė: 2004 10 24
Pranešimai: 1735
Pranešimų per dieną: 0.29
Miestas: Panevėžys | Vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-18, 08:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

1. Esmė, ta, kad didžioji dauguma iš diskutuojančių ir apskritai žmonių nemasto apie orientavimosi sportą, kaip sportą. Daugumai tai laisvalaikio praleidimo forma, hobis, kuriuo jie užsiiminėjo jaunystėje ir dabar smagu praleisti laiką bendraminčių tarpe aktyviai leidžiant laiką. To puikiausia iliustracija yra apdovanojimų ceremonija. Smagu buvo Vilniaus daugiadienėse, smagu buvo ir per Lietuvos čempionatą sprintą, kuomet apdovanojimuose pasilieka tik apdovanojimus pelnę žmonės. Būkit mieli ir garbingi, jei norit varžytis su stipriausias, tai ir pasilikit jiems paploti bei pagerbti. Būtų nuostabi praktika. Jeigu mes nežiūrėsime į mūsų sportą, kaip į sportą tai ir nereikia jo vystyti, verstis per galvą ir t.t. ir pan.

2. V.B. pasiūlymas paleisti bėgti stipriausius pradžioje nėra pats blogiausias, manau OK Takui kitais metais vertėtų pabandyti šį modelį.

3. Kita blogybė, kuri išspręstų mūsų visas diskusijas yra ta, jog jeigu visas grupes, išskyrus V21 sprinto trasoje organizatoriai išleistų per 1 val, t.y padarytų daug skirtingų trasų, o ne grupuotų 3-4 grupes į vieną, tada sumažėtų laukimai karantine ir apskritai varžybų laikas. Čia jau tapo ydinga praktika Lietuvoje kuomet grupuojama: M21, V18 ir V35. Turim tokį laikmetį, kur V35 viena gausiausių grupių, tas pats ir su V18. Dar pridėkim 10-15 M-21 grupės sportininkes ir gaunam gražų skaičių. Nejaugi taip sunku padaryti atskiras trasas?

4. Kas liečia kvalifikacijos darymą, tai reikėtų pagalvoti, kaip klubui, organizatoriui, turėtų būti sunku padaryti 3 kokybiškus sprintus per dvi dienas. Turėjome Kėdainių pavyzdį, kuomet sprinto kvalifikacija buvo tikrai per silpna. Kaip tik savaitgalį diskutavome, kad galbūt geriau būtų žinant žiemos-pavasario sezono sprinto startus federacijai nustatyti tam tikras kvotas: Vilniaus sprinto taurė - 5 geriausi patenka į Lietuvos čempionatą, Kauno sprinto taurė - 5 geriausi patenka į Lietuvos čempionatą, Klaipėdos sprintas - 5 geriausi patenka į čempionatą ir t.t. ir pan. Kad regionai turėtų savo varžybas ir taip galėtų kvalifikuotis. Krepšinyje Europa turi kelias vietas, Azija kelias ir panašiai.

5. Kas liečia kontrolierius, tai patikėkit, jų tikrai nėra. Esu buvęs ir esu ir sportininkas (kažkada labai daug sportavęs), esu sudaręs ir vieną žemėlapį, esu rengęs ir varžybas, esu kontroliavęs varžybas, esu viręs federacijos administracijos sultyse ir t.t Kvalifikuotų kontrolierių ant Lietuvos yra vienetai, o didesnė blogybė , kad trasos autoriai bei žemėlapininkai neklauso kontrolieriau nurodymų. Bet manau, kad Ramūno pastabą Justinas Liubinskas užsirašė ir artimiausiu metu apklausą padarys.

6. Kas liečia, Yannick Michiels iš Belgijos, tai pastarasis ėjo link to ne vienus ir ne dvejus metus. Praleista ne viena diena su žemėlapiu rankose ir jis tikrai nėra iš gatvės atėjęs bėgikas.
_________________
http://www.vilius.aleliunas.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
S.Kireilis
Meistras


Prisijungė: 2006 10 09
Pranešimai: 291
Pranešimų per dieną: 0.06
Miestas: Kaunas

PranešimasParašytas: 2017-05-18, 12:47    Rašyti temą: Atsakyti su citata

"didesnė blogybė , kad trasos autoriai bei žemėlapininkai neklauso kontrolieriau nurodymų."

Tą mintį norėtusi pakomentuoti.
Visų pirma tikrai kvalifikuotų ir visapusiškai išmanančių OS varžybas kontrolierių Lietuvoje yra gal 1-2. Tie, kurie ir sportavę aukštu lygiu, ir varžybas rengę bei kontroliavę, ir trasas planavę ne vien masinėms varžyboms, ir galbūt darę žemėlapius.
Visi kiti arba tik sportininkai, arba tik organizatoriai, arba treneriai, arba šiaip sutinkantys būti kontrolieriais.

Jau daugiau negu dešimtmetis kaip IOF išvis atsisakė kontrolieriaus vardo ir siunčia varžybų priežiūrai taip vadinamus techninius patarėjus, kad varžybų rengėjų negasdintų "kontrole", o padėtų patarimais. Techninio patarėjo funkcija stebėti pasiruošimo varžyboms eigą, terminus ir teikti apie tai ataskaitas IOF atitinkamoms taryboms. Jei viskas vyksta gerai ir pagal planą, tai jis išvis nesikiša ir nepatarinėja, tik giria ir pritariamai linksi galva. Jis pataria tik tada, kai yra nukrypimų nuo IOF taisyklių ir reikalavimų.

Tas pats turėtų būti ir pas mus patarinėjant varžybų rengėjams. Nacionalinis kontrolierius-patarėjas neturėtų jaustis viršesnis už varžybų rengėjus, trasų planuotojus, žemėlapių darytojus ir pan., neturėtų kaip kolūkio pirmininkas įsakinėti ką daryti ir reikalauti paklusnumo įvairiose smulkmenose. Ginčytini klausimai sprendžiami diskusijomis ir bendru sutarimu, nes už varžybų kokybę vienodai atsako ir rengėjai, ir patarėjai. Kategoriškas įsikišimas į varžybų rengimo eigą galimas tik kai pažeidžiamos varžybų taisyklės arba iškyla grėsmė dalyvių saugumui ar net gyvybei.

Varžybų kontrolierių-patarėjų Lietuvoje trūksta. Geriausi įšėję į tarptautinį lygį ir nebeturi laiko nacionaliėms varžyboms, o nauji išsiugdo ne taip greitai. Visi norintys ir jaučiantys tam polinkį galėtų pareikšti federacijai norą, tarkim, kitų metų varžybų kontrolei. Manau, federacija suorganizuotų varžybų kontrolierių seminarą naujokams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Elvis
Meistras


Prisijungė: 2005 08 11
Pranešimai: 1527
Pranešimų per dieną: 0.27
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2017-05-18, 13:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Vilius A. rašo:
<...> To puikiausia iliustracija yra apdovanojimų ceremonija. Smagu buvo Vilniaus daugiadienėse, smagu buvo ir per Lietuvos čempionatą sprintą, kuomet apdovanojimuose pasilieka tik apdovanojimus pelnę žmonės. Būkit mieli ir garbingi, jei norit varžytis su stipriausias, tai ir pasilikit jiems paploti bei pagerbti. Būtų nuostabi praktika. Jeigu mes nežiūrėsime į mūsų sportą, kaip į sportą tai ir nereikia jo vystyti, verstis per galvą ir t.t. ir pan.

Dėl apdovanojimų visiškai sutinku - fotografavau šį sezoną LČ labai ilgoje trasoje, Kauno estafečių ir Vileišio taurės apdovanojimus kažkiek, tai net nepatogu prieš organizatorius, kad tiek mažai dalyvių susirenka. Tačiau paprastai gavę apdovanojimus dalyviai irgi iškart išsiskirsto ir jų mažėja ir mažėja iki paskutinių grupių. Iš kitos pusės esu matęs, kaip tas pats elitas, jei jis apdovanojimas pirmas, irgi iškart išsiskirsto. Dar kai kurie laimėję dalyviai net apdovanojimų nelaukia ir neima, kaip pvz. katashunis LČ labai ilgoje šį pavasarį. Čia sisteminė problema su laiko taupymu (kam įsipareigojimai šeimoje, kas nemato prasmės gaišti laiko ir pan.), nežinau kaip ją spręsti.

Nebloga diskusija gavosi Smile
_________________
www.splits.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
katashunis
Meistras


Prisijungė: 2008 11 18
Pranešimai: 225
Pranešimų per dieną: 0.05

PranešimasParašytas: 2017-05-18, 14:19    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Elviui reikia darbo...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
eziukas
Naujokas


Prisijungė: 2016 11 30
Pranešimai: 15
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2017-05-21, 13:11    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Na tradiciškai po sprinto "šūdas atsitrenkia į ventiliatorių".. ok tai kaip suprantu bėda kad per daug dalyvių 21E grupėj?

Kodėl pats registravausi į E grupę būdamas mėgėjas (nors kiek čia tų tikrų PRO yra lietuvoj?), nes išvakarėse A grupėj tebuvo 3 žmonės, o važiuot 200km kad parungtyniaut tokioj grupėj kažkaip neviliojo ir taip apsitarėm su kolegom kad davai į E. Ir ką LČ turėjo 3im dalyviais daugiau, prabėgom toli gražu ne paskutiniai, trasoj irgi nepamenu kad kam nors trukdyčiau bėgt ar punktą atsižymėt.

Galų gale nuostatuose nebuvo jokio draudimo, ar reikėjo tarp eilučių suprast kad jei bėgi lėčiau už Aleliūną ar Gvildį nedaryk gėdos sau ir O-Sportui ir nesiregistruok. Very Happy

Kol kas normaliausias pasiūlymas man atrodo rengti kvalifikacines varžybas miestuose, būtent sprinto o ne pvz ilgose ar labai ilgose trasose ir paimt geriausius.

Arba jei tikrai jau per daug dalyvių, OK, padarom elito starto mokestį 50€
.. 100€ manau tautos entuziazmas greit nukris, o klubai jau tarpusavy atsirinks ka ir kiek išsiųst i LČ Wink

O šiaip fainos varžybos buvo, smagu sudalyvaut, smagu paplot čempionam Wink
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Andrius11
Meistras


Prisijungė: 2004 05 24
Pranešimai: 191
Pranešimų per dieną: 0.03
Miestas: Prienai

PranešimasParašytas: 2017-05-21, 18:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia paskaitinėjus, pasirodė, kad reikalą pataisytų atrankinės. Viena bėda, kad sunku surasti vietovę. Yra biudžetinis variantas - rengti atrankines miesto stadione, tarkim 3 km. Atsirenka greičiausi. Telikas rodo greičiausius. Kaip sakoma laimi visi. Kiti startuoja A grupėje. Į A grupę galima registruotis ir neatsirinkinėjant. Tada gali ir likti Elite tik tie kurie to verti, o 3 km prasibėgs vietoje mankštos.
_________________
Visad galvokit apie trispalvę - taip bus lengviau susikaupti. (Vytenis)
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Bendras Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
Puslapis 34

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005