ļæ½urnalas Orientavimosi Sportas
Osport.lt

Orientavimosi sporto forumas
 
 DUKDUK   IeškotiIeškoti   Narių sąrašasNarių sąrašas   Vartotojų grupėsVartotojų grupės   RegistruotisRegistruotis 
 AprašymasAprašymas    Tikrinti asmeninius pranešimusTikrinti asmeninius pranešimus   PrisijungtiPrisijungti 

Lietuvos OSKD čempionatas:vidutinė ir bendras startas
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> OS kalnų dviračiais
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti sekančią temą  
Autorius Pranešimas
rim
Meistras


Prisijungė: 2004 10 14
Pranešimai: 505
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Panevėžys

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 06:46    Rašyti temą: Atsakyti su citata

OS bėgte ši tema nebeaktuali. Visi seniai išsiaiškino ir laikosi taisyklių. Klausimų nebekyla. Priminsiu, kad pradžioje irgi triukšmo būta.
Dėl rinktinės aprangų. Buvo pageidaujama jų įsigyti, startuojant užsienyje, pvz. Veteranų čempionate. Tuo tikslu buvo sukurtas "sirgalių" aprangos dizainas, kuris panašus į rinktinių, bet visgi skiriasi, rinktinių aprangos yra unikalios. Jas ( sirgalių) vis dar perka visi, kas nori. O gautas pelnas, kad ir nedidelis, skiriamas LOSF, taigi mūsų reikmėms (ačiū ir už šią iniciatyvą Viliui). Nusipirkus Audime ar kitur aprangą su užrašu Lietuva jokių problemų nekils.
_________________
rupūs miltai - saldūs kleckai
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
J.U.
Meistras


Prisijungė: 2006 11 09
Pranešimai: 486
Pranešimų per dieną: 0.09
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 09:50    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Situacijoje dėl diskvalifikacijų be pačių apsižioplinusių ar taisyklių nepasiskaičiusių dalyvių kalčiausi yra starto teisėjai. Ar jie išleistų į startą dviratininką be numerio? Arba be šalmo? Turbūt ne. O su netinkama apranga kažkodėl išleido... kitas to paties klausimo aspektas - o kur viešai yra paskelbtas Lietuvos OSKD rinktinės aprangos modelis? Matote, jei jis niekur nėra viešai paskelbtas, tuomet administraciniame teisme federacijai niekaip nepavyktų įrodyti, jog kažkas kažką pažeidė, ir medaliai grįžtų stipriausiems, o ne teisingiausiai apsirengusiems. Dar kitas aspektas - o patys teisėjai bent jau žinojo tuos abu dalykus - kad negalima leisti startuoti su rinktinės aprangomis, ir kaip tos aprangos tiksliai atrodo?
Man asmeniškai taisyklių punktas, numatantis diskvalifikaciją už aprangą, atrodo absurdiškas - galėtų būti piniginė bauda ar kažkas panašaus, nes apranga nesuteikia jokio pranašumo varžybose. Ir sportininko vietoje grąžinčiau medalį stipresniam už save, netekusiam to medalio dėl aprangos. Bet Aleliūnienė jo negrąžins... galės pasikabinti ant sienos greta Viliaus 2009 m. LČ sprinto aukso, gauto nepaisant to, kad jis kirto neleistiną stora juoda linija pažymėtą sienelę ir turėjo būti diskvalifikuotas. Labai simboliška..........
_________________
...kai nėra ką veikti, reikia bėgti...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Egidijus
Meistras


Prisijungė: 2009 02 17
Pranešimai: 375
Pranešimų per dieną: 0.08

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 11:00    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Man tai atrodo, kad to punkto idėja, kad LČ nesimakaluotų su Helas, Moras ir Rusijos rinktinės aprangomis.
Apranga su LT vėliavėlėms galbūt gali būti priskirta prie neutralių? Tiesa nežinau kaip ji atrodo Smile guglas nerodo.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
TNT
Meistras


Prisijungė: 2005 08 08
Pranešimai: 456
Pranešimų per dieną: 0.08
Miestas: Klaipėda

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 11:59    Rašyti temą: Atsakyti su citata

jeigu dalyviai buvo išleisti į trasą be problemų ir nežinodami, kad bus diskvalifikuoti, tai čia ir organizatorių problema.
apskritai, jei tokia taisyklė nesenai įsigaliojo ir nebuvo stipriai afišuojama, tai reiktų pirmoms varžyboms dalyviams duoti įspėjimus ir dar kartą viešai paskelbti tą taisyklių punktą (prieš varžybas, o ne po).
peržiūrėjau biuletenį - radau tik vieną priminimą dėl DSQ - tik jei dalyvis neturės numerio. suprantu, kad biuletenyje neturi būti išvardinti visi punktai už ką galim gauti DSQ (nes tai yra taisyklėse), bet priminimus, net ir dažnai varžybose dalyvaujantiems sportininkams, dėl tokių taiyklių punktų reiktų parašyti.
_________________
oklaipeda.lt
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Tomas Umbrasas
Naujokas


Prisijungė: 2021 05 24
Pranešimai: 1
Pranešimų per dieną: 0.01

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 12:04    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Jeigu tikėti varžybų puslapiu/tinklapiu, tai renginys turėjo net 5 asmenų žiuri komandą...
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
doobas1
Meistras


Prisijungė: 2012 05 24
Pranešimai: 606
Pranešimų per dieną: 0.18

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 13:40    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Noriu priminti, kad skundas ir protestas yra rasomas kai dalyvis mato, kad organizatoriai ar kazkas kitas nesilaiko taisykliu. Skunda nagrineta vyr teisejas. Protestas teikiamas kai nesutinkama su skundo sprendimu ir ji nagrineja varzybu ziuri. Sis sprendimas neskundziamas nebent ziuri nesudaryta ar buvo pazeista procedura.

Dalyvis, rasantis skunda, neprivalo isvardinti visu dalyviu, kurie pazeide taisykles. Ir ne skundo/protesto autorius diskvalifikuoja dalyvius. Organizatoriai neturi teises neisleisti dalyvio i trasa, nes ne organizatoriai sprendzia taisykliu pazeidima. Dalyviui turi buti suteikta galimybe iveikti trasa, nes diskvalifikuodas dalyvis visada gali kreiptis i teisejus/ziuri del jo diskvalifikacijos panaikinimo. Neleidus startuoti dalyvis netures galiojancio rezultato.

Visi tie, kurie kaltina Viliu ir Vesta medalio siekimu, turetumete rimtai pagalvoti apie tai kaip sie zodziai gali izeisti juos. Vilius visa save atiduoda OS sportui, sio sporto populiarinima ir taisykliu laikymasi. Ar tikrai galvojate, kad jiems svarbus tas medalis, kad eitu tokiais keliais, kad ji iskovoti?
Taip tai Vilius yra didziausias sios taisykles salininkas, bet tai daroma tik del to, kad musu sportas atrodytu kiek imanoma profesionaliau medijoje. Esu isitikines, kad sekanti cempionata visi vaziuos su tinkamomis aprangomis.
_________________
Ramunas P.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Tomass
Meistras


Prisijungė: 2006 02 07
Pranešimai: 664
Pranešimų per dieną: 0.12
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 13:42    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Yra nuostatų punktas 3.5. Jis gali būti reikalingas, gali būti "durnas" (čia kita kalba), bet šiai dienai jis yra ir reikia jo laikytis. Ir yra jau ne pirmi metai. To punkto norėjo OSKD komitetas ir matyt turėjo tam priežasčių. Eilę metų (turbūt) į tai buvo žiūrima pro pirštus. Gavus protestą - aiškus nuostatų pažeidimas - ir žiuri čia net nėra ką svarstyti. Vilius norėjo kaip geriau, bet išėjo kaip išėjo.
P.S. tie, kurie bando "stumti" ant Viliaus ir Vestos dėl medalio, mano akimis labai labai stipriai prasilenkia su sveiku protu (tikrai nei vieno nenoriu įžeisti). Jei Vesta gyvenime nebūtų nei karto iškovojusi medalio - tada gal Jūs ir teisūs, bet dabar...., neįsivaizduoju. Turbūt kiekvienas vertiname pagal savo sugedimo laipsnį.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
jurgix
Meistras


Prisijungė: 2009 02 02
Pranešimai: 102
Pranešimų per dieną: 0.02

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 16:57    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Nenorėjau veltis į diskusijas, nes esu susijęs su vienu iš DSQ asmenų, bet buvau šių varžybų žiuri narys, kurios čia kažkas pasigedo.

Visų pirma, jei sutariame kad rungtyniaujame pagal taisykles, tai tų taisyklių ir reikia laikytis visiems. Aišku jas reikėtų perskaityti, gal ir ne po vieną kartą. Dalyviams, ypač varžybų teisėjams, bet nepakenktų ir čia komentuojantiems,

OSKD LČ nuostatų 3.5 punktas, kuris gali pasirodyti kvailas grynai sportiniu požiūriu, turi labai rimtą pagrindą - jis būtinas norint populiarinti ir auginti mūsų sportą. Todėl labai džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems rūpi, kad taisyklių būtų laikomasi.

Tasyklėse taip pat labai aiškiai apibrėžta kaip sprendžiami ginčai (OS bėgte taisyklės 23,24 skyriai). Jei trumpai, tai seka yra tokia: Skundas -> varžybų teisėjai -> Protestas -> žiuri -> Apeliacija -> LOSF.

Šioje situacijoje sprendimus priėmė varžybų teisėjai, kurių nepatirtis sprendžiant ginčus sukėlė bereikalingas aistras. Visų pirma, nefiksuojant skundo gavimo laiko, nebelieka galimybes laikytis nustatytų laiko terminų, visų antra, apdovanojimų vykdymas, neišsprendus ginčo, Visų trečia - sprendžiant ginčą už akių, neinformuojant diskvalifikuotojų ir nesuteikiant galimybės pateikti protestą.

Nuo išvadų susilaikysiu dėl interesų konflikto, tačiau labai liūdna, kad mūsų tarpe yra tiek pykčio ir neapykantos žmogui, kuris aukoja mūsų sportui ir bendruomenei praktiškai visą savo laiką. Be abejo, visi darom klaidų, tačiau yra LOSF etikos komitetas, kuris turi galimybę nešališkai įvertinti situaciją - kiekvienas galite kreiptis kilus įtarimams.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
ep
Meistras


Prisijungė: 2006 10 06
Pranešimai: 297
Pranešimų per dieną: 0.05

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 19:39    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Kaip bebūtų, skundas buvo pateiktas po apdovanojimų. Teisėjai sureagavo ir padarė veiksmus išskirtinai tik prieš tris moterų grupės sportininkes. Tačiau nelietė kitų. Tai ar galima tas pačias taisykles vieniems taikyti, o kitiems ne?
O kad bus tokia reakcija skundą parašęs Vilius turėjo žinoti. Ne tokiomis priemonėmis reikia atkreipineti į tai dėmesį.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
jurgix
Meistras


Prisijungė: 2009 02 02
Pranešimai: 102
Pranešimų per dieną: 0.02

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 22:32    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Pirmas punktas mano išvardintose teisėjų klaidose.
Mano žiniomis - skundas buvo prieš apdovanojimus, kol net nebuvo aiškūs rezultatai. Bet teisėjai sprendimą priėmė po apdovanojimų. Tačiau skundo surašymo/pateikimo laiko nėta fiksuota, todėl dabar kiekvienas gali interpretuoti kaip nori.
Beje, skundas parašytas 2 dalyvėms, trečia DSQ gavo teisėjų iniciatyva. Tie patys teisėjai matė kiekvieną dalyvį starte - kodėl ignoravo taisyklių 3.5 punktą? Yra labai daug klausimų ir dėliojant visą paveikslą vaizdas labai keičiasi.
Bet iš prielaidų ir gandų tiesa negimsta - todėl dar kartą siūlau - jei kyla abejoniu Viliaus elgesio tinkamumu - turim etikos komisiją, kuri turi visus svertus atlikti išsamų tyrimą ir pateikti savo išvadą.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Apsilankyti vartotojo tinklapyje Skype vardas
ep
Meistras


Prisijungė: 2006 10 06
Pranešimai: 297
Pranešimų per dieną: 0.05

PranešimasParašytas: 2021-05-24, 23:27    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Čia reikia svarstyti ne Viliaus elgesį, o teisėjų veiksmus ir sprendimus.
Betkuris iš mūsų turim teisę skųsti, jei manome kad kažkas negerai. Bet teisėjų srendimai neturi būti iš oro. Jei taiko taisykles, tai jas turi taikyti arba visiems arba nė vienam. Jau nekalbu apie galimus procedūrinius pažeidimus.

po tokių incidentų 'iš oro', niekas ir nebenori rengti varžybų ar jų kontroliuoti, bei būti žiuri nariu. Tikiuosi jog Javoniui nenukris noras ir entuziazmas tai daryti Smile
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą  
Karolina Mickevičiūtė
Meistras


Prisijungė: 2006 05 06
Pranešimai: 225
Pranešimų per dieną: 0.04
Miestas: Vilnius

PranešimasParašytas: 2021-05-25, 12:55    Rašyti temą: Atsakyti su citata

Apie dsq.

Mano manymu, diskvalifikacija turėtų būti absoliučiai kraštutinė priemonė ir tik tiems atvejams, kai sportininkas pažeidžia taisykles, susijusias su fairplay (t.y. Įgyja kažkokį pranašumą). Visiem kitiem atvejam turėtų būti ieškoma kitų formų, kurios, taip, gal ne tokios efektyvios, gal reikia pasukti galvą labiau, pakartoti daugiau kartų ir pan. Bet negalim taip vieni su kitais elgtis, kaip atsitiko dabar. Iš 10 startavusių moterų, treniruojasi 5, iš jų 3 diskvalifikuojat? Nors jos net nieko tyčia nepadarė+neįgijo jokio pranašumo+mūsų sporto specifika tokia, kad visi sportuojam,nes smagu, o ne dėl kažkokios kitos naudos. Ir taisyklės yra tam, kad tarnautų visiems startuojantiems, kad įgalintų mus kovoti lygiavertiškai. Neturėtų kitos priežastys to užgožti.
Atgal į viršų
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą   Skype vardas
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> OS kalnų dviračiais Visos datos yra GMT + 3 valandos
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3
Puslapis 33

 
Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005